Зворушливі “Звірства”

Ілюстрації "Байок харківських" як народна естетика і як графіті

Ілюстрації "Байок харківських" як народна естетика і як графіті

muzej.jpg 

Виставка "Звірства" випускниці-дипломниці Української академії друкарства Катерини Тимошенко у Музеї ідей - відверто не та, яка виправдає сподівання тих, хто найбільше в житті любить - словами Леся Подерев'янського - "пытки, казни и уродов". Бо "Звірства", про які йдеться, - це дванадцять дуже теплих і зворушливих ілюстрацій до збірки прозових  "Байок харківських" Григорія Сковороди, які авторка має величезне бажання проілюструвати пов­ністю, якщо тільки якесь видавництво виявить бажання видати їх окремою книжкою.

До речі,  така ініціатива  була би й справді на часі. Бо "Байки харківські" ( усі тридцять), якщо й видавалися, то вже доволі давно. Принаймні  у львівських книгарнях їх немає. А  блискучий переклад, який зробив майстер слова Валерій Шевчук, зрештою, як і самі ці твори (що - за висловом Сковороди - "криють, як полотном, істину"), вартують, аби про них знали не тільки фахівці, а й ширші кола.

"Катерина Тимошенко - художниця справді цікава, - коментує подію "Пошті" за­відувач кафедри книжкової графіки та дизайну друкованої продукції Української академії друкарства Володимир Стасенко. - Маючи нестереотипний підхід до творчості, вона на цій виставці продемонструвала вміння вийти за рамки, а для митця це дуже важливо. З одного боку, в її роботах присутній відгомін української сецесії, вчувається потужний стру­мінь народної естетики, а з іншого - ці роботи нагадують графіті, що робить їх не лише зрозумілими, а й близькими для сучасної молодої людини. "Звірства" демонструють - присутність саме народного кореня завжди життєздатна".

Вартує уваги, що на "Байки харківські" молода художниця ( яка попередньо уже здобула освіту в Академії дизайну та мала можливість стати учасницею кількох колективних експозицій) натрапила ще задовго до того, як обирала тему диплома. І як розповіла "Пошті", настільки вони її зачепили, що поверталася до них у думках постійно. "Це величезний талант - простими словами по-новому відкривати для інших очевидні речі. Мене талант Сковороди вразив максимально, - розповідала молода художниця "Пошті". - Як каже професор Володимир Стасенко, головне - посіяти зернятко. Сковородинські байки (які й сьогодні цікаві й актуальні не менше, ніж коли жив видатний Григорій Савич) не йшли мені з голови кілька років, аж поки я частину образів не почала перетворювати у кольорову гратографію, представлену на цій виставці".    

Вартує уваги й інше: "Байки харківські" - лише один із творчих проектів, що їх кафедра дизайну презентує ширшій спільноті. Розроблений сайт для Музею запорізького козацтва на Хортиці, дизайн альбому, який планують видати до сторіччя із дня народження талановитого майстра народної творчості зі Стрия, вишивальниці Ірини Ольшанської, та інші значимі проекти - це лише дещиця із того, що ця кафедра поставила собі за мету зробити для вітчизняної культури.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7779 / 1.55MB / SQL:{query_count}