Цієї неділі, 11 грудня, Львів святкуватиме першу річницю здобуття титулу місто літератури ЮНЕСКО. Це перше місто в Україні, що ввійшло до Мережі креативних міст світу та долучилося до кластера “Література”, який сьогодні налічує 22 міста з усього світу.
З цієї нагоди львів’ян та гостей нашого міста запрошують відсвяткувати першу річницю Львова як міста літератури та учасника Мережі креативних міст ЮНЕСКО на літературному фестивалі “Місто, що надихає”. Свято триватиме впродовж двох днів – 9 і 10 грудня в Міському палаці культури ім. Г. Хоткевича (вул. Кушевича, 1). У рамках фестивалю на гостей чекатимуть літературні зустрічі, театральні дійства, насичена дитяча програма, дискусійні та освітні майданчики. На відкритті фестивалю буде презентована нова літературна премія міста, а також відбудеться нагородження кращих працівників культурної сфери Львова 2016 року.
У рамках фестивалю для гостей працюватимуть тематичні майданчики. На “Території натхнення” письменники Юрій Винничук, Василь Габор, Мар’яна Савка, Юрко Прохасько, Остап Сливинський, Галина Вдовиченко і Гася Шиян презентують художньо-історично-туристичний путівник про Львів як літературне місто. А Оксана Дарморіз представить результати дослідницького проекту “Літературні імена: відновлення пам’яті”.
На “Персоналіях … без порохів” гостям свята розкриватимуть літературне обличчя міста в постатях, їхніх життєвих історіях, літературних сторінках та дискусіях сьогодення.
Освітньо-проектний майданчик для працівників культурної сфери “Територія креативного мислення” (музейних та бібліотечних працівників, культурних менеджерів і не тільки) включатиме дискусійні майданчики, освітні ініціативи та презентацію додаткових грантових і логістичних можливостей для культурних менеджерів різних спеціалізацій. Окрім цього, тут запропонують тренінги зі стратегування культурних проектів, PR та комунікації і презентують обговорення навкололітературних проектів – таких як “Література в дії”, “Їздець” та ін.
“Територія драматургії” відповідатиме за художнє слово, втілене у пластиці різних за стилем і меседжами театральних колективів. Упродовж всього фестивалю тут демонструватимуть вистави для найменших (“Принцеса, яка не вміла читати” від театру-студії “Під мостом” і “Неслухняне кошеня” від Лялькового театру для малюків); постановки неймовірних “бібліотечних” театрів (“Маленький принц” театру тіней “Світлячки” та “Повчальні історії” за участі лялькового театру “Левеня”); інклюзивний перфоманс із заплющеними очима “Вихід із темряви” (за мотивами перекладу Івана Франка міфу про Деметру і Персефону); інклюзивну виставу “Не Без Не” від проекту “Пара-Тет” (за поезією Назара Гончара), навіть “Зачаровану Десну” Олександра Довженка у виконанні студентів-акторів.
“Територія гри в літературу” запропонує гостям свята чудову дитячу програму. Для дітвори віком від трьох років підготували майстер-класи (каліграфію і малювання на папері, костюмовані театральні імпровізації та сміливі літературні експерименти, заглиблення в екзотичні культури та інші шаленства); зустрічі з письменниками та іншими книготворцями, казкотерапію, інтерактивну гру “Креативний щоденник” та ще багато цікавого.
Звісно, святкування не обійдеться й без гучного концерту. Фестиваль завершиться яскравою концертною програмою “Франко без порохів” у рамках відзначення Ювілейного року Івана Франка за участі гуртів “Пашко BAND”, “Абу-Касимові капці” та “ГИЧ Оркестру”. До слова, на тому ж концерті відбудеться презентація проекту “Під маркою Івана Яковича” від “ГИЧ Оркестру” спільно з офісом “Львів – Місто літератури ЮНЕСКО”.
Вхід на всі заходи фестивалю вільний (участь у тренінгах майданчика “Територія креативного мислення” вимагає попередньої реєстрації).