Арт-видавництво “Чорні вівці”
“Що таке Смерть?” (автор – Ейтан Борітцер, переклад – Юлія Пелепчук)
Днями у дитячому арт-видавництві “Чорні вівці” вийде друком книжка американського письменника Ейтана Борітцера “Що таке Смерть?” у перекладі Юлії Пелепчук. Видання торкається природної дитячої цікавості до цієї складної теми. До того ж книжка білінгвальна, що допоможе вашим малюкам у вивченні англійської мови.
Американський письменник Ейтан Борітцер є автором серії книг “Що таке?”.
За перші чотири з них він здобув міжнародне визнання. Сьогодні серія налічує 12 книг, які стали світовим бестселером і перекладені 15 мовами. Перша презентація книжки “Що таке Смерть?” відбудеться 16 вересня о 17.00 у поетичній кав’ярні Meridian Czernowitz під час Форуму видавців у Львові (вул. Коперника, 17, Палац мистецтв, 2 поверх). Наступні три книжки з цієї серії – “Що таке Любов?”, “Що таке Краса?” і “Що таке Бог?” – побачать світ в українському перекладі вже до кінця вересня.
“Місце для дракона” (автор – Юрій Винничук, ілюстратор – Надія Каламєєць)
Що станеться, коли народові буде замало смерті змія, бо зло ним не вичерпалось? Що буде, коли він кинеться шукати й інші джерела зла? Одного дракона на всю державу замало… Де взяти ще стільки драконів, аби кожен мав кого розіп’ясти? Де взяти стільки юд, аби мали на кого перекласти провину? Коли народ не має кого проклинати – сили його підупадають. Боже! Пошли нам драконів!
“Пливи, рибо, пливи” (автор – Сергій Жадан, ілюстратор – Христина Лукащук)
Арт-бук “Пливи, рибо, пливи”, створений за однойменним віршем Сергія Жадана з ілюстраціями художниці та письменниці Христини Лукащук, вийшла друком на початку серпня.
Зі слів автора, “завжди цікаво співпрацювати з художниками, коли книга перестає бути просто певною кількістю й комбінацією літер, набуваючи натомість цілком іншого вигляду та звучання. Приємно, що в Україні з’являється щоразу більше цікаво оформлених та виданих книг. У таких книгах і текст звучить цілком інакше”.
Головний редактор дитячого арт-видавництва “Чорні вівці” Христя Венгринюк зауважує: “Арт-бук розрахований на всіх: як на дітей, так і на дорослих. Дітям буде цікаво розглядати, вивчати, дофантазовувати зображення, а дорослі знайдуть ще одну рецепцію на текст Сергія Жадана “Пливи, рибо, пливи”.
“Гармидер у Дніпрі” (автор – Анатолій Дністровий, ілюстратор – Надія Каламєєць)
Книжка “Гармидер у Дніпрі” постала не відразу. Спершу Анатолій Дністровий написав “Гармидер в акваріумі” – про акваріумних мешканців (ця книжка вийде другою), а в ході справи добрався спершу до риб дніпрових, а згодом і до риб Чорного моря (вона вийде третьою).
“Ми з дружиною дуже активно відстежуємо ринок дитячої літератури – і перекладної, і рідної. Так ось, про риб майже нічого нема. Захотілося щось зробити, – пояснює письменник. – Я взагалі дуже брикливий автор – пишу лише те, що мені важливе. Щодо риб, то дуже хотілося, щоб діти дізналися про максимально велику кількість їх видів, особливо маловідомих”.
“Синя парасолька” (автор – Оксана Лущевська, ілюстратор – Ольга Гаврилова)
До збірки “Синя парасолька” ввійшло п’ять дивовижних оповідань про дощові несподіванки і сонячну радість, про щиру любов і тихий сум, про безмежну уяву та заповітні мрії.
Дощ буває такий різний! Тільки уявіть… То на човні припливає Сірий Король, то на долоню сідає бедрик, щоби перечекати зливу. На велосипеді в дощ не їдеш – летиш! І парасоля, яку несеш татові, береже його від усіх дощів на світі.
“Фантастичні історії на добраніч” (автор – Ервін Мозер, ілюстратор – Неля Ваховська)
Книжка “Неймовірні історії на добраніч” складена з найкращих оповідок та ілюстрацій з понад десяти його раніших книжок. У ній маленькі читачі зустрінуться з котом Ксав’є Хутрорудом, що полюбляє книжки, хвостатими пожежниками із Мишеграда, мовчазним мурахоїдом Джакомо з-під Ведмедінгтена та безліччю інших веселих і кмітливих звірят. Знаєте, як навчити кенгуру їздити на лижах? А хто знайшов черепашачий скарб? І як на космічному качкольоті долетіти до зірок? Про це та більше дізнаєтеся з книжки...
“Ще одна цегла в стіні” (автор – Андрій Тужиков, ілюстратор – Наталка Сойко)
Троє підлітків входять до нового періоду життя, де панують правила й закони, створені не надто розумними та зовсім не креативними дорослими. “Ще одна цегла в стіні” – історія не про те, як вони побороли цю систему. Це розповідь про те, як вони шукали серед прямокутних, наче цеглини, голів однолітків, відшліфованих телебаченням та школою, самих себе, свої перші кохання та приховані таланти.
