Найцікавіші культурні події: версія “Пошти”

Сьогодні в кінотеатрах Львова відбудуться прем’єрні покази п’ятьох нових фільмів – мелодрами “Служниця”, сімейного фільму “Арло: балакуче порося”, історичної драми “Бен-Гур”, біографічної драми “Саллі” (українською та англійською мовами) і фільму-концерту “Нік Кейв: ще один раз із почуттями”

Мелодрама “Служниця” – це південнокорейська адаптація роману Сари Вотерс. Дії переносяться з вікторіанської Англії в колоніальну Корею. Для свого чергового фільму кореєць Пак Чхан-ук написав сценарій, а також зайнявся режисурою. На Каннському кінофестивалі в 2016 році картина була відзначена призом Vulcain Prize, який присуджується за краще зображення і звук.
Події розгортаються в 30-ті роки минулого століття на території Кореї, окупованої японцями. В багатому маєтку в усамітненні живе Хідеко (Кім Мін-хі), багата молода японка, яка з часом успадкує чималі статки. Місцевий аферист розробляє план, згідно з яким одружиться з Хідеко, а згодом привласнить всі її гроші. Допомогти йому в цьому повинна Соке (Кім Тхе-рі). Дівчина влаштовується служницею до багачки, але задумам шахрая не судилося збутися, бо між господинею і служницею виникають почуття, які повністю змінюють їхні життя.

Фільм “Арло: балакуче порося” – це четверта режисерська робота Тома ДеНуччі і перший фільм, в якому він сам не виступав автором сценарію. А для акторки Ліндсі Бланчард це дебютна роль у кіно.
Семирічна героїня фільму на ім’я Талія (Ліндсі Бланчард) разом із мамою переїздить у нове місто. Стосунки з однолітками відразу не склалися: з дівчинки постійно кепкують, через що її життя стає щораз складнішим. І в той момент, коли терпець ось-ось урветься, в її житті з’являється маленьке порося. Тепер Арло, єдиний справжній друг Талії, дарує їй сміх і радість та стає об’єктом заздрості однокласників. А одного разу допоможе дівчинці уникнути небезпеки.

Історична драма “Бен-Гур” – це повторна екранізація однойменного роману Лью Воллеса. В 1959 році фільм, знятий режисером Вільямом Вайлером, став першим у історії, який здобув одразу 11 “Оскарів”. Цього разу режисуру довірили Тимуру Бекмамбетову – вихідцеві з Росії, який уже встиг попрацювати в Голлівуді. Знімальний процес тривав у Італії. Дату прем’єрного показу переносили кілька разів. Спочатку фільм планували випустити в лютому 2016 року.
Дія фільму розгортається в Римській імперії у перші десятиліття нашої ери. Багатий та впливовий громадянин Юдеї Юда Бен-Гур (Джек Г’юстон) потрапляє в немилість до римського трибуна (колишнього друга дитинства) Мессалі (Тоббі Кеббелл). Бен-Гура засилають на галери, а його матір і сестру відправляють до в’язниці. Минули роки, і чоловік зумів не тільки вибратися з рабства, а й стати громадянином Риму. Жага помсти знову веде його до Юдеї. Але навіть якщо вдасться покарати кривдника, то чи вдасться знову побачити своїх рідних?..

Біографічна драма “Саллі” побудована на реальних подіях. Цей випадок – одинадцятий за всю історію авіації, коли пілотові вдалося “приводнити” літак, і четвертий, у якому не було загиблих. В основу сюжету покладена автобіографія пілота. Права на її екранізацію були викуплені ще 2010 року.
15 січня 2009-го світ сколихнула подія, яка сталася у Нью-Йорку. Відразу після зльоту літак зі 155 пасажирами на борту зіштовхнувся зі зграєю птахів, що призвело до поломки всіх двигунів. Досвідчений екіпаж на чолі з Чеслі “Саллі” Салленбергером (Том Генкс) зумів посадити лайнер у води річки Гудзон. Завдяки майстерності пілота жодна людина не загинула. Але тодішній порядок потребував розслідування авіакатастрофи. Ні пильна увага громадськості та преси, ні вдячність пасажирів, що вижили, не змогли врятувати Салленбергера від прискіпливого розгляду справи. Проявлений героїзм погрожував перекреслити багаторічну кар’єру і позбавити пілота професійної репутації.

