Ось уже й минув тиждень з першого півфіналу нацвідбору на Євробачення – 2017. За його результатами у фіналі конкурсу 25 лютого о 19.00, виступатимуть гурт “Сальто назад” (8 балів від суддів і 6 від глядачів) і Tayanna (7 балів від суддів і 8 від глядачів). Джамала визнала, що “Сальто назад” стали для неї справжнім відкриттям: “Мені подобається, що вони самі написали пісню, самі заспівали, дуже вільно рухались на сцені. З першої хвилини композиції “О мамо” мені захотілось танцювати, я їм повірила”.
А от після виступу співачки Tayanna журі одноголосно відзначило, що її пісня була найскладнішою серед усіх представлених того вечора.
“Євробачення – різноформатний конкурс, але з року в рік одне залишається непорушним – емоційний і драматичний вокал. Tayanna обрала складну пісню і складний шлях, – зауважив Костянтин Меладзе, – і, на мій погляд, впоралася!”.
Та уже сьогодні о 19.00 в ефірі телеканалів UА:Перший і СТБ на нас чекає другий півфінал національного відбору на Євробачення – 2017. Цього вечора у прямому ефірі виступлять Letay, Міла Нітіч, Кuznetsov, Aghiazma, Detach, Rozhden, Panivalkova та Illaria. Хто ж ці виконавці і про що вони співатимуть?
Letay – це яскраве музичне явище, яке поєднує в собі якісний звук, цікаві мелодії, душевність і непросту лірику. А в двох альбомах цього проекту абсолютно гармонійно співіснують пісні в стилі поп, рок, інді та акустичні балади. При цьому фронтмен і автор цих композицій Ілля Рєзніков однаково переконливо і проникливо співає українською, англійською та російською мовами. В 2016-ому виконавець випустив платівку “Вітер без пилу”. На національному відборі на Євробачення Letay заспіває пісню з цього альбому –
“Світ чекає” (World is Calling). Вона яскрава, гарна, сучасна і прониклива, відразу привертає увагу. “Коли я записав “Світ чекає”, то відразу зрозумів, що ця композиція повинна прозвучати на Євробаченні, – каже Ілля Рєзніков. – Хочу представляти Україну і хочу, щоб її знову почув весь світ”.

Співачку
Мілу Нітіч українські слухачі пам’ятають ще з 2008 року – тоді вона перемогла в одній із програм “Караоке на Майдані”, а згодом стала фіналісткою телепроекту “Шанс”. Наступного року виконавиця поїхала на “Нову хвилю” і “засвітилась” у першому сезоні талант-шоу “Народна зірка”. У 2011-ому спробувала свої сили в “Голосі країни” і навіть взяла участь в українському відборі на Євробачення – 2011.
Цього разу Міла Нітіч намагається потрапити на міжнародний пісенний конкурс з композицією Mystery.
“Пісня з’явилася рік тому, та вона була дуже сира. Мелодія дуже нам сподобалася, звучала дуже глобально і масштабно, а от текст, який був на той момент, зовсім до неї не підходив, – розповідає співачка. – Тож вирішили написати про те, що зачіпає кожного з нас: про прості істини, про те, чим ми живемо кожен день. Mystery нагадує нам про те, що, перш за все ми люди, які можуть помилятися, падати, але вставати і незважаючи ні на що йти далі та перемагати!”

Третій учасник цього півфіналу –
Kuznetsov – найбільш загадковий і маловідомий з-поміж усіх конкурсантів. Відомо, що Руслан Кузнєцов веде відеоблог на youtube і любить та цікавиться музикою. Завдяки підтримці своїх прихильників, хлопець переміг у онлайн-голосуванні на сайті СТБ – його підтримали 11 820 людей. На нацвідборі хлопець представить пісню
Deep shivers. “Цю пісню я написав спеціально для конкурсу. Вона мені подобається, сподіваюся, сподобається і вам, – каже Руслан Кузнєцов. – Велике дякую за роботу над нею Саші Сосіну – це було круто, і tatamusic – вони дуже круті!”

