Великодні забави: і для туристів, і для львів’ян

До 8 травня у Львові триватимуть різноманітні заходи та акції, присвячені Великодню. Де відбуватиметься все найцікавіше, знає “Пошта”

фото: Олег Огородник
Цієї неділі, 16 квітня, відзначатимемо велике свято Воскресіння Христового. Для Львова це свято, як і Різдво, особливе. Тож не дивно, що в ці дні до нашого міста з’їжджаються гості з різних куточків України і цілого світу, аби побачити, як ми святкуємо, і відчути особливу атмосферу галицького Великодня.
“Як Різдво, так і Великдень у Львові – це вже бренд для нашого міста. Тисячі українців і європейців знають, що для того, аби відчути унікальну, неповторну атмосферу святкування, варто їхати до нас, – каже в.о. начальника управління культури ЛМР Михайло Мороз. – Специфіка відзначення релігійних свят відрізняється від інших подій та заходів: організатори меншою мірою шукають новинки, якісь інноваційні моменти, натомість намагаються максимально зберігати традиції нашого народу, і це дуже добре. Нам украй важливо, аби атмосферу свята відчували як гості нашого міста, так і самі львів’яни”.

У центрі міста

Як уже писала “Пошта”, до 24 квітня у Львові на двох локаціях – площі Музейній і в ТРЦ Victoria Gardens – триватиме Фестиваль писанок. “Це свято – своєрідний симбіоз. З одного боку, це традиція, добра традиція передвеликодня та Великодня. До нас їдуть туристи, щоб подивитися, наскільки це все справжнє, наскільки львів’яни цим переймаються, наскільки беруть участь у створенні крашанок і писанок, – пояснює організатор свята Андрій Сидор. – Та водночас сама ідея Фестивалю писанок – представити великодній об’єкт, тобто яйце, як арт-об’єкт”.
На заклик долучитися до свята завжди відгукуються львівські митці. Цього року їх особливо багато, і це помітно за експонатами писанкової галереї просто неба, яких тут зібрали понад 60! Організатори фестивалю стимулюють митців, аби вони створювали не класичні писанки, а арт-об’єкти, кожен з яких несе повідомлення та ідею, вкладену художником.  Цікаво, що з часу відкриття писанкову галерею встигли відвідати вже понад 55 тисяч львів’ян і гостей міста.
Днями стартувала і традиційна благодійна частина фестивалю – “Добра справа”. В її рамках організатори збирають гроші для ОХМАТДИТу. Свою пожертву ви можете вкинути у скриньку на площі Музейній або в ТРЦ Victoria Gardens. До слова, останні погодились подвоїти суму всіх зібраних коштів!
А на алеї проспекту Свободи до 8 травня діятиме восьмий Великодній ярмарок. У будні він працює з 10.00 до 22.00, у вихідні та святкові дні – з 10.00 до 23.00. Тут функціонує торгова галерея з різноманітними подарунками та сувенірами, а також гастрономічний сектор зі стравами галицької кухні в оновленому форматі.
“Дотримуємось своїх традицій і пропонуємо заходи, які є незмінними з року в рік. На проспекті Свободи вже встановили центральну міську писанку, навколо якої облаштували зоокуток. Цього разу тут оселилися півень та дві курочки, які є символом 2017 року, – пояснює арт-директор компанії “Львівські ярмарки” Ольга Гренюх. – Щодня з 12.00 до 19.00 працює наша Великодня майстерня, де ви можете придбати пасхальні кошики або задекорувати свій власний. А ще тут щогодини відбуваються майстер-класи з писанкарства”.
Для гостей ярмарку також проводитимуть майстер-класи з гончарства та ліп­лення, ковальства, іконопису, різьблення свічок, лозоплетіння, виготовлення ляльок-мотанок чи інсталяцій зі скла. Діятиме й проект “Весна у віршах”, в рамках якого на алеях звучатимуть вірші українських поетів, начитані відомими львів’янами, а у вихідні на ярмарку проводитимуть літературні вечори та читання казок.
Організатори спільно з Іваном Жогло (автором проекту) створили цікавий фотосектор, на якому є інтерактивний напис “Великодній ярмарок”. Літери кожного елемента цієї інсталяції рухомі та створені з… будівельного сміття, зокрема з дощок, непридатних для використання. На території ярмарку підтримують ініціативу Zero Waste Lviv, встановлені додаткові контейнери для сортування сміття, а також працює Zero Waste – станція збору батарейок, лампочок та кришечок.
На сам Великдень, 16 квітня, на ярмарку триватиме цікава культурна програма: о 12.00 тут відбудеться театралізована реконструкція великоднього сніданку. Це інтерактивна вистава, під час якої господиня Тетяна Пилипець розповість гостям, у тому числі й з-за кордону, про традиції святкування Великодня і почастує паскою. Після цього о 13.00 естафету перехопить Софія Федина, яка водитиме гаївки ярмарком з усіма охочими. А з 15.00 тут стартує Фестиваль гаївок (великодні співанки звучатимуть у виконанні багатьох львівських колективів).
Наступного дня, 17 квітня, з 12.00 до 16.00 на площі Ринок, перед самим входом до ратуші, триватиме  “Поливаний понеділок”. А 20 квітня на площі перед пам’ятником Іванові Франку гостей чекають на “Великодні дзвони – 2017”.

