Найцікавіші культурні події: версія “Пошти”

Сьогодні в кінотеатрах Львова відбудуться прем’єрні покази трьох нових фільмів – фантастичного трилера “Морган”, сімейної комедії “Дев’ять життів” і кримінального трилера “Афера під прикриттям”. Також у повторному прокаті в “Планеті кіно” віднині до 8 вересня демонструватимуть анімаційний фільм “Зоотрополіс” і пригодницьке фентезі “Книга Джунглів”

У 2014 році сценарій до фільму “Морган” потрапив у список кращих не втілених на екрані сценаріїв року. Фантастичний трилер про штучно створену людину довірили зняти режисеру Люкові Скотту. Це перша його робота для великого екрану. Зйомки розпочали в травні 2015 року в Північній Ірландії.
У таємній лабораторії далеко від сторонніх очей працює група вчених-генетиків. Їм вдалося штучно синтезувати ДНК. На основі цієї ДНК створена людина – дівчина на ім’я Морган (Аня Тейлор-Джой). Такий експеримент перевершив усі найсміливіші очікування дослідників. Але є й зворотний бік медалі: ніхто точно не може сказати, на що здатна Морган і яка межа її можливостей. У лабораторію приїжджає Лі Веверс (Кейт Мара), фахівець із усунення аварій. Її завдання – вирішити, що робити з експериментом, чи продовжувати дослідження штучно створеної людини, чи знищити біоматеріал?
Сімейна комедія “Дев’ять життів” – про те, що буває з татами, які мало часу приділяють сім’ї. Це спільна робота кінематографістів Китаю і Франції. Режисерське крісло в проекті зайняв Баррі Зонненфельд (“Люди в чорному”).
Ця історія почалася в день, коли Ребеці (Маліна Вайсман) виповнилося 11 років. Свято вдалося: друзі, подарунки і величезний смачний торт, який розрізала мама (Дженніфер Гарнер). Шкода тільки, що тата поруч не було… Том Бренд (Кевін Спейсі) – впливовий будівельний магнат, власник цілої імперії, який увесь час проводить на роботі, навіть у день народження доньки не може приділити їй часу. І щоби спокутувати свою провину перед Ребеккою, він купує їй кота в таємничому зоомагазині. Дорогою додому стається щось незрозуміле – Том потрапляє у автокатастрофу, після якої його свідомість переселяється в тіло… кота. Тепер батько сімейства прикутий до лікарняного ліжка і не приходить до тями, а в цей час кіт на ім’я Том у будинку Брендів почувається як удома.
Кримінальний трилер Бреда Фурмана “Афера під прикриттям”, що розповідає історію з життя агента під прикриттям, побудований на реальних подіях. В основу сюжету лягла автобіографія самого Роберта Мазура, тож його ім’я – серед сценаристів картини. Про бажання перенести цю історію на великий екран заговорили в жовтні 2014-го. Зйомки розпочали на початку 2015 року. Працювали в Парижі, Лондоні, а також у різних містах Флориди. Серед знімальних локацій були особняки, які належали наркобаронам.
Події фільму розгортаються в США у 80-их роках минулого століття. Роберт Мазур (Браян Кренстон) довгі роки успішно працював агентом митної служби. Найбільшою справою його життя стала операція під прикриттям. Він зміг потрапити у вищі кола наркоторговців та злочинців. Своєю діяльністю Мазур підірвав міць світової кримінальної фінансової системи, а також допоміг покінчити із впливом кубинських наркокартелів.
Крім цього, в кінотеатрах нашого міста показують кримінальний трилер “Механік: воскресіння”, драму “Капітан Фантастік”, фентезійний бойовик “Загін самогубців”, комедії “Дуже погані матусі” і “Мисливці на привидів”, комедійну драму “Хлопці зі стволами”, мультфільми “Кубо і легенда самурая” та “Секрети домашніх тварин”, а також фантастичний пригодницький фільм “Дракон Піта”. 

