Мистецький десант зі Львова здолав Люблін
Нещодавно у польському Любліні відбувся потужний мистецький проект "L2", покликаний насамперед зміцнити співпрацю двох міст. Але зовсім не на примітивному "шароварному" рівні.
Як розповів "Пошті" один із організаторів проекту з українського боку, художник Володимир Кауфман, ініціатива належала місту Любліну. "Річ у тім, що Люблін - одне із трьох польських міст, які претендують на звання європейської столиці культури в 2016 році. І кожне з них пропонує свою програму. Люблін хоче задіяти країни, які не є членами Європейської Унії, та продемонструвати серйозну співпрацю. Насамперед йдеться про Західну Україну, трохи планують залучати і Бєларусь.
Ще одне із міст-претендентів, Торунь, співпрацює з Іспанією. Але у Любліна більше шансів отримати почесне звання, бо Брюссель, гадаю, більше цікавитиме співпраця з Україною.
І хоча йдеться тільки про 2016 рік, всі вже зараз серйозно працюють над програмою. Схожий проект партнери з Любліна привозили до нас минулого року восени. В нього входить переважно сучасне молоде мистецтво, яке, на думку організаторів, має перспективи подальшого розвитку. Тепер ми привезли свою частину проекту до них. Крім Львова, були також представлені Івано-Франківськ, Тернопіль та Луцьк.
Жанровий діапазон виявився дуже широким. З нашого боку проект представляли близько ста митців і саме ним відкривали у Любліні Центр сучасного мистецтва. Варто зауважити, що все відбулося на дуже поважному рівні. До речі, більша частина проекту була профінансована польською стороною.
Проект викликав великий резонанс. Важливою була сама атмосфера, співпраця партнерів, підтримка влади. Натомість у нас цей проект відбувся непомітно. Але вважаємо цю співпрацю дуже плідною і важливою, бо вона дозволяє молодим художникам співпрацювати безпосередньо. Тепер чекаємо відповіді від них. Ми налаштовані співпрацювати дуже серйозно, незважаючи навіть на те, що Люблін наразі є лише кандидатом на Культурну столицю - 2016".
Польським друзям і справді репрезентували найновіше і найцікавіше. Організатори проекту - з польського боку ініціативу висловив Осередок анімації культури Люблінського центру культури, а з українського - МО "Дзига" - передовсім намагалися створити можливості для спілкування між різними мистецькими середовищами двох міст-партнерів, а також продемонструвати існування експериментального, незалежного, альтернативного мистецтва. Тому триденна програма перебування львівських митців у Любліні виявилася насиченою виставками, концертами, перформансами, презентаціями.