Відзавтра до 14 листопада львів’ян і гостей міста запрошують на промоційно-туристичний проект “Ніч у Львові”, який уже встиг стати доброю традицією. Рік у рік в рамках цього дійства замки, храми, музеї та інші культурні заклади відчинять свої двері для відвідувачів не звично – удень, а з вечора до пізньої ночі! Можливо, саме завдяки цьому тисячі людей щоразу долучаються до цього фесту. Приміром, попередню липневу “Ніч у Львові” відвідало 33 тисячі осіб!
Тож і зараз для гостей свята підготували багату на атракції програму, до якої ввійшло близько сотні подій, з-поміж яких кожен зможе обрати щось цікаве для себе.
Чим же відрізнятиметься ХІІ “Ніч у Львові” від усіх попередніх? Чим іще можна здивувати містян і туристів, котрі й без того звикли до різноманітних видовищ, які в нас, як то кажуть, на кожному кроці? Розповідаємо.
Національна картинна галерея ім. Б. Возницького, зі слів її генерального директора Тараса Возняка, завжди активно долучалась до “Ночей у Львові”, а цього року ще більше розширить свій формат участі в програмі.
Уперше до акції долучається Олеський замок: гості проекту матимуть змогу від Порохової вежі поїхати автобусами до цієї локації. А вже у самому замку їм запропонують екскурсії, частування, навіть прев’ю до проекту “Колискові для Олекси”.
“Організуємо акцію “Відкритий музей” у Олеському замку. Думаю, якщо ця практика буде успішною, то зможе поширитись на інші замки”, – пояснює Тарас Возняк.
Національний музей у Львові ім. А. Шептицького цього разу обрав собі тему “Дивовиж”. “Це дивовижа, але навіть не кожен львів’янин знає, що до нашого музею належать кілька відділень, розкиданих по всьому місту, і дуже часто люди їх не ідентифікують як один музей, – пояснює представник музею Марія Цимбаліста. – Тож ми вирішили цілеспрямовано працювати та організувати заходи, які проходитимуть і в музеї на площі Свободи, і на вулиці Драгоманова, де представлене українське мистецтво ХХ століття, і в художньо-меморіальних музеях, зокрема Леопольда Левицького, Івана Труша, Олени Кульчицької та Олекси Новаківського”.

Під час “Ночі у Львові” музей змінить години роботи – його двері будуть відчинені з 12.00 до 20.00. А починаючи із суботи з 17.00 тут проводитимуть не тільки екскурсії, а й майстер-класи з малювання вуглиною, створення гравюри, відтворення відбитка. Також виступатимуть гуртки, які існують при відділеннях музею, музичні гурти “Аніма” та із Музичної академії ім. М. Лисенка. Заходів дуже багато, на будь-який смак – і для дітей, і для дорослих.
У останній день “Ночі у Львові”, 13 листопада, з 18.00 до 00.00 гостей чекають і в Музеї етнографії та художнього промислу (просп. Свободи, 15). Організатори події радять ознайомитись на цій локації із “Бароковою сагою” або ж провести “Етноніч з новою експозицією “Життя і побут українців Західної України” на площі Ринок, 10.
|
фото: Ляна Васюта |
Міська ратуша також чекатиме на гостей. Зокрема, у її підвалах, де впродовж проекту демонструватимуть виставку флуоресцентних картин Олени Романової (Shamka) “Сяйво мандал”. А в неділю, 13 листопада, о 19.00 і о 21.00 у підземеллях ратуші відбудуться “Містичні етно-неонові концерти гурту Troye Zillia”. Цей гурт завжди дивує слухачів своїм нетиповим трактуванням народної музики. На своїх концертах Troye Zillia любить контактувати із публікою, тож найсміливіші можуть зіграти з гуртом на дрібній перкусії, промугикати прості мотиви або й навіть заспівати всю пісню разом із музикантами. Додаючи до музики трохи “синтетики”, тобто електронного клавішного звуку, Troye Zillia поєднує свою творчість з багатьма музичними стилями. У своїй діяльності гурт модернізує для слухачів різного віку найбільш “заїжджені” мелодії народних пісень.
Із п’ятниці (у проміжку між 19.30 та північчю) для всіх охочих відкриють двері Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла. Одним із найцікавіших експонатів, які неодмінно вас здивують, є розписана шафа початку XVII століття, обклеєна математичними розв’язками та конспектами, яким уже понад 200 років.
фото: Роман Дацо Також у п’ятницю об 11.00 у “Ресторації Бачевських” відбудеться презентація путівника Awesome Lviv від київського видавництва “Основи”. Над ним працювали Дана Павличко та Анна Копилова. З тієї ж нагоди, щоправда, вже о 19.00, у новій кав’ярні “Світ кави” (пл. Ринок, 30) відбудеться вечірка.
У суботу, 12 листопада, о 22.00 Львівська філармонія запрошує львів’ян і гостей міста на концерт, присвячений Йоганну-Себастьяну Баху. Музика цього генія підсумовує музичну історію людства і проектується на творчість видатних композиторів, які народилися вже після нього. Вона надихає, її універсальність вражає – від наймайстерніших музикантів до тих, що чують її уперше.
Зверніть увагу: на більшість подій “Ночі у Львові” гостей просять попередньо зареєструватися на сайті
lviv.travel!