Фільм “Нік Кейв: ще один раз із почуттями” покажуть на великому екрані за день до релізу альбому. Нині, 8 вересня, майже одночасно в 700 кінотеатрах у всьому світі тисячі меломанів стануть першими, кому випаде нагода відчути на собі новий альбом Nick Cave and the Bad Seeds.
Всі 16 пісень зі Skeleton Tree, інтерв’ю, думки та закулісні моменти зафільмовані досвідченим режисером Ендрю Домініком. 
Робота над 16 студійним альбомом Nick Cave & The Bad Seeds тривала з кінця 2014 року на Retreat Studios у Брайтоні на тлі трагічних життєвих подій самого Ніка, який втратив 15-річного сина влітку 2015-го. Це змінило початкову концепцію фільму і перетворило його на глибоке занурення в почуття та переживання колективу, а також їхні музичні рефлексії. Документально-наративна картина є переплетенням кольорових і чорно-білих кадрів, крихкості та життя і сповнена магії Ніка Кейва та The Bad Seeds.

Крім цього, в кінотеатрах нашого міста демонструють фантастичний трилер “Морган”, сімейну комедію “Дев’ять життів”, кримінальний трилер “Афера під прикриттям”, трилер “Механік: воскресіння”, фентезійний бойовик “Загін самогубців”, комедію “Дуже погані матусі”, комедійну драму “Хлопці зі стволами” і мультфільм “Секрети домашніх тварин”.

У п’ятницю, 9 вересня, о 16.00 в Національному музеї у Львові імені Андрея Шептицького (головна будівля, просп. Свободи, 20) відбудеться відкриття ретроспективної виставки творів одного із найвизначніших українських митців другої половини ХХ – початку ХХІ століття, яскравого представника львівської живописної школи  Володимира Патика (1926 – 2016 рр.). 
До експозиції ввійдуть твори живопису та графіки з приватної колекції родини художника та збірки Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького (НМЛ). Виставка широко охопить ретроспективу творчості митця і представить всі жанри, у яких він працював, та улюблені теми. Зокрема, буде заекспоновано 25 творів живопису, які Володимир Патик подарував НМЛ у 2015 році. 
Володимир Патик народився 9 жовтня 1926 року в селі Чорний Острів на Жидачівщині. Навчався у Державній художньо-промисловій школі у Львові (1942 – 1944 рр.), його викладачами були  Микола Федюк, Омелян Ліщинський, Вітольд Манастирський та інші; у Львівському інституті прикладного та декоративного мистецтва (тепер – Львівська національна академія мистецтв) на кафедрі монументального живопису (1947 – 1953 рр.), викладачі – Роман Сельський, Йосип Бокшай та інші. 
З 1958 року Володимир Патик – член Спілки художників України. 
У 1992 – 1998 роках викладав, а з 1994 року став доцентом кафедри живопису Львівської національної академії мистецтв.
Заслужений художник України (1996 р.), лауреат Національної премії України ім. Т.Г. Шевченка (1999 р.), народний художник України (2006 р.). Нагороджений орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня (2009 р.). Почесний громадянин Львова.
28 серпня 2016 року народний художник України Володимир Йосипович Патик відійшов у вічність. Ця виставка стане даниною пам’яті та глибокої шани до великого художника.

Упродовж двох днів – 9 і 10 вересня – в Палаці спорту “Україна” (вул. Мельника, 18) зніматимуть Національний телепроект “Українська пісня/Ukrainian Song Project”. Цю масштабну музичну подію, метою якої є пошук та промоція україномовної музики різних жанрів як в Україні, так і за її межами, організовано вперше! “Українську пісню” одночасно транслюватимуть і в Україні, і за кордоном. Серед партнерів телепроекту – мас-медіа Канади, Австралії, США, Бразилії, Аргентини, Італії, Португалії, Литви. 
9 вересня в рамках телепроекту відбудеться великий сольний концерт групи “Антитіла”. “Новий день змушує до дій. Атака подій і смислів, щосекунди... Шум навколо і всередині. І якщо чесно, то іноді одне бажання – натиснути на паузу. Видихнути. І змінити шум на трек. І щоб зазвучав... Знайомою мелодією і чесними словами. До мурах, до безмежного всесвіту в грудях”, – такими словами лідер “Антитіл” Тарас Тополя запрошує всіх на свій сольний концерт. 
Наступного дня, 10 вересня, в Палаці спорту “Україна”  відбудеться власне музичний марафон, у якому, крім учасників пісенного дійства – молодих артистів та гуртів, братимуть участь відомі “The Вйо”, Rock-H, “Антитіла”, Joryj Kloc, Luiku, а також Аркадій Войтюк, Брія Блессінг (США, Україна). 
Учасниками Національного телепроекту “Українська пісня/Ukrainian Song Project” стануть 20 молодих українських співаків та гуртів з різних міст України, які працюють у різних жанрах: поп-музика, танцювальна музика, рок-музика. 

