Десять днів для Параджанова

З 19 до 29 серпня на Левандівці триватиме фестиваль, присвячений великому режисерові

Впродовж цих днів Культурно-мистецький центр “Супутник” (вул. Повітряна, 20) та Левандівський парк перетворяться на місце творчої синергії й експерименту: тут відбудуться кінопокази, театральні вистави, візуальні проекти, музичні виступи, літературні зустрічі, дискусії, лекції та майстер-класи для дорослих і дітей.
Розпочнеться Фестиваль Параджанова завтра, 19 серпня, о 17.30 перфомансом знаного львівського художника  Володимира Топія “Без назви. Сувій” перед входом до “Супутника” та музикою від проекту “ШУМ”. Далі на гостей проекту чекатиме відкриття фестивальної експозиції, яка діятиме в “Супутнику” всі дні фестивалю з 11.00 до 20.00.
Кожен відвідувач фестивалю матиме нагоду навчитися творити щось власними руками разом із левандівськими майстринями хенд-мейду на щоденних майстер-класах для дітей та підлітків. Окрім того, на фестивалі відбудуться тренінги із сучасної музики, народного співу, театральної майстерності.
Лекційна програма розпочнеться в суботу, 20 серпня, лекцією “Про сновидіння” із воркшопом з колажу від Тетяни Цвілодуб із київського Музею сновидінь. Наступного дня про колажі Сергія Параджанова розповість мистецтвознавець Діана Клочко.
20 і 26 серпня на Левандівці відбуватимуться велоекскурсії затишними вуличками району від Юрка Семашка, а 21 серпня – Перший шаховий турнір Левандівки. 22 і 23 серпня КМЦ “Супутник” прийматиме “Ніч театру”: на Левандівку приїдуть десять альтернативних театрів Львова, Дрогобича і Харкова.
У вівторок, 23 серпня, тут презентують унікальний фільм про українське кіно “Голлівуд над Дніпром. Сни за Атлантидою”. Під час заходу гості матимуть змогу поспілкуватися з його творцями –  Олегом Чорним та Станіславом Цаликом.
Окрему святкову програму організатори присвятили Дню Незалежності, який відзначатимемо в середу, 24 серпня: працюватиме так званий  вільний мікрофон, фотозона, відбудуться показові виступи циркового мистецтва й хореографії. Музичні дарунки до свята вже готують А. Комаровська,  Д. Могінська та І. Васечко, а також хор “Левада”, гурт “Левандівське ретро”, львівські гурти Rockoko, “Джалапіта” та гості з Івано-Франківська – рок-ватага “КораЛЛі”.
У четвер, 25 серпня, про українське поетичне кіно і вплив “Тіней забутих предків” на розвиток українського кінематографа розповість кінознавець Роман Давид. А через день гості фестивалю дізнаються, як не загубитися в морі кінопропозицій, та навчаться “правильно” дивитися кіно (своїми секретами з ними ділитиметься знаний історик кіно, незмінний голова Львівського кіноклубу Олег Яськів). Після такої захопливої розмови організують кіноперегляд вибраних фільмів кінофестивалю Wiz-Art.
Найвідомішому фільму Сергія Параджанова “Тіні забутих предків” буде присвячений передостанній день фестивалю, 27 серпня. Саме в суботу дізнаємось про візуальні таємниці фільму від дослідниці кіномистецтва та візуальної культури Ольги Брюховецької, а також про безтямну любов великого режисера до Гуцульщини, поговоримо з колишнім війтом Криворівні краєзнавцем Василем Зеленчуком.
У неділю, 28 серпня, на відвідувачів фестивалю чекає захоплива зустріч із художником Борисом Єгіазаряном, який був особисто знайомий із Сергієм Параджановим, та дискусія за участі митців і менеджерів культури від Офісу “Місто літератури ЮНЕСКО” на тему “Мистецтво як колаж”.
Фестиваль Параджанова – це насамперед фільми великого режисера. Тож під час проекту організатори радять подивитися такі його стрічки, як “Колір граната”, “Легенда про Сурамську фортецю”, “Українська рапсодія”, “Квітка на камені”, “Тіні забутих предків” і “Ашик-Керіб”.
Вхід на всі заходи вільний!

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4361 / 1.56MB / SQL:{query_count}