В очікуванні Тижня актуального мистецтва

З 1 по 11 вересня у Львові триватиме знакова подія в сучасному українському мистецтві – бієнале ТАМ

Останні два роки від минулого Тижня актуального мистецтва наше суспільство живе в стані війни, невизначеності, переродження, розчарування та надії… Ми не можемо вдавати, що є поза цим контекстом. Тому цьогорічний ТАМ спробує простежити, наскільки ці межові стани буття впливають на сучасне українське мистецтво, чи є вони достатньо значними, щоби стати етапом у його розвитку.
Програмою бієнале передбачені авторські та кураторські проекти, перфоманси, інсталяції, об’єкти, лекції, дискусії, майстер-класи. У ній візьмуть участь понад тридцять митців з України, Польщі, Білорусії, Чехії, Німеччини, Великобританії та Ізраїлю.
Важливою подією цьогорічного Тижня буде кураторський проект “Частини тіла”, який стане своєрідною львівською презентацією трієнале сучасного мистецтва “Український зріз. Перетворення”, що масштабно представила українське мистецтво у Вроцлаві – цьогорічній  європейській столиці культури. В “Частинах тіла” поєднані твори десяти авторів з різних регіонів України: Юрка Вовкогона, Діми Ерліха, Костянтина Зоркіна, Володимира Кауфмана, Наталі Лісової, Сергія Петлюка, Сергія Радкевича, Володимира Стецьковича, Геннадія Чернеги і Володимира Топія.
“Український зріз. Перетворення” також буде представлений малярським проектом “Ворог” автора Micro Cuts, котрий успішно дебютував у Вроцлаві.
Вперше у Львові під час бієнале експонуватимуть медіа-інсталяцію “В мистецтві мрії стають дійсністю” неординарної та епатажної польської мисткині Катажини Козири. В цьому проекті вона застосовує різні форми візуального мистецтва, музику, перфоманс. Куратор львівської версії проекту – Вальдемар Татарчук. Цьогорічні Дні мистецтва перфомансу проходитимуть у Львові з 6 по 11 вересня. Впродовж цього часу перфоманси в нашому місті творитимуть як досвідчені, так і молоді художники. Серед них: Ані Зур, Ярина Шумська, Ярослав Футимський, Антон Саєнко, Володимир Топій, Моті Мізрахі, Ернесто Леві, Тамар Рабан, Їржі Сурувка, Януш Балдиґа, Костянтин Мужев, Маріта Бульманн.

Невід’ємною частиною Днів є Школа перфомансу. Навчання в ній проводитимуть під керівництвом польського митця Вальдемара Татарчука. Навчання  безкоштовне, адже завдання школи – формувати нову генерацію українських перфомерів. До школи можна зголоситися на адресу dzygainfo@gmail.com.
Крім того, в програмі Днів передбачені лекції й презентації проектів Януша Балдиґи, Катажини Козири, Маріти Бульманн, Їржі Сурувки.
Серед проектів Тижня будуть представлені твори, об’єднані назвою LEMinarium, – фестивалю, що незабаром постане у Львові.  LEMinarium – це  мультижанровий простір актуальної культури, тісно пов’язаний з креативним  дослідженням  постаті  видатного львівського літератора і філософа Станіслава Лема. В пілотному проекті візьмуть участь українські митці Михайло Барабаш, Тереза Барабаш, Володимир Кауфман, Антон Лапов, Сергій Петлюк, Сергій Савченко, Констянтин Смолянінов і художники з Польщі Славомір Собчак, Даніель Конюш і Куба Ясікевич.
Центром подій бієнале стане галерея “Дзиґа” (вул. Вірменська, 35), а основ­ними локаціями – Палац мистецтв (вул. Коперника, 17), “Гостинний дім” при духовно-культурному центрі “Архистратиг”  (вул. Винниченка, 20-а) і простір міста.
Вхід на експозиції у день відкриття та на всі перфоманси вільний!

Тиждень актуального мистецтва – це великий проект contemporary-art, що збирає на одній території митців з різних країн та поколінь із усіма прог­нозованими та несподіваними наслідками. Стартувавши у 2008 році, він став одним із небагатьох регулярних майданчиків для розвитку сучасного (актуального) мистецтва в Україні. Фестиваль є важливим місцем художнього вислову як для вже знаних, так і для маловідомих митців. У ньому взяли участь близько 400 митців з Польщі, США, Канади, Ізраїлю, Великобританії, Ірландії, Франції, Швейцарії, Австрії, Нідерландів, Росії, Білорусії, Литви та України.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4760 / 1.56MB / SQL:{query_count}