Новий концертний сезон у Львівській філармонії починається зі змін – посаду головного диригента та художнього керівника Академічного симфонічного оркестру з осені обійматиме Тарас Криса – син відомого скрипаля Олега Криси. Він багато років працював у США, проте час до часу навідувався до Львова і співпрацював з філармонією як запрошений диригент. 
Перший концерт під диригуванням Тараса Криси відбудеться 2 вересня о 19.00. В програмі цього вечора – увертюра до опери “Ріенці” Ріхарда Вагнера, Друга симфонія Йоганнеса Брамса і Фортепіанний концерт Едварда Гріга, які виконуватиме бельгійський піаніст Стівен Вангауерт та Академічний симфонічний оркестр Львівської філармонії.
“Це доволі консервативна програма, на мою думку, – пояснює диригент. – Проте я спеціально обрав дуже романтичну європейську тематику. Матимемо гарний вечір”.
3 вересня о 18.00 Академічний молодіжний симфонічний оркестр “INSO-Львів” під диригуванням німецького маестро Георга Майса та за участі скрипальки з Болгарії Лії  Петрової запрошують на “Вечір з Бетховеном”. До репертуару концерту ввійшли різножанрові твори Людвіга ван Бетховена, написані в перші десятиріччя ХІХ століття: Симфонія №3, увертюра до опери “Коріолан” і Концерт для скрипки з оркестром Ре мажор. 
А 4 вересня о 18.00 гостей чекають на вечорі “Класика в джинсах”.  Якщо вам цікаво, з чого та з кого складається оркестр, як він функціонує, що робить диригент, прийдіть і запитайте про це та познайомтеся з оркестром “зсередини”. Модеруватиме розмову Тарас Демко. Всі охочі зможуть спробувати себе в ролі диригента, вийти на сцену і покерувати оркестром! Окрім цього, на вечорі лунатиме чудова музика Вівальді, Перселла, Генделя, Симфонія №5 Бетховена. У джинсах та футболках на сцені Концертного залу ім. С. Людкевича для вас її виконають випускник Академії театру La Scala Петро Остапенко (баритон), Камерний оркестр Collegium Musicum та Іван Остапович (диригент). 

Центр міської історії Центрально-Східної Європи (вул. Акад. Богомольця, 6) запрошує  на мультимедійну виставку “Завтра буде краще”. Вона представить глядачам 50 світлин Тадеуша Рольке, які фотограф зробив у Львові в 1990 році, доповнених текстами істориків, що були свідками мінливих і непевних 90-их.
У 1990 році на замовлення німецького журналу GEO польський фотограф Тадеуш Рольке вирушив документувати події, що відбувалися в той час у Львові. Через невідомі обставини редакція так і не опублікувала цих матеріалів. Однак через 26 років у форматі виставки її організатори спробували відтворити контекстуальний та візуальний наративи, про які хотів розповісти автор фотографій.
З більш ніж 100 світлин відібрали 50, які показують різні історії міста Лева і різні історії в місті Лева у рік розпаду СРСР: від мітингів та демонстрацій до змін у публічному просторі та в щоденному житті львів’ян. Це фотодокументація кризи, відчуття непевності, але водночас рішучості та передчуття змін.

У галереї Львівської національної академії мистецтв (вул. Кубійовича, 38) до 6 вересня триває виставка “Вчитель і учень”. До експозиції ввійшли творчі роботи українських і польських студентів, виконані на основі вражень від народної культури Гуцульщини і Ловіцького регіону. Цією виставкою завершується українсько-польський проект “Символи самоідентифікації”, який розробили педагоги двох вишів: доцент кафедри художнього текстилю Львівської національної академії мистецтв Зеновія Шульга, завідувач кафедри костюму Академії образотворчих мистецтв ім. В. Стшемінського в Лодзі професор Дорота Сак і завідувач кафедри сценічного костюму цієї ж академії професор Ізабела Строняс.

У арт-галереї “Зелена канапа” (вул. Вірменська, 7) днями відкрили виставку Майї Котельницької “Коли настане ранок”. На ній представлені близько двадцяти робіт, серед яких кольє, сережки, персні та брошки. Maya Kotelnitskaya – це комерційно успішний бренд, що продається у галереях і дизайнерських крамницях Львова, Києва, Одеси, Дніпра, Харкова, Санкт-Петербурга і Москви. Про ювеліра пишуть модні сайти та журнали, зокрема wonderzine.com та Harper’s Bazaar (Україна).

Уже восьмий рік авторка займається створенням прикрас в природному стилі. Спочатку в її дизайні простежувався вплив модернізму, та згодом вона стала сміливішою у своїх експериментах і пошуках.

Арт-галерея “Сливка” (вул. Театральна, 24) сьогодні о 16.00 запрошує поціновувачів мистецтва на відкриття виставки живопису Світлани Стародубцевої “Етновітер”. Авторка, родом із Мелітополя, стала членом творчого активу Львівської обласної організації НСХУ, а також майстром народної творчості. Її роботи є в приватних збірках України, Італії, Швейцарії, Англії, Франції, Чехії, Польщі, Німеччини, Канади. 
Світлана Стародубцева створює їх під враженням від традиційного українського народного мистецтва: кераміки, писанки, вишиваних рушників, пісень, обрядів. Вона – художник яскравого малярського темпераменту, відкрита серцем до життя і людей. Її твори сповнені радісного ствердження та енергії, в них переважають відкриті гарячі кольори і підсилені контрастними партіями зелені.

У Львівському палаці мистецтв (вул. Коперника, 17) сьогодні відбудеться відкриття бієнале “Тиждень актуального мистецтва”, що розпочнеться о 17.00 на третьому поверсі палацу перфомансом Констянтина Зоркіна. За 15 хвилин після цього тут же львів’янам представлять кураторський проект “Частини тіла”, який поєднав твори десяти авторів із різних регіонів України: Юрка Вовкогона, Діми Ерліха, Костянтина Зоркіна,  Володимира Кауфмана, Наталії Лісової, Сергія Петлюка, Сергія Радкевича, Володимира Стецьковича, Геннадія Чернеги та Володимира Топія. 

