Академічний симфонічний оркестр Львівської філармонії завершив один із найбільш масштабних концертних циклів
У п'ятницю виконанням найвідоміших та водночас найскладніших творів Франца Шуберта - його Восьмої та Дев'ятої симфоній - завершився амбітний цикл "Усі симфонії Шуберта", ініційований рік тому художнім керівником Львівського симфонічного оркестру Айдаром Торибаєвим.
За словами самого диригента, ідея цього проекту виникла в нього ...на дачі, де він одразу й обговорив її із батьком своєї дружини, також відомим диригентом Романом Кофманом. Перших дві симфонії Шуберта прозвучали у Львові в березні минулого року. Цікаво, що аналогічні проекти, пов'язані власне із менш відомою симфонічною творчістю першого австрійського романтика, відбуваються сьогодні на сценах кількох філармоній світу.
"Львівський оркестр зумів розкрити у виконанні шубертівських симфоній свої найкращі й часто нереалізовані досі якості", - вважає сам Айдар Торибаєв. Особливе задоволення від спільного музикування приніс і оркестрантам, і публіці власне фінал проекту. Поміж тим, диригент нагадує, що в цей же час "шубертівськими" екскурсами репертуар оркестру не вичерпувався. За останніх два роки у Львові прозвучали майже всі симфонічні твори Йоганнеса Брамса (в травні ця епопея завершиться виконанням "Німецького реквієму" спільно із хоровою капелою), майже всі симфонії Людвіга ван Бетховена.
Натомість наступний сезон, як обіцяє диригент, буде сповнений симфоній Моцарта, а також Густава Малера та Антона Брукнера. А ще, на думку художнього керівника львівського окрестру, щонайменше чотири концерти упродовж сезону повинна звучати лише українська симфонічна музика.