А Львівська філармонія запрошує львів’ян і гостей міста 10 вересня о 19.00 на концерт Національного академічного оркестру народних інструментів України. “НАОНІ Оркестра” виступить з унікальною шоу-програмою, до якої ввійшли  хіти справжніх світових легенд – The Beatles, Deep Purple, ABBA, Adele, Metallica, Depeche Mode, Pink Floyd і багатьох інших, а також пісні з улюблених кінофільмів – “Таксі”, “Місія нездійсненна” та інших.
“НАОНІ Оркестра” – це провідний творчий колектив України, яким керує лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка, народний артист України, професор Віктор Гуцал. За плечима колективу понад 5 тисяч концертів на всіх континентах Землі! Оркестр брав участь в багатьох міжнародних мистецьких фестивалях та святах. Він є єдиним в Україні професійним оркестром народних інструментів. З великим ентузіазмом і любов’ю музиканти популяризують народну пісню. Основою їх програм є народна інструментальна музика всіх регіонів країни, класичні твори, а також відомі світові хіти. В концертах звучать оригінальні твори у виконанні ансамблів сопілкарів, троїстих музик, бандуристів, скрипалів, виконавців на зозульках, майстрів оригінальної перкусії, електромузичних інструментів.
Гра в оркестрі вимагає особливої культури і якості виконання, ці вміння музиканти виховують в собі роками. Учасники “НАОНІ Оркестри” не просто довели свою майстерність і професіоналізм, а й вишуканий музичний смак, без якого їх інструментальні аранжування не були б такими приголомшливими. Яскрава самобутність колективу, своєрідність виконавчого стилю, заснованого на традиціях народного музикування, забезпечують колективу гідний успіх і визнання. Оригінальність звучання, яскраві сучасні аранжування, ансамблева злагодженість (понад 40 народних інструментів на сцені!), віртуозність виконання дозволили піднести виконавську майстерність оркестру до світового професійного рівня.

До 11 вересня в рамках бієнале Тиждень актуального мистецтва триватимуть  Дні мистецтва перфоманс у Львові, впродовж яких перфоманси творитимуть досвідчені та молоді художники з України, Ізраїлю, Чехії, Великобританії, Польщі, Білорусі та Німеччини: Ані Зур, Ярина Шумська, Ярослав Футимський, Антон Саєнко, Володимир Топій, Деніс Блекер, Мотті Мізрахі, Маріта Бульманн, Ернесто Леві, Тамар Рабан, Їржі Сурувка, Януш Балдига, Патрик Ружицкі, Каміля Чосник, Вальдемар Татарчук, Костянтин Мужев. 
Їх покази відбуваються щоденно на території Палацу мистецтв (вул. Коперника, 17) після 18.00. 
Невід’ємною частиною Днів мистецтва перфоманс у Львові є Школа перфомансу, яка цього року знову об’єднала всіх охочих задля пізнання основ мистецтва перфомансу та представлення власних перфомативних шкіців. Навчальний процес у Школі складається з програми під керівництвом досвідченої перфомерки Денис Блакер з Великобританії, програми польського митця Вальдемара Татарчука та факультативного курсу авторитетного польського перфомера Януша Балдиги. В останній день фестивалю, 10 вересня, із 13.00 свої перфоманс-ідеї демонструватимуть і учні школи.
Крім того, в програмі Днів присутні лекції та презентації проектів Януша Балдиги, Катажини Козири, Маріти Бульманн та Їржі Сурувки.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4574 / 1.67MB / SQL:{query_count}