У гаю

З нагоди великого свята Воскресіння Христового Музей народної архітектури та побуту у Львові імені Климентія Шептицького (Шевченківський гай) запрошує львів’ян та гостей міста на традиційні фестини “Великдень у гаю”, які триватимуть 16 і 17 квітня.
“Щойно відвідувачі потраплять на територію Музею, як їх долучать до давньої традиційної гаївки “Кривий танець”, –  розповідає науковий співробітник Музею народної архітектури та побуту, координатор фестивалю “Великдень у гаю” Соломія Дов­гань. – Святкове дійство відбуватиметься на локаціях – святкових галявинах. Головною з них цього року стане Гаївкова, де водитимуть гаївки, зокрема від легендарного хору “Вірли”. Саме цей колектив разом із Товариством Лева ще в 1990-их роках започаткував водіння гаївок у нашому музеї”.
Зі слів Соломії Довгань, до хору долучиться фольклорний ансамбль “Писанка” і громадська організація “Спадщина”. Вони проводитимуть молодіжні гаївки та давні традиційні молодіжні забави. Для гостей вже готують виступи християнські спільноти та фольклорні колективи. Окрім Гаївкової, на святі діятимуть Писанкова, Молодіжно-дитяча, Сонячна, Смачна і Лицарська галявини. Там будуть обладнані фотозони, відбуватимуться різноманітні заходи для дітей – анімації, квести, конкурси, майстер-класи лицарських боїв і, звісно, частування.
А головною подією фестин стане великодній флешмоб. Організатори свята хочуть об’єднати всіх учасників (їх планується понад тисяча) і гостей у так звану алею Благословення – великий рухомий коридор, через який зможе пройти кожен охочий, наповнюючись благословенням радості та любові.
Гостям “Великодня у гаю” запропонують великий концерт за участі дитячих естрадних колективів, співаків Романа Ковальчука, Назара Савка та поп-групи Navsi100. Також на свято завітає ансамбль Volkstanzgruppe Stein з нижньо-австрійського міста Кремс.
23 квітня в Музеї народної архітектури і побуту імені Климентія Шептицького розпочнеться благодійний фестиваль “Святкуймо Воскресіння разом”. З 13.00 до 20.00 благодійна організація “Фундація духовного відродження” УГКЦ запрошує львів’ян і гостей міста відзначити велике свято Воскресіння Господнього спільно!
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4593 / 1.61MB / SQL:{query_count}