“Страсті за Матвієм” презентують у нашому місті

У Львівській філармонії дадуть два концерти, під час яких виконуватиметься один із найбільших творів Баха

фото: Олег Огородник
У суботу та неділю, 25 і 26 березня Львівська філармонія презентує один із своїх наймасштабніших проектів: “Страсті за Матвієм” Йоганна Себастьяна Баха. Його виконуватимуть Академічний хор Люблінської філармонії (художній керівник професор Ельжбета Кшемінська) та Львівська державна академічна чоловіча хорова капела “Дударик” (художній керівник Микола Кацал), Академічний молодіжний симфонічний оркестр “INSO-Львів”, солісти: з Німеччини – тенор Мартін Лaттке та сопрано Штеффі Лехманн і України – бас Володимир Андрущак і альт Тетяна Махновська. А диригуватиме концерт Райнгард Зеєгафер, який вже ставив “Страсті за Матвієм” у Німеччині.
“Страсті за Матвієм”  – це музичне втілення 26 і 27 глав Євангелія від Матвія. Твір ділиться на дві частини: перша – описує події від змови первосвящеників до Таємної Вечері та страждання в Гефсиманії; друга – розпочинається судом над Ісусом і завершується розп’яттям Христа і його похованням. Окрім власне тексту Євангелія, “Страсті” містять також ще кілька текстових пластів – хорали та арії. Після прем’єри у Львові на проект чекають сцени за кордоном – спочатку він поїде до Любліна.
Райнгард Зеєгафер розповів, що це для нього не перший досвід роботи у нашому місті. “Я диригував у Львові Симфонію №9 Бетховена у 2015 році. Оркестр INSO-Львів також виступав на фестивалі в Німеччині минулого року. У них був надзвичайно успішний виступ із Симфонією №9. І тепер ми втретє працюємо разом над новим чудовим проектом”.
Диригент вважає, що попри масштабність концерту, підготовка до нього проходить успішно: “Музика дуже  інтернаціональна, ми можемо відчувати одне й те саме. Тому в мене немає жодних проблем із підготовкою. Учасники оркестру дуже молоді, але вони професіонали, з великим досвідом, з концертною діяльністю за плечима”.
Один із ініціаторів проекту, композитор Дмитро Кацал розповів про підготовку до концерту, задум якого виношує вже чотири роки: “Оркестр – це професійна, вишколена “машина”, котра спроможна осягнути матеріал дуже швидко. Для хору все трохи по-іншому. Є не менш рішучі наміри, проте презентувати нову програму виходить раз на місяць. До цього концерту довелося готуватися набагато довше”.
За словами Дмитра Кацала, “Страсті за Матвієм” вже презентували на київській сцені у виконанні  Національного симфонічного оркестру.  “Це було феноменальне виконання і дуже цікаве бачення, – зазначив він. – Але мене цікавить автентизм… Хто може краще диригувати такий твір, ніж людина, яка спеціально до цього готувалась? І хто може краще виконати його, як не оркестр, якому цілком довіряє ця людина?.. Ми складнощів не лякаємось. Німецька мова – дуже добре! Дві з половиною години музики – прекрасно!”.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4420 / 1.55MB / SQL:{query_count}