Зведення мистецьких мостів між людьми – надзвичайно важлива справа. Один із таких нещодавно збудував львівський музичний десант. На будівництво моста Львів – Черкаси – Кропивницький знадобилося чотири дні, протягом яких відбулося чотири концерти в Каневі, Корсуні-Шевченківському, Черкасах і Кропивницькому. Музична команда, яка виступала в кожному з цих міст, складалася з Академічного інструментального ансамблю “Високий Замок” (мистецький керівник – Андрій Яцків), вокального Ladies`TRIO (Івана Вівчарик, Ольга Верхоляк, Івана Савюк) та ведучої Лілії Винницької. Неодноразово талановиті колективи з різних куточків України приїжджали до Львова, а цього разу львівські виконавці мали змогу подарувати неповторний музичний настрій черкасцям.
Концертом “Запрошу коліжанку на кави філіжанку” артисти Львівської філармонії презентували вишукану атмосферу стародавнього Львова, звісно, із присмаком та витонченим ароматом львівської кави. Колективи озброїлися яскравим українським та закордонним репертуаром. Концерт можна умовно поділити на чотири етапи. Перший етап розпочав ансамбль “Високий Замок”. Прозвучали музичні перлини Закарпаття, Буковини та Гуцульщини (“Закарпатська мелодія”, “Буковинські наспіви” Василя Попадюка і “Гуцульський танець” із “Гуцульського триптиху” Мирослава Скорика).
Далі до інструменталістів приєдналися талановиті дівчата з гурту Ladies’TRIO. Вони завершили етнічну екскурсію лемківськими співанками “Анничка”, “Під облачком” (a capella) та українською народною піснею “Ой там на горі”. Третій етап концерту переносить слухача далеко за межі України, запрошуючи в музичну мандрівку країнами Європи та Америки. Останній етап – це повернення додому, до рідної української пісні. Прозвучали пісні Миколи Петренка на музику Мирослава Скорика “Намалюй мені ніч” та “Карпати”. І звичайно, пісні, що стали справжніми шлягерами: “Я піду в далекі гори” та “Червона рута” Володимира Івасюка. В запальному ритмі прозвучала “Коломийка” львівського скрипаля-віртуоза Олександра Божика, а родзинкою концерту стала пісня “Коліжанка” (слова Марії Лукашкевич, музика Богдана Чериби), яка дуже влучно і текстом, і музикою передала неповторний настрій Львова. Гурт Ladies’TRIO вразив вокальними можливостями. Чарівні жіночі голоси здатні зачепити слухача народною тужливою піснею і водночас згуртувати зал “Червоною рутою”. Тріо викликало професійну довіру та відчуття безмежних вокальних можливостей. А кожен із музикантів ансамблю “Високий Замок”, володіючи на високому професійному рівні кількома інструментами, продемонстрував свою філігранну віртуозну майстерність.
Протягом чотирьох днів львівські музиканти прагнули подарувати не лише гарний настрій жителям Черкас і меломанам Кропивницького, а й зацікавили та згуртували довкола української музики та пісні досить вибагливого слухача.
Насправді культурний міст між різними містами України вже давно збудований, а нам залишається спільними зусиллями тільки зміцнювати його та вдосконалювати.
Петро Жеруха