Не Львовом єдиним

Чого вдалося досягти в культурній галузі області за рік і які нові проекти впроваджуватимуть у 2017-ому

фото: ЛОДА (2)
Уже понад рік департамент з питань культури, національностей та релігій Львівської облдержадміністрації очолює Христина Береговська. Учора вона розповіла, чого вдалося досягти за 2016 рік, які інноваційні проекти вдалося впровадити за цей час і які обласні програми планують реалізувати у 2017 році. 
“Культура – це нерозривна єдність традиції та інновації. Тому дуже важливим є розвивати цю галузь, водночас зберігаючи її самобутність і суть, – зазначила вона. – Значна частина тих інноваційних програм, які ми здійснюємо в галузі культури на Львівщині, унікальні та єдині в Україні”.
Одним із пріоритетних напрямів роботи департаменту є розвиток роботи та підтримка народних домів області, а також поповнен­ня бібліотечних фондів і втілення бібліотечних проектів. 
“Наш нинішній пріоритет – активізація роботи народних домів області: проведення заходів у самих народних домах, організація культурної програми для сільського населення різного віку у Львові та інших місцях культурної і туристичної привабливості”, – розповіла директор департаменту.
Народні доми, як і бібліотеки, вчаться працювати по-новому. І якщо для львів’ян є звичними такі форми роботи з відвідувачами, як кінопокази, майстер-класи, зустрічі з письменниками, то для жителів районів такі підходи почасти є новаціями, які сприймаються позитивно.
Надзвичайно корисною для працівників культури області стала школа арт-менеджменту, впроваджена департаментом спільно з Національною академією мистецтв під егідою арт-менеджера Павла Гудімова. Учасники занять мали можливість опрацьовувати актуальні проблеми сучасного мистецтва та музейної справи, зокрема кураторства та реалізації арт-проектів, виставок, маркетингу і PR. 

 Фото з виставки Любомира Медвідя в Парижі
Окрім роботи у області, департамент добре попрацював над промоцією культури Львівщини в світі. За 2016 рік львівські митці презентували самобутню українську культуру – не лише традиційне, класичне мистецтво, а й сучасне – в Афінах, Празі, Мюнхені, Відні, Римі, Перемишлі, Будапешті та Парижі. 
У 2017 році, окрім згаданих програм підтримки народних домів та бібліотек,  Христина Береговська та її департамент планують зреалізувати програму підтримки мистецьких шкіл та музейної діяльності, а також культури загалом. Цікавою є ініціатива з наступного року змінити підхід до проведення та організації урочистих академій. Христина Береговська пропонує проводити конкурси на проведення урочистостей з нагоди державних свят (таким чином можна буде обирати найкращі проекти з новим баченням та нестандартними підходами).
Одним із нових, але вкрай важливих для області проектів у 2017-ому стане створення ілюстрованого каталогу всіх сакральних споруд Львівщини, збір інформації для якого триває.
“Проект “Сакральна архітектура Львівщини: історія і сьогодення” – одне з наших пріоритетних завдань на наступний рік. У добірці будуть зображені релігійні споруди та довідки про них, – пояснила Христина Береговська. – До укладання каталогу плануємо залучити провідних спеціалістів, істориків та краєзнавців”.
Для того, щоб зібрати необхідну інформацію, департамент скеровує спеціальні анкети до працівників народних домів, бібліотекарів, краєзнавців та священнослужителів області. А ще з нагоди Року Йосифа Сліпого директор департаменту анонсувала показ мистецької колекції Митрополита, яку зберігають у Римі. В цій добірці – понад півтисячі експонатів: живопис, скульптура, речі ужиткового мистецтва. Найімовірніше, її демонструватимуть у першому півріччі 2017-го у Львівському національному музеї імені Андрея Шептицького.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4770 / 1.56MB / SQL:{query_count}