Поєднання традицій і сучасності

За тиждень у Львові відбудеться перший Всеукраїнський дитячо-юнацький конкурс бандуристів ім. Ю. Сінґалевича

фото: knukim.edu.ua
З 28 до 30 квітня у нашому місті перебуватимуть молоді музиканти – учасники першого Всеукраїнського дитячо-юнацького конкурсу бандуристів ім. Ю. Сінґалевича. Традиції та новаторство, історичні твори та наймолодші виконавці – непересічне кобзарське змагання запрошує до участі гостей зі всієї України! А львів’яни зможуть відвідати публічні прослуховування і пересвідчитися, що “наша дума, наша пісня не вмре, не загине“, та ще запалить яскраві іскри в музиці сьогодення.
Конкурс, заснований Львівською музичною школою №6 ім. Б.-Ю. Янівського (директор – Богдан Ховзун), має широку підтримку. Адже організатори поставили собі за мету не лише ознайомити молоде покоління з творчістю бандуриста Юрія Сінґалевича, а й презентувати кращі зразки української музичної культури. В дні змагання у старому Львові оживуть традиційне кобзарське виконання та його патріотичний дух, що поєднаються з класичним та сучасним бандурництвом. Конкурс відбудеться за сприяння Національної спілки кобзарів України, Державного методичного центру навчальних закладів культури і мистецтв України, ЛОДА, ЛМР, Львівського палацу мистецтв, громадської організації “Червона калина“, численних благодійників і меценатів. Конкурсні прослуховування проходитимуть у Львівській спеціалізованій музичній школі-інтернаті ім. С. Крушельницької, яка є головним партнером у проведенні конкурсу (директор – заслужений діяч мистецтв України Лев Закопець).
До складу журі ввійшли відомі педагоги та діячі мистецтва зі Львова, Києва та Івано-Франківська. Очолить журі народна артистка України Людмила Посікіра, професор, завідувач кафедри народних інструментів Львівській національної музичної академії ім. М. Лисенка. Співголова журі – народний артист України Володимир Єсипок, професор кафедри кобзарського мистецтва та бандури Київського національного університету культури і мистецтва, голова правління Національної спілки кобзарів.
Молоді музиканти змагатимуться в трьох вікових категоріях: 6 – 11, 12 – 13 та 14 – 16 років. Номінації: бандурист-вокаліст, бандурист-інструменталіст та ансамблі бандуристів (до п’яти осіб). У конкурсній програмі – п’єси, різнохарактерні твори, поліфонія, а для бандуристів-вокалістів обов’язкова наявність патріотичних композицій. Розподіл місць визначатиметься відкритим голосуванням журі. Лауреати І, ІІ та ІІІ премій отримають дипломи і подарунки від організаторів та спонсорів конкурсу.
Конкурс поєднає цікаві концерти, майстер-класи членів журі, виставку музичних інструментів виробництва Львівської фабрики музичних інструментів “Трембіта“, презентацію педагогічної музикознавчої історичної літератури, експонування історичних артефактів, пов’язаних із Юрієм Сінґалевичем, а також зустріч із останнім з його учнів Богданом Жеплинським.


Юрій Сінґалевич народився 1911 р., був одним із популяризаторів бандури в західних областях України. Працював у Перемишлі та Львові. Здійснив обробки історичних, побутових, жартівливих композицій та дум. Численні записи народних пісень і власні твори принесли йому визнання та успіх. У 1944 році музикант створив першу у Львові капелу бандуристів. А з 1945-го започаткував серійне виготовлення бандур діатонічного типу, яке пізніше перетворилося на фабричне виробництво музичних інструментів. Юрій Сінґалевич і сам зробив багато бандур. Зокрема, йому належить конструкція бандури з двома головками і важелями для перестроювання. Окрім гри на бандурі, митець був актором, педагогом, скульптором. Працював у Театрі ляльок.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4625 / 1.56MB / SQL:{query_count}