Видавництво Старого Лева
Серія картонок-білінгвів (автор – Олена Забара, переклад – Оксана Лущевська)
До цієї нової серії картонок-білінгвів для діток від народження до трьох років ввійшло шість видань: “Лісові звірі. Forest animals”, “Птахи. Birds”, “На подвір’ї. In the yard”, “У джунглях і савані. In the jungle and savanna”, “У траві. In the grass”, “У морі. In the sea”. Завдяки їм малята зможуть не лише дізнатися про різні види тварин, риб, комах, де вони живуть, але й як їх правильно назвати українською та англійською. Усіх героїв книжечок Олена Забара – креативна мама, яка любить книжки і залюбки долучається до їхнього створення – зробила з фетру. Їхніми фотографіями проілюстрована вся серія.
“Кучеряві думають, що робити в дощ” (автор та ілюстратор – Мар’яна Прохасько)
Ви думаєте, що книжка – це передовсім текст? А спробуйте прочитати малюнки і розповісти цю історію своїм дітям. Або послухайте, як вони описують те, що бачать на ілюстраціях, і яка історія складається в них. Це друга книжка Мар’яни Прохасько про звичайну сім’ю Кучерявих. І навіть якщо ви не кучеряві, то з вами, можливо, трапляються подібні пригоди. От, наприклад, а що ви робите в дощ?
“Під землею. Під водою” (автори – Олександра і Даніель Мізелінські, переклад – Ірина та Олег Духи)
Ця книжка-алігат відкриє таємниці підземного та підводного світів. І найперше покличе в незвичайну подорож у глиб Землі, де читач зустріне спелеологів, шахтарів і пасажирів метро; знайде скам’янілі кістки динозаврів, стародавні предмети, яким сотні років, а також їстівні корені.
А тоді вирушить у незвичайну подорож глибинами морів та океанів, де зустріне рекордсменів-водолазів і науковців на дослідницьких кораблях, натрапить на казково кольорових риб, морських велетнів і дивних створінь, що живуть у воді. Великі й детальні ілюстрації поведуть щораз глибше і глибше – від скупаних сонцем коралових рифів аж до зануреного в пітьму й холод найглибшого місця океанів.
“Коли ще звірі говорили” (автор – Іван Франко, ілюстратор – Валерія Соколова)
“Коли ще звірі говорили” – це казки класика української літератури Івана Франка, відомі не одному поколінню читачів. У вчинках казкових персонажів легко прочитати людські риси і навіть вади, як-от хитрощі, підступність, жорстокість. Але, як завжди в казках, добро перемагає зло.
Чудові ілюстрації художниці Валерії Соколової якнайкраще передають характери казкових героїв і епоху, в яку Іван Франко писав свої казки.
“Франко від А до Я” (автори – Богдан і Наталя Тихолози, ілюстрації – творча майстерня “Аґрафка”)
“Франко від А до Я” – це абетка-енциклопедія про Івана Франка. Це винятковий арт-бук, книжка для дітей (і не лише для них), завдяки якій знайомство з Франком стане початком дружби на роки. В цій книзі багато фактів, гумору, вміння дивитися на себе та інших без зайвого пафосу, а ще стільки цікавого і раніше незнаного.
Ця книжка – про Франка: стильного, молодіжного, близького. Вона є чудовим прикладом того, як варто знайомити класиків і читачів, щоб вони полюбили одні одних.
“Джордж і скарби космосу” (автори – Стівен і Люсі Гокінґи, переклад – Ганна Лелів, ілюстратор – Ґаррі Парсонз)
Чому Земля така особлива, що саме на ній зародилося життя? Чи пощастить нам колись познайомитися з прибульцями? Відповіді на ці та багато інших питань шукають невгамовні й допитливі дітлахи, мандруючи космосом за допомоги диво-комп’ютера. Вони сваряться і миряться, радіють і засмучуються, до нестями бояться і виявляють неабияку мужність – ну і, звісно, не завжди прислухаються до настанов дорослих. Але тільки задля того, щоб порятувати рідну планету Земля від страшної й таємничої небезпеки.
“Цікава хімія. Життєпис речовин” (автор – Юля Смаль, ілюстратори – Андрій та Діана Нечаєвські)
“Цікава хімія. Життєпис речовин” про те, що нас оточує, а також про те, що ми не можемо побачити… Про світ атомів, молекул, речовин та їх перетворень. Найдрібніші атоми, кольори, таємничі реакції, вибухи, смішні та цікаві історії – все, що можна розповісти про хімію, все тут. Читайте, навчайтеся та дізнавайтеся! Нехай ця книжка стане вам добрим другом.
“Що ховається у лісі?” (автори та ілюстратори – Айна Бестард і Мірея Тріус, переклад – Ольга Горба)
“Що ховається у лісі?” – це книжка-загадка, в якій знайдете багато дивовижного. Адже тут, як у справжньому лісі, за листочками та гілками, у дуплі дерева чи норі, у воді чи над хмарами можна розгледіти звірів, птахів, рибок або дрібних комашок. Контурні ілюстрації в книзі видрукувані трьома кольорами – жовтим, блакитним і червоним. Але якщо подивитися на них крізь “чарівні скельця” – кольорові пластикові фільтри, то неодмінно побачите те, що сховалося від ваших очей.