VII Meridian Сzernowitz: старі традиції, нові локації

З 9 по 11 вересня Чернівці були місцем зустрічі поціновувачів якісної поезії та доброго вина

фото: Марічка Ільїна
Саме впродовж цих трьох діб (саме діб, а не днів!) у місті тривав VII Міжнародний літературний фестиваль Мeridian Czernowitz. Зважаючи на поетичне спрямування, майже всі заходи прямо чи опосередковано були пов’язані саме з поезією. 
Найбільший ажіотаж серед гостей свята викликала презентація збірки Сергія Жадана “Тамплієри” у старовинному костелі Пречистого Серця Ісуса. За півгодини до початку заходу перед входом до будівлі зібралося вдвічі більше людей, аніж можна було розмістити. На щастя, організатори подбали про те, щоб усі зацікавлені змогли побачити дійство, поcтавивши біля входу до костелу плазмовий екран. Адже вірші Сергія Жадана, атмосфера старого храму і цікаве освітлення створили дивовижне поєднання, яке залишило дуже глибокі враження про подію.
Понад те, вже традиційно відбувалися поетичні читання авторів з Німеччини, Швейцарії, Ізраїлю, Румунії та України; парад поетів – учасників фестивалю; читання віршів Пауля Целана у дворику будинку, де він мешкав, і читання на єврейському кладовищі. Особливу увагу хотілося б звернути на презентацію антології сучасної австрійської поезії, укладену з вір­шів учасників фестивалю Мeridian Czernowitz попередніх років, яку провели в урочистій атмосфері в спеціальній локації – сесійній залі Чернівецької міськради.
Окрім поезії, на VII Meridian Сzernowitz було кілька важливих і дуже цікавих подій. Відвідувачі фестивалю надзвичайно захоплено слухали лекцію Томаса Шпара “Одне кохання у Чернівцях. Пауль Целан та Ілана Шмуелі” й досить активно долучалися до публічних дискусій під назвами “Єврейське питання – українська відповідь” та “Письменник і політика”. 
Проте чи не найбільше як чернівчанам, так і гостям міста запам’ятався яскравий та емоційний концерт єврейської музики під керівництвом Льва Фельдмана, який маестро і оркестр виконали просто на Театральній площі міста. Під їх запальні мелодії не могли встояти ані пересічні містяни, ані знані автори, як-от Катя Пет­ровська, яка на фестивалі презентувала свою книгу “Мабуть Естер”.
Організаторам VII Мeridian Czernowitz вдалося надзвичайно добре збалансувати програму: гості свята отримали чимало цікавої інформації й пережили багато хороших емоцій, але не встигли перенасититися і втомитися. На цьому, здавалося, можна було б і крапку поставити... Але ж ні, адже в рамках поетичного туру Meridian Czernowitz – 2016: Київ – Чернівці – Львів – Берлін – Франкфурт-на-Майні вже віднині до 19 вересня у Львові дія­тиме поетична кав’ярня Meridian Czernowitz (Палац мистецтв, вул. Коперника, 17, 2 поверх). Протягом чотирьох днів у ній чекають гостей на презентаціях нових книг, поетичних марафонах, театралізованих читаннях, авторських вечорах українських і закордонних письменників, дискусіях і виступі поетичного бойз-бенду. Крім того, 15 вересня о 19.30 в Театрі імені Леся Курбаса  (вул. Леся Курбаса, 3) відбудуться читання сучасної шведської поезії в рамках українсько-шведського воркшопу Meridian Сzernowitz та журналу “10tal” за участі Анни Аксфорс, Хелени Боберг, Осе Берґ, Андрія Любки, Ірини Цілик, Христини Венгринюк. Модератор – Левко Грицюк.
Львів – Чернівці – Львів

Програма поетичної кав’ярні Meridian Czernowitz на Форумі видавців у Львові

15 вересня, четвер
12.00 – Поетичний марафон випускників Літшколи (модератор – Ірина Осадчук);
14.00 – Презентація роману Христини Лукащук “Любов практична” (модератор – Христина Венгринюк);
15.00 – Театралізоване читання уривків з роману Євгенії Сенік “Країна У, або Казки чужим дітям” за участі Софії Розпутньої (модератор –  Єва Якубовська);
16.00 – Авторський вечір Макса Чоллека (модератор – Євгенія Лопата);
17.00 – Презентація підліткової повісті Андрія Тужикова “Ще одна цегла в стіні” (модератор –Христина Венгринюк).

16 вересня, п’ятниця
12.00 – Поетичний марафон випускників Літшколи (модератор – Дмитро Стретович);
14.00 – Презентація книги Ірини Цілик “Глибина різкості”;
15.00 – Авторський вечір Яна Рьонерта (модератор і перекладач – Євгенія Лопата);
16.00 – Презентація книги Summa Юрія Іздрика і Євгенії Нестерович  (модератор – Святослав Померанцев);
17.00 – Що таке любов/смерть/краса/Бог? Або посібник “Як відповідати дітям на їхні найпоширеніші недитячі питання?” – презентація серії книг “що таке?” Ейтана Борітцера (модератор – Христина Венгринюк);
18.00 – Поетичний бойз-бенд “Ахіллес і Черепаха” за участі Юрія Строкаря і Колі Кулінича.

17 вересня, субота
12.00 – Презентація від ЦЛО – “Як написати і видати свою першу книжку” на прикладі дебютної повісті Сергія Комберянова “Крадії пам’яті” за участі Дмитра Стретовича і Ростилава Семківа;
14.00 – Презентація оновленого “Лексикону інтимних міст” Юрія Андруховича і автограф-сесія;
15.00 – “Щасливі голі люди” – літературні читання Катерини Бабкіної;
16.00 – Презентація нової поетичної книги Сергія Жадана “Тамплієри”;
17.00 – Дискусія “Від культури до політики” за участі Сергія Жадана і Юрія Андруховича (модератор – Олександр Бойченко).

18 вересня, неділя
12.00 – Презентація альманаху випускників “Курсу письменницької майстерності” від ЦЛО (модератори – Ірина Осадчук і Дмитро Стретович);
14.00 – Презентація арт-бука “Пливи, рибо, пливи” Сергія Жадана та автограф-сесія;
15.00 – Творча зустріч із Оксаною Забужко;
16.00 – Презентація нової прозової книги Андрія Любки “Кімната для печалі” (модератор – Олександр Бойченко).
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.5807 / 1.61MB / SQL:{query_count}