О 17.30 на третьому поверсі палацу відкриють медіа-інсталяцію “В мистецтві мрії стають дійсністю” польської мисткині Катажини Козири. В цьому проекті вона застосовує різні форми візуального мистецтва, музику, перфоманс. Куратор львівської версії проекту – Вальдемар Татарчук. 
О 18.00 на другому поверсі палацу відбудеться презентація мультижанрового простору актуальної культури LEMinarium. Тут ви зможете ознайомитися з проектом “Маска” від Михайла і Терези Барабашів, Антона Лапова, Славоміри Собчак, Даніеля Конюша і Якуба Ясюкевича, авторським проектом Володимира Кауфмана і Сергія Савченка та фотопроектом With or Without Костянтина Смолянінова.
Крім того, в рамках “ТАМу” 2 вересня о 17.00 в “Музеї Міста” (пл. Ринок, 1, підвали міської ратуші, вхід – від скульптури Нептуна) відкриють виставку LEMinarium Graphic Novels, яка поєднає скульптури Віталія Внукова та ілюстрації до “Казок Роботів” Станіслава Лема. Над графічними роботами працювали Євгенія Гайдамака, Анна Звягінцева, Ярослав Філевич, Дмитро Кривонос, Євген Харук, Анфіса Хлєб, Романа Рубан, Сергій Майдуков, Женя Васильєва, Ольга Сак, Антоніна Александрова. Куратори проекту – Наталка Гайда і Рина Шумило.


З 2 по 4 вересня у нашому місті триватиме ювілейний V Українсько-польський “Фестиваль партнерства”, організований Генеральним Консульством Республіки Польща у Львові спільно з Львівською облдержадміністрацією і Львівськими обласною та міською радами.
У внутрішньому дворику ратуші 2 і 3 вересня з 18.00 до 23.00 виступатимуть українські та польські музичні колективи: шалено популярний варшавський бард Pablopavo i Ludziki,  патріархи українського джазу Dzyga Jazz Quintet, познанський експериментальний рок Hoszpital, лірично-екстравагантні “ГИЧ Оркестра”, люблінські інді-рокери Mohipisian, львівські блюзмени J&B BAND та польські гурти Zagan і SERENCZA.

Також на площі Ринок свої туристичні перлини й освітні програми на промоційних стендах презентують партнери Львова – польські міста та воєводства. Вперше у фестивалі візьмуть участь аеропорт у Радомі, який нещодавно відкрив рейс зі Львова до Польщі, а також аеропорт у Жешуві та Львові, які представлять нові можливості для львів’ян – відвідини країн Європи та світу. Вхід на всі заходи вільний!
3 і 4 вересня з 11.00 до 23.00 у Парку культури та відпочинку ім. Б. Хмельницького на Літній сцені вперше відбудеться театральний фестиваль просто неба “Кіт Ґаватовича”. Захід об’єднає відомих діячів театру та кіно зі всієї України. На святі львів’яни зможуть насолодитися новим форматом театрального дійства, поспілкуватися з діячами театру та відчути себе акторами. 
 
 
 Олег Стефан  Ірма Вітовська
Розпочинатиметься кожен із днів об 11.00 сніданком-лекцією із зіркою – Олегом Стефаном (3 вересня) та Ірмою Вітовською (4 вересня). 3 12.00 до 13.30 тут триватимуть обговорення важливих тем – панельна розмова від Першої сцени сучасної драматургії “Драма.UA” “Театр майбутнього” і обговорення “Кіно і театр. Актор в просторі”. З 14.00 до 15.00 вас чекають на лекціях “Рух impro в Україні” Яреми Турчина та “Театральний менеджмент” Вікторії Швидко. З 15.00 по 17.00 на фестивалі триватимуть театральна майстерня “Голос і спів” від Наталки Половинки і тренінг з пластичного мистецтва від харківського театру “Прекрасні квіти”.
Щодня із 17.00 на фестивалі представлятимуть постановки за участі молодих і відомих акторів.  В суботу це будуть вистави “Приморська пустка” театру “Склад 2’0”, “Великий льох” акторів курсу Олега Стефана, від improv grup “Пан Коцик” і “Йоганна, жінка Хусова” Львівського академічного театру 
ім. Леся Курбаса. В неділю глядачам запропонують виставу “Кордон” майстерні “Мистецький простір”, презентацію театрального проекту “З дому до дому”, виступ improv grup “Пан Коцик” і кімнатне шоу театру “Прекрасні квіти”. Вхід на усі заходи вільний!
А якщо зголоднієте – до ваших послуг буфет “У кота”. Тут ви зможете скуштувати найрізноманітніші смаколики – від кавових напоїв, приготовлених “Кавою на шпацері”, до куліша, овочів та м’яса на мангалі, освіжаючого пуншу і оригінальних настоянок від “Штабу”.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4004 / 1.7MB / SQL:{query_count}