У основі сюжету драми “Паркани” режисера і виконавця головної ролі Дензела Вашингтона – п’єса лауреата Пулітцерівської премії Августа Вілсона. Це історія життя Троя Максона, працівника комунальних служб, яка розгортається в американському Пітсбурзі у 50-их роках ХХ століття. Чоловік тяжко працює, аби забезпечити родину. А ще мріє стати професійним гравцем у бейсбол. Та коли Вища ліга дозволила приймати темношкірих гравців, він уже надто старий… Розчарований життям Трой зганяє злість на власній родині...
Прем’єра в світі: 4 листопада 2016 р.
Зняти військову драму “З міркувань совісті” Мела Гібсона надихнула книга Франсіс Досс “Десмонд Досс. Відмовник по совісті”. Дія фільму розгортається в 1845 році під час битви за Окінаву. Головний герой – рядовий Десмонд Досс, який відмовився через релігійні переконання носити зброю і вбивати людей. Після цього солдата скеровують у медичний корпус, де він стає простим санітаром. Під час війни Досс був кілька разів серйозно поранений, але встиг урятувати більш ніж 75 осіб. Не дивлячись на смертельну небезпеку, він ішов під кулі, щоби знайти тих, кому була потрібна його допомога.
“Будь-якою ціною”
Прем’єра в світі: 16 травня 2016 р.
Прем’єра в Україні: 25 серпня 2016 р.
Сценарій до кримінальної драми “Будь-якою ціною” Тейлор Шерідан написав ще в 2012 році. А втілив його на екрані британський режисер Девід Маккензі. Прем’єра фільму відбулася у рамках Каннського кінофестивалю. “За будь-яку ціну” – це розповідь про життя братів Таннера і Тобі, які виросли на фермі на заході Техасу. Любов до дому та рідної землі їм прищепили з дитинства. Тому коли банк збирається за борги забрати у їхньої матері право власності на будинок і землю, чоловіки не можуть сидіти склавши руки. Вони просто зобов’язані знайти необхідну суму. Батько-одинак Тобі не дуже знається на таких справах, а ось Таннер, який нещодавно вийшов із в’язниці, має ідею, як роздобути гроші: брати починають грабувати місцеві банки. Низку пограбувань береться розслідувати шериф Маркус. Старому вже час на пенсію, тож ця справа повинна стати заключною в його кар’єрі.
“Приховані фігури”
Прем’єра в світі: 25 грудня 2016 р.
Прем’єра в Україні: 16 березня 2017 р.
Драму “Приховані фігури” Тед Мелфі зняв за нон-фікшн книгою “Приховані фігури: історія афроамериканок, які допомогли виграти космічні гонки” (2016 р.) американки Марго Лі Шеттерлі. Це неймовірна, досі не розказана історія працівниць NASA Кетрін Джонсон, Дороті Вон та Мері Джексон. Вони здійснили наукові розрахунки для однієї з найвеличніших операцій в історії – запуску астронавта Джона Гленна на орбіту. Це досягнення змінило розстановку сил у космічній гонці та розбурхало весь світ. Жінки подолали всі гендерні та расові перепони, аби надихнути цілі покоління на досягнення великої мети.
“Ла-ла ленд”
Прем’єра в світі: 1 вересня 2016 р.
Прем’єра в Україні: 12 січня 2017 р.
Музична мелодрама “Ла-ла ленд” – творіння Дем’єна Шазелла (“Одержимість”), який не лише зняв цей фільм, а й написав сценарій до нього. Прем’єра кінострічки відбулася у рамках Венеційського кінофестивалю.
Події в “Ла-ла ленді” розгортаються у Лос-Анджелесі. Юна і чарівна Мія намагається не пропустити жодного кастингу. Вона мріє стати кінозіркою, але в перервах між пробами змушена підробляти офіціанткою. У схожому становищі опинився й Себастіан – дуже талановитий джазовий піаніст, гідний того, аби його музика лунала з великої сцени, але змушений підробляти грою в ресторанах. Себастіану та Мії вистачило єдиного погляду одне на одного, аби закохатися.
“Лев”
Прем’єра в світі: 10 вересня 2016 р.
Прем’єра в Україні: 2 березня 2017 р.
Драму створили в копродукції трьох країн – США, Австралії та Великобританії. Це екранізація біографічної книги “Довгий шлях додому” Сару Брірлі, що стала дебютом для режисера Гарта Девіса.
Фільм розповідає правдиву історію про Сару, який у п’ятирічному віці сів не в той поїзд і поїхав у інший кінець Індії за тисячі кілометрів від свого дому та сім’ї. Через 25 років, вихований прийомною родиною із Австралії, Сару вирішує знайти свою сім’ю і рідний дім, озброївшись неясними спогадами з дитинства та Google Earth. Роль юнака у “Леві” зіграв британський актор індійського походження Дев Пател, виконавець головної ролі у фільмі “Мільйонер із нетрів”, а його прийомну матір – Ніколь Кідман, яка сама виховує двох усиновлених дітей.
“Манчестер біля моря”
Прем’єра в світі: 23 січня 2016 р.
Світова прем’єра драми “Манчестер біля моря” Кеннета Лонерґана відбулась на Санденському кінофестивалі. Фільм розповідає про водопровідника Лі Чендлера, який після смерті брата повертається до рідного міста, щоби доглянути племінника. Там він зустрічає не лише давніх друзів, а й колишню дружину.
“Ідея сюжету фільму належить Метту Деймону і Джону Кразінскі. Вони придумали історію та спитали, чи зможу я написати сценарій, – розповідає режисер кінострічки Кеннет Лонерґан. – Мене вона неабияк заінтригувала, і я взявся до роботи. А потім Метт і Джон не змогли працювати над зйомками, тому я став і режисером”.
“Місячне світло”
Прем’єра в світі: 2 вересня 2016 р.
“Місячне світло” Баррі Дженкінс зняв за п’єсою “У місячному сяйві чорні хлопці здаються сумними” 36-річного американського драматурга і актора Терелла МакКрені. Світова прем’єра кінострічки відбулась на Теллурайдському кінофестивалі. Це кіноповість, що складається з трьох частин, про життя афроамериканця Хірона – дитину, підлітка і дорослого чоловіка, який живе у Маямі в час розквіту наркоторгівлі. Переживаючи сімейний крах, конфлікти із однолітками та усвідомлення своєї нетрадиційної орієнтації, Хірон перебуває в болісному пошуку та прийнятті самого себе.