На зустріч до ... Моцарта

Денис Прощаєв відродив на львівській сцені кращі традиції класицизму. Із сучасними акцентами

Денис Прощаєв відродив на львівській сцені кращі традиції класицизму. Із сучасними акцентами

Один із найталановитіших уродженців України - молодий піаніст та диригент Денис Прощаєв із Гановера - дебютував 20 березня для львів'ян.

Його творча біографія цікава і насичена подіями. Випуск­ник Київської музичної академії Денис Прощаєв удосконалював свою піаністичну майстерність у Вищій школі музики та театру в Ганновері, у класі легендарного Володимира Крайнєва. Із 2003 року не менш успішно випробовував себе, як диригент, у класі професора Ейджі Оуе, був учасником майстер-класів Романа Кофмана. Денис Прощаєв - переможець низки престижних міжнародних конкурсів піаністів, виступав із концертами в Німеччині, Австрії, Франції, Італії, Хорватії, Польщі, Україні, Китаї, Японії, США, як піаніст та диригент.

Програма львівського концерту Дениса Прощаєва потішила естетичні смаки меломанів своїм класико-романтичним змістом: ноткою інтриги прозвучала увертюра В. А. Моцарта до опери "Дон Джованні", центральним яскравим епізодом вечора стало виконання Фортепіанного концерту Моцарта "Jeune­homme", величним завершенням програми прозвучала  Сьома симфонія чеського композитора-романтика Антоніна Дворжака.

Концертна програма вечора була цікавою ще й тим, що публіка мала змогу насолодитись звучанням розмаїтих за складом оркестрів під темпераментним керуванням Дениса Прощаєва: спочатку малого симфонічного в увертюрі до опери "Дон Джованні", потім - прозорого камерного у Фортепіанному концерті та насиченого, масштабного, великого симфонічного оркестру в Сьомій симфонії Дворжака.

В інтерпретації увертюри до опери "Дон Джованні" Прощаєву вдалось передати яскраву театральність і моцартівський темперамент, хоча, можливо, диригент трохи форсував темпи, що надавало звучанню зайвого неспокою. Натомість виконання Фортепіанного концерту розкрило перед публікою весь шарм і направду моцартівську безпосередність самого Дениса Прощаєва, який водночас солював і диригував оркестром. До речі, такий тип виконання зараз є дуже популярним на сценах Західної Європи, вважають, що він найкраще відтворює атмосферу своєї епохи, коли артист поєднував у одній особі виконавця і диригента. Відчути її тепер отримали нагоду і львів'яни. Адже своїм виконанням Денис Прощаєв зумів створити тонке відчуття самого духу епохи класицизму. Залишається тільки сподіватися, що в ті часи валторни та перші скрипки поєднувалися більш злагоджено, та назагал три частини концерту Моцарта прозвучали гармонійно й прозоро. Особливо проникливою видалась друга повільна частина з наспівними інтонаціями арії ламенто, тут Денис Прощаєв проявив свою майстерність, як витончений піаніст-моцартіанець. А ще - справжній "Jeunehomme", молода людина, для якої і був написаний 21-літнім Моцартом концерт. Вражали блиск піаністичної техніки Прощаєва, м'яке, наближене до клавесинного звучання. Публіка була в захваті від виконання концерту, тож "на біс" піаніст виконав п'єсу одного з композиторів-клавесиністів XVIII ст. (доречно нагадати, що в 2006 році Денис Прощаєв записав усі клавесинні сюїти Жана Філіппа Рамо на SONY Classical радіо).

А на завершення концерту прозвучала Сьома симфонія Антоніна Дворжака,  менш знана, порівняно з його останньою славнозвісною "З Нового Світу". Цікавим є те, що ідея написання цієї симфонії виникла у Дворжака під враженням від прем'єри Третьої симфонії Брамса. Однак у музиці симфонії більше "бетховенівського" драматизму, аніж "брамсіанського" самозаглиблення. Денис Прощаєв разом із Академічним симфонічним оркестром Львівської філармонії зумів досягти необхідної злагодженості й окремих груп, і цілого, передати романтичну патетику й епічну велич симфонії Дворжака.  Вражаючим завершальним штрихом прозвучав фінал симфонії. Цей вольовий імпульс диригента  контрастно доповнив витончений образ моцартіанця, яким львів'яни милувалися в першому відділі концерту.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4785 / 1.56MB / SQL:{query_count}