УПА, Іран і... Ленін

До кінця року в прокат вийде дев’ять українських фільмів. “Пошта” розповідає про кожен із них

13 жовтня

“Микита Кожум’яка”

Виробництво мультфільму Манука Депояна “Микита Кожум’яка” розпочали 2007-го року. В основу сюжету ліг однойменний твір Антона Сіяники, сучасного українського дитячого письменника. Фінансова криза залишила команду без інвестування, і роботи було призупинено. 2011 року проект викупила студія “Панама Гран Прі”, але фінансування все ще бракувало. Дистриб’юторська компанія Ukrainian Film Distribution вдихнула в проект життя. Прем’єру заплановано на 29 грудня 2016 року.
Колись Кирило Кожум’яка переміг страшного змія. 12-річний Микита, його син, про такий подвиг може тільки мріяти. На жаль, хлопчик не успадкував від батька ні його комплекції, ні його сили. Але хоробрості та цілеспрямованості юнакові з верхом вистачить, щоб урятувати свою землю від нової біди. Микита вирушить у таємничий ліс. І хоча на початку шляху єдиним його помічником та другом буде теля Чубик, на кінець подорожі в нього з’явиться багато вірних друзів.

13 жовтня

“Осінні спогади” 

Драму Алі Фахр Мусаві “Осінні спогади” зняла міжнародна команда кінематографістів (Україна, Іран, Чехія). Для зйомок обрали село поблизу Трускавця. Тема війни близька багатьом учасникам знімального процесу. Затвердженого на роль, Дмитра Лінартовича було призвано на АТО, та Міністерство оборони України погодилося на місяць відпустити його задля участі в стрічці.
Події розгортаються у віддаленому карпатському селі. Місцевий скульптор Сашко (Олександр Ігнатуша) тяжко переживає смерть дружини. Отримавши поранення, із зони АТО повертається доброволець Анатолій (Дмитро Лінартович). Взагалі-то він музикант, але радо береться допомагати Сашкові в майстерні. Якось селом промайнула звістка: в лісі знайшли непритомну жінку. Це Іме (Назанін Ахмади Шахпурабади), сліпа біженка з Ірану. Вона хотіла потрапити в Європу, а натомість опинилася в українському селі. І Сашко, і Анатолій закохуються в дівчину, яка більше ніж будь-хто з них потребує підтримки та допомоги.

13 жовтня

“Червоний”

Драму Зази Буадзе “Червоний” за однойменним романом Андрія Кокотюхи створили за фінансової підтримки Держкіно: агенція виділила 10 млн грн на зйомки. Цю кінострічку знімали разом компанія ТОВ “ІнсайтМедіа” (Київ, Україна), Одеська кіностудія (Одеса, Україна) та кінокомпанія ARTBOX (Вільнюс, Литва).
Ця кіноісторія розповідає про двох українців, які одночасно воювали за різні ідеали. Але доля звела їх в одному таборі. Тепер вони на каторзі: український повстанець, командир УПА Данило Червоний (Микола Береза) та радянський льотчик Віктор Гуров. Червоний — із Заходу України. Гуров — зі Сходу. Але Батьківщина в них одна, попри розбіжності в ідеалах. Зрозумівши це, тільки домовившись між собою, двоє українських в’язнів змогли протистояти репресіям начальника табору майора Абрамова, підступності ватажка злодіїв Колі Тайги та зробили відчайдушну але відважну спробу вирватися на волю, піднявши справжнє повстання в таборі.

3 листопада

“Чунгул” 

Містичний трилер “Чунгул” – чергова робота братів Олександра та В’ячеслава Альошечкіних (“Синевир”). Кінострічку знімали повністю на спонсорські кошти. За словами творців, це дало їм можливість вільно почуватися у творчому плані. Знімальний процес проходив на Київщині. Назва фільму – це назва населеного пункту. З тюркської перекладається як вир, трясовина, потрапивши в яку людині дуже складно вибратися.
Головний герой фільму – хлопець на ім’я Денис (Богдан Юсипчук). Йому потрібно перегнати машину замовника з одного міста до іншого. Дорогою автомобіль ламається, і столичному хлопцеві доводиться зупинитися в незнайомому місці на ремонт. Хто ж міг знати, що це напівпорожнє село насправді не таке гостинне. Місцевий чаклун бере досить високу ціну з тих, хто хоче залишити ці краї живим та неушкодженим. Але яку плату він візьме з Дениса? Надто якщо врахувати, що донька чаклуна Олеся (Ганна Гуляєва) закохалася в гостя.

