Трагедії – не те, про що хочеться говорити. Трагедії – не те, що хочеться згадувати. І врешті, трагедії, особливо такі страшні, як Голодомор, – не те, що може сповна осмислити сучасна людина, віддалена від тих подій у часі. Як не втратити ниточку зв’язку, як не втопити живу, щемку історію у хвилях зайвої патетики? Саме це намагатимуться зробити музиканти і виконавці сьогодні, 26 листопада, з 18.00 зі сцени Львівської обласної філармонії через виконання Симфонії №2 “Воскресіння” Густава Малера. Це буде прем’єрне виконання твору у Львові.
“Вшановуючи пам’ять мільйонів невинно убієнних у страшних злочинних Голодоморах, утвердімо віру в нашу справу, справу кожного українця – розбудову вільної та сильної держави!” – закликають організатори вечора.
Густав Малер (1860 – 1911 рр.) – австрійський композитор та диригент, спадкоємець традицій Бетховена, Шуберта і Брамса, який втілив принципи цього жанру в своїй творчості. Малерівський симфонізм завершує віковий період розвитку симфонії та відкриває шляхи для майбутнього.
Працюючи над написанням Другої симфонії близько семи років, композитор на її початку замислюється: для чого жив? Чому страждав? Чи все це – лише величезний незбагненний жарт? А далі йде споконвічний вир життя: зародження, розквіт, смерть та воскресіння – нове зародження.
Отже, спочатку виринають несміливі, теплі та світлі спогади і роздуми, як промені-проблиски минулого. Далі – людські тривоги, вічна дилема життя і смерті, заупокійні пісні та безперервний рух. Ще далі – прозора та сокровенна глибина, виражена в аскетичних хоралах та прозорій грі оркестру... І врешті урочистий фінал. До відповіді та ствердження. До захопливого та величного “Воскресіння” на слова оди Фрідріха Клопштока. І твердить – життя завжди перемагає смерть. Життя стремить вгору, як молоді пагони. І навіть найбільші трагедії не здатні приборкати та погасити його.
Монументальний шедевр Густава Малера втілять на сцені Академічний симфонічний оркестр Львівської філармонії, Галицький академічний камерний хор, а також солісти – Христина Макар (сопрано) і Тетяна Вахновська (мецо-сопрано).
Диригуватиме на концерті американський маестро українського походження із величезним професійним досвідом Теодор Кучар. У його творчій біографії – головування в оркестрах Австралії, Південної Африки, Європи, головний диригент Національного симфонічного оркестру України (1994 – 2004 рр.), Janacek Philharmonic Orchestra (2005 – 2012 рр.), Venezuela, Orquesta Sinfonica de Venezuela, NSO Venezuela (2008 – 2014 рр.). В минулому сезоні диригував понад 30 оркестрами, зокрема BBC Symphony, Berlin Symphony, Staatskapelle Weimar, Helsingborgs Symphony, Istanbul Narodni Symfonicni Orkester.