Гурт
Aghiazma утворився в глибинах київського андеграунду в 2013-ому. Тоді команда заявила про себе дивною піснею “64389000”, яка стала хітом в столичному неформальному середовищі. Свій музичний стиль він характеризує як selfish rock, та вплив на музикантів мають такі напрями як gothic rock, industrial metal, post punk, alternative, indie rock і visual kei.
У творчому доробку Aghiazma записала шість синглів, зняла два відео кліпи і готує до випуску дебютний альбом. Гурт одразу попередив, що на нацвідборі на Євробачення – 2017 буде порушувати правила із піснею Synthetic sun.
“Ми вступаємо в боротьбу з вульгарною і дурманною “громадською думкою”, яка пригнічує прояви індивідуальності та змушує жити за нудними “встановленими правилами”, – стверджують учасники Aghiazma. – Synthetic sun – про комерційний підхід до мистецтва, про запеклу боротьбу за популярність, про бажання слави заради самої слави і, звичайно, про найголовніше – про свободу вираження поглядів особистості”.

Гурт
Detach був створений кілька років тому, але на більш серйозний рівень музиканти вийшли в кінці 2015 року. Тоді хлопці випустили альбом I am і презентували його в столичному клубі Sentrum. Влітку 2016-го команда стала однією з найзатребуваніших груп на музичних фестивалях, а восени пішла на “Х-фактор”, пройшла в суперфінал і посіла друге місце.
Для нацвідбору Detach приготували невластивий їм трек Distance – емоційний, і, можна навіть сказати, ліричний.
“Пісня про те, як складно, але в той же час важливо зберігати емоції на відстані, про те, як іноді не вистачає близьких людей поруч. Це наша перша пісня про любов і тому вона дуже важлива для нас! Сподіваємося, наших шанувальників вона торкнеться настільки ж глибоко, як торкнулася кожного з нас”, – кажуть музиканти.

П’ятим учасником цього ефіру буде музикант і саунд-продюсер
Rozhden, який працює в жанрах поп, фанк і соул. У 22 роки хлопець став учасником проекту “Голос країни” та дійшов до фіналу в складі команди Діани Арбеніної. Після цього він випустив дебютний альбом Pravda, наповнений пронизливою лірикою і якісним звуком. Під час другого півфіналу на розсуд глядачів і журі Rozhden представить пісню
Saturn.
“Saturn спеціально написаний для цього конкурсу. Його музична складова умістила в собі фанк, хіп-хоп і нові, несподівані для мене самого елементи танго в куплетах, – каже Rozhden. – В ліриці, написаній пізніше, сплелися романтична і космічна лінії, що дуже властиво для Jamiroquai, який справив величезний вплив на мій музичний стиль.”
Рanivalkova – це дівоче тріо, яке з’явилося в Києві в 2013 році. Крім основних інструментів (клавіші, укулеле, барабани) в музиці цієї групи зустрічаються і незвичні для українського слухача гуїро, кастаньєти, вібраслеп, окарина, флексатон, казу тощо.
Свій музичний стиль дівчата характеризують як “чуттєвий мінімалізм”, хоча при створенні пісень керуються виключно власними емоціями і смаком, не замислюючись над пошуком “правильного” визначення їх стилю.
У другому півфіналі нацвідбору Рanivalkova представить пісню “Докучаю”.
“Це абсолютно шаманський трек, змова на любов, вир емоцій, – пояснюють дівчата. – Душа виконавиці постає перед слухачем як величезне чисте полотно, на якому яскравими мазками вибухають любов, гнів, пристрасть, розчарування, біль… Невдовзі всі кольори зливаються в одну абстрактну картину, і, як і в людських відносинах, через час їх первісна простота і чистота змішуються з ревнощами та гіркотою”.

З поміж колег по сцені
Illaria вирізняється оригінальним репертуаром та чуттєвим сильним голосом, діапазон якого сягає трьох октав. Вона сміливо поєднує фольклорні мотиви із сучасними світовими тенденціями.
Співачка уже брала участь у національному відборі на Євробачення в 2014 році. Повернутися до пісенного конкурсу вирішила через новий шлях у творчості, завдяки якому і з’явилася пісня Thank You for My Way, з якою виконавиця бере участь у конкурсі цього разу.
“Виявляється, для того, аби розказати історію життя, достатньо трьох хвилин. У цій пісні – вся моя душа, моя філософія, моє спілкування зі світом… Послухайте, і самі все відчуєте”, – стверджує Illaria.