10 листопада

“Гніздо горлиці”

Драма “Гніздо горлиці” Тараса Ткаченка знята за романом Василя Мельника, переможця “Коронації слова-2012” розповідає про проблему еміграції. Зйомки кінострічки, створеної у копродукції з Італією, тривали здебільшого на Буковині. У 2016 році фільм виборов “Золотого Дюка” на Одеському кінофестивалі як кращий у національній конкурсній програмі.
“Гніздо горлиці” розповідає історію з життя українки Дарини, яка вирушила до Італії для того, щоб знайти роботу і прогодувати свою сім’ю в Україні. Поки вона заробляє гроші за кордоном, її сім’я в Україні поступово розвалюється, а зовсім юна дочка вагітніє від хлопця, який не збирається на ній одружуватися. Крім цього, в Італії Дарина зустрічає чоловіка. Між ними починаються любовні стосунки. Коли Дарина повертається з Італії, виявляється, що вона теж вагітна...

24 листопада

“Жива” 

Історична драма “Жива” про дівчину, яка змінила десятки доль, побудована на реальних подіях. Режисер та сценарист картини Тарас Химич почув цю історію від Ганни Попович. Жінка брала активну участь у роботі над фільмом, допомагаючи актрисі якомога реалістичніше створити цей образ. Усі зйомки відбувалися в Горганах – тій частини Карпат, де й сталися події. Сцени допитів знімали в Національному музеї-меморіалі жертв окупаційних режимів, колишній в’язниці у Львові.
Події розгортаються в 50-их роках минулого століття в Карпатах. Міністерство держбезпеки Радянського Союзу робить усе, щоб повністю підпорядкувати місцеве населення. Головні вороги непроханих гостей – воїни УПА, щирі й сміливі захисники рідної землі. У центрі протистояння опиняється дівчина Анна (Ольга Комановська). Їй сняться надзвичайно правдоподібні сни, а ще вона передбачає те, про що ніхто не здогадується.

24 листопада

“Правило бою” 

Наприкінці листопада відбудеться прем’єра першого українського спортивного екшена Олексія Шапарєва “Правило бою” за участю всесвітньо відомого боксера Олександра Усика та бойового хореографа голлівудських зірок Сергія Житніковського.
У центрі фільму – історія перспективного боксера на ім’я Тарас, який разом із друзями заробляє собі на життя за допомогою вуличних боїв. Якось головний герой дізнається про хворобу матері та про те, що їй необхідна складна операція. Такий поворот подій і змушує його вирушити на нелегальний тоталізатор. Попри це Тарасу вдається дуже швидко й успішно побудувати кар’єру, а також нажити ворога в особі кримінального авторитета Скульського, який і залишає героя без виграшу та можливості допомогти хворій матері. 
До того ж, життя друзів Тараса опиняється під загрозою. Головний герой жадає помсти і мріє витягнути з біди близьких...

8 грудня

“Моя бабуся Фанні Каплан”

Наприкінці року в прокат вийде і досить відома історична драма Олени Дем’яненко “Моя бабуся Фанні Каплан”, знята за підтримки  Держкіно. Дистриб’ютором роботи буде компанія Multi Media Distribution, що нині активно спрямовує свої зусилля на кінопрокат вітчизняного кіно.
Фільм розповідає про оповиту таємницею історію життя Фані Каплан, замах на Володимира Леніна, у якому її було звинувачено, та її роман із його братом Дмитром Ульяновим.
Прем’єра кінострічки відбулася на 7-ому Одеському міжнародному кінофестивалі. В Одесі через великий інтерес публіки до фільму був проведений другий фестивальний показ картини. А журі Національного конкурсу ОМКФ нагородило Мирослава Слабошпицького призом за кращу акторську роботу в українському фільмі.

8 грудня

“Сторожова застава”

В основі сюжету пригодницького фільму “Сторожова застава” однойменна книга Володимира Рутковського. Сашко Дерманський та Ярослав Войцешек переробили сценарій, адаптувавши його до специфіки жанру. Для режисера Юрія Ковальова картина є дебютною на великому екрані. Крім українських глядачів, фільм побачать відвідувачі кінотеатрів у Франції та ряді інших країн.
Сонячне затемнення призвело до активізації часового порталу. Не розуміючи, як це сталося, хлопець на ім’я Віктор (Данило Каменський) опиняється не в своєму часі, а у далекому минулому, на тисячу років раніше. Зустрівшись з трьома безстрашними воїнами Олешком, Іллею та Добринею, Вітя легко здогадався що перед ним славнозвісні билинні богатирі. Хлопець не тільки потрапив в епіцентрі боїв між половцями і русичами, але і сам став до бою.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4081 / 1.63MB / SQL:{query_count}