Що спільного має Львів і Краків? Окрім багатьох історичних надбань, ці міста, які вважають визначальними у міжкультурному діалозі України та Польщі, об’єднує давня дружба, а віднедавна й два музичні фестивалі, що тривають саме зараз: “Музика у старому Львові” (до 28 серпня) та “Музика у старому Кракові” (до 31 серпня). Третій для львів’ян та 41-ий фестиваль для Кракова поєднують понад 100 яскравих виконавців з України і Польщі. Ідея проведення цього проекту належить засновникові відомого камерного оркестру “Віртуози Львова”, народному артистові України Сергію Бурку та засновникові польської капели “Краковєнсіс” й багаторічного польського фестивалю “Музика в старому Кракові” Станіславу Галонському.
В нашому місті фестиваль проходить під гаслом “Музика у королівському Львові” і об’єднує твори та локації, які відображають настрій цієї доби. Концерти відбуватимуться в храмах, зведених ще в часи княжого, так званого королівського Львова, зокрема у церквах святого Миколая (23 серпня) і святого Онуфрія (24 серпня) та в костелі Івана Хрестителя (28 серпня), що важливо для відтворення історичної пам’яті про засновника міста Лева – короля Данила Галицького.
5402.JPG)
До фестивалю залучили й інші основні львівські святині – Архикатедральний собор святого Юра, Гарнізонний храм святих верховних апостолів Петра і Павла, Латинський катедральний собор, Вірменський катедральний собор Успіння Пресвятої Богородиці, Домініканський собор. Крім того, концерти відбуватимуться у Королівських палатах Львівського історичного музею та Італійському подвір’ї Історичного музею.
Однією з центральних подій цьогорічного Міжнародного фестивального проекту “Музика в старому Львові” та “Музика в старому Кракові” стане реалізація спільної концертної програми двох українських оркестрів, які об’єднують схід і захід України, – львівського камерного оркестру “Віртуози Львова” та маріупольського муніципального камерного оркестру “Ренесанс”. Спільний проект оркестрів “Три Моцарти” відбудеться у Львові 22 серпня в Архикатедральному соборі святого Юра. А вже у Кракові цей проект реалізують 24 серпня, у день 25-річниці Незалежності України, що стане прямим зв’язком зі Львовом, адже звучатимуть твори львівського Моцарта – Ксавера Моцарта.
А 27 серпня у Львові за участі київських солістів Ольги Федоренко та Петра Остапенка здійснять постановку опери Джованні-Баттіста Перголезі “Служниця-пані”. Одним зі співавторів цього проекту є народна артистка України Наталія Свириденко.
Окрім того, на фестивалях-партнерах “Музика в старому Львові” та “Музика в старому Кракові” відбудуться взаємообмінні проекти “Молоді таланти”, де молоді виконавці з Польщі виступатимуть у Львові, а львівські виконавці в Кракові.