Понад двадцятирічну історію має Міжнародний фестиваль сучасної музики “Контрасти”. Цього року він триватиме з 30 вересня до 9 жовтня під гаслом “Траєкторія звуку”. Вже сьогодні у Львівській філармонії відбудеться концерт “Фестивальна прелюдія”.
Чого ж чекати від XXII “Контрастів”? Сучасної музики різних жанрів та напрямків: від класичних інструментальних складів до експериментальної електронної музики, відео та звукових скульптур, лекцій, обговорень і, звичайно ж, майстер-класів!
На фестиваль до Львова приїде понад 20 музикантів з інших міст України та стільки ж закордонних, серед яких 15 композиторів. Шість світових та 23 українські прем’єри творів сучасної музики звучатимуть поряд із класикою музики XX століття таких композиторів, як П’єр Булез, Яніс Ксенакіс, Карлгайнц Штокгаузен, Мортон Фелдман, Філіп Ґласс, Ігор Стравінський та інших. Спеціальна подія “Ніч Контрастів”, яка, розпочавшись о 21.00 1 жовтня, триватиме до 5 години ранку, об’єднає музику для акустичних інструментів, електронну музику, відеопроекції та сучасний імпровізаційний танець.
Під час Фестивалю відбудуться 30 подій, серед яких “Ніч Контрастів”, “Кава з композитором”, “Ланч з новою музикою” та власне концертні події у приміщенні Львівської філармонії та в Хоровій школі “Дударик”.
Серед гостей фестивалю – відомі композитори Олександ Щетинський, Святослав Луньов, Сергій Невський, Вітаутас Юрґутіс, Дмитро Капірін, Мерзіє Халітова, Петер Махайдік, Дмитро Либін, Мілен Панайотов, із кожним з яких можна буде поспілкуватися на “Кавах з композитором”, які проходитимуть у арт-кафе “Квартира 35”. У Львівській національній музичній академії організують майстер-класи для композиторів, які проводитиме Сергій Невський, російський композитор, який вже багато років живе у Німеччині.
Монографічні вечірні концертні програми, присвячені музиці Філіпа Ґласса (6 жовтня 22.00), П’єра Булеза (2 жовтня 21.00) та Мортона Фелдмана (5 жовтня 19.00) дадуть змогу слухачам повністю зануритися у творчий всесвіт композиторів, а такі програми, як Mozart in Foreign Mirrors (7 жовтня 19.00) чи “Україна-Польща: зустріч молодих віртуозів” (6 жовтня 19.00) – відчути розмаїття творчих методів різних композиторів.
Відкриватиметься фестиваль 30 вересня концертом Академічного симфонічного оркестру Львівської філармонії під керівництвом бельгійського диригента Германа Енґельса. В програмі звучатимуть твори бельгійських композиторів та українського композитора Святослава Луньова.
На закритті фестивалю 9 жовтня Академічний симфонічний оркестр Львівської філармонії виступатиме під керівництвом відомого польського диригента українського походження Романа Реваковича. В програмі – твори композиторів з Польщі, Білорусі та України.