“Ми намагаємось започаткувати літературно-патріотичний рух”

У Львові нагородили переможців Конкурсу патріотичної поезії імені Катерини Мандрик-Куйбіди

Днями у нашому місті відбулося нагородження лауреатів Всеукраїнського літературного конкурсу патріотичної поезії імені Катерини Мандрик-Куйбіди. Конкурс відбувся уперше. 
Зі слів організаторів, його метою є створення літературно-патріотичного руху в Україні, а також потреба виокремити з масиву українських книжок патріотичної тематики найдостойніші читацької уваги.
Організатори конкурсу – Львівська обласна організація Національної спілки письменників України, Всеукраїнське братство ОУН УПА і Львівська обласна рада.
“Ми намагаємось започаткувати літературно-патріотичний рух або принаймні активізувати його засобами поетичного слова”, – зазначив один із організаторів, голова журі та письменник Олесь Дяк.  
Для нагородження переможців конкурсу були запрошені керівник департаменту культури ЛОДА Христина Береговська, Василь Куйбіда (політик, поет, син Катерини Мандрик-Куйбіди) та старійшина письменницької організації, член журі, дев’яностолітній поет Микола Петренко.
“Маю честь привітати учасників і переможців з такою дуже потрібною в нелегкий час нашого сучасного державотворення премією. Для мене дуже почесно вручати ці нагороди, оскільки мій батько народжений у далекій ворожій Воркуті, бабуся і дідусь теж були заслані в Сибір”, – розповіла Христина Береговська.
Лауреатом другої премії стала письменниця з Києва Антонія Цвід, яка скрупульозно вивчала біографічний та творчий шлях Катерини Мандрик-Куйбіди.
“Мене дуже вразив дух цієї сильної жінки. Василь Степанович Куйбіда подарував мені тритомник своєї матері, який я простудіювала з великою цікавістю. Я відкрила для себе не лише унікальну поезію, суголосну сучасності, таку болісну і такого високого художнього рівня, про яку говорили Дмитро Павличко, Богдан Стельмах та інші поети, літературознавці, я відкрила для себе унікальну жіночу постать. Важко навіть повірити, скільки пережила ця жінка. За її поезією стоїть ціла історія України”, – пояснила Антонія Цвід.
Поетеса здобула премію за книгу “Графіті небесних амфор”. На церемонії нагородження Антонія Цвід прочитала уривок з поеми “Клич майдану. Небесна сотня”.
Третю премію члени журі вирішили не присуджувати нікому, натомість другу отримав поет із Херсона Анатолій Марущак за поетичну збірку “Книга живих”. 
“Мені,  як депутату Львівської обласної ради першого демократичного скликання, як багатолітньому учителеві української мови та літератури, дуже добре зрозуміло, що без патріотичної літератури, без патріотичного виховання наша Україна як держава відбутися не може. Часто повторюю фразу схоластиків, що війна починається там, де недопрацьовують священик і вчитель. Як учитель української тішуся сьогодні званням лауреата премії Катерини Мандрик-Куйбіди, цієї неймовірно мужньої жінки”, – сказала лауреат першої премії Любов Проць із Львівщини.
Знаковим моментом стало виокремлення журі творчого доробку молодого автора Ігоря Бойчука з Івано-Франківської області.
“В процесі роботи журі ми помітили, що серед молодих є багато талановитих поетів. Ігор Бойчук, якого хочемо відзначити, не став лауреатом, але серед молодих сподобався членам журі найбільше. Вручаємо йому заохочувальний  дип­лом “Молода надія” за збірку поезій, яка називається “Характерник”. І що цікаво, вона має навіть означення на обкладинці як збірка націоналістичної поезії. Мабуть, Ігор Бойчук започатковує серед творчої молоді якийсь новий напрям патріотичної поезії”, – зауважив Олесь Дяк.
Важливо згадати і про те, що журі придумало ще одну номінацію, яку назвало “Почесний диплом “Національна гордість”. Ним нагородили світлої пам’яті Ірину Сеник, якій би цього року виповнилося дев’яносто. Ця легендарна жінка, поневіряючись по сталінських і брежнєвських катівнях  сумарно 34 роки, теж не була позбавлена поетичного таланту. А організатори конкурсу взяли на себе обов’язок ще й популяризувати її славне ім’я. Відтак були висловлені щирі сподівання і певність того, що цей літературний захід буде щорічним і матиме в подальшому довгу історію.
Роксолана Савчин, 
член НСПУ
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4369 / 1.57MB / SQL:{query_count}