Письменниця Софія Андрухович отримала літературну премію Східного партнерства Visegrad Eastern Partnership Literary Award 2016 року за роман “Фелікс Австрія”.
Церемонія нагородження відбулася цієї середи в Братиславі. Організатором заходу виступила катедра русистики та східноєвропейських студій філософського факультету Університету Коменського в Братиславі (FiF UK). Вишеградською літературною премією відзначають авторів поезії, художньої та наукової літератури з країн Східного партнерства –Азербайджану, Вірменії, Білорусі, Грузії, Молдови та України.
Окрім роману Софії Андрухович, на відзнаку претендували ще кілька видань, які вийшли друком в Україні, а саме: “Сполохи. Літературна критика та есеїстика” Костя Москальця, “Mенталітети” Ростислава Чопика, “Відкритий щоденник” Бориса Херсонського та українське видання білоруської письменниці та лауреатки Нобелівської премії Світлани Алексієвич “Час second-hand”.
“Фелікс Австрія” – це вже другий роман Софії Андрухович, виданий у 2014 році Видавництвом Старого Лева. Дія твору розгортається у 1900-ому в Станіславові. Роман написаний як щоденник головної героїні Стефи, де кожен розділ відповідає якомусь дню або присвячений спогадам і не позначений датою. Авторка жила в Кракові на творчій стипендії Gaude Polonia, коли починала писати роман, її краківський гуртожиток називався “Фелікс”. Дізнавшись про це, батько авторки – Юрій Андрухович – запропонував назву для роману з девізу Австро-Угорщини: Bella gerant alii, tu felix Austria, nube (“Нехай воюють інші, а ти, щаслива Австріє, укладай шлюби”). В написанні роману авторка користувалася, зокрема, газетою Kurjer Stanislawowski початку XX століття. Герої книги живуть на вулиці Липовій у Станіславові (тепер це вулиця Шевченка в Івано-Франківську), де живуть батьки авторки. На обкладинці українського видання зображена картина Джозефа-Едварда Саутолла Along the Shore (1914 р.).