
Львівський палац мистецтв (вул. Коперника, 17) пропонує для огляду відразу три різноманітні виставки.
На першій з них представлені роботи учнів студії дитячої творчості “КОКО”. Їхні автори – діти від 4 до 15 років. Тут ви побачите летючі кораблики, жителів океанів та дивовижні маяки, які допомагають відчути атмосферу далеких мандрів і захопливих пригод. Усі живописні роботи, рисунки, аплікації, макети з картону та гіпсу, що ввійшли до експозиції, були створені впродовж року.
Вчора у залах Палацу мистецтв відбулося відкриття експозиції “Особлива виставка”. Це соціальний арт-проект від людей із особливими потребами, який дає можливість подивитись на світ їхніми очима: з безмежною щирістю та довірою. Свої роботи тут представляють особливі художники зі Стрия та Дрогобича, підопічні соціальних центрів інклюзії “Карітасу”.
“Особлива виставка” – це запрошення до візуальної бесіди на рівні емоцій, кольорів та форм. Автори робіт – люди, яким часто буває важко висловлюватись словами і будувати правильні речення, але вони тонко відчувають світ і відкриті до комунікації через мистецтво.
До експозиції ввійшло понад 80 картин – сміливих, яскравих, живих. В мистецтві, як і в житті, люди із особливими потребами залишаються гранично чесними і прямо передають свої світовідчуття: радість, ностальгію, злість, спокій, допитливість. Особливі художники малювали свої картини впродовж чотирьох місяців, і кожна з них є аргументом на користь внутрішнього потенціалу, прихованого за зовнішньою неповносправністю.
Завтра, 29 липня, о 17.00 в Палаці мистецтв відбудеться відкриття великої виставки “Єдність у різноманітті”. Тут ви побачите живопис, скульптуру, графіку, рисунок, інсталяцію. Це роботи дванадцяти художників, пов’язаних з Ґданськом. Майже всі вони є випускниками тамтешньої Академії образотворчих мистецтв і переважна їх більшість тепер там викладає. Цінність творчості цих митців у різноманітності, адже життя багатогранне і мистецтво в своїх проявах багатогранне. На це розмаїття нашаровується ще й різниця поколінь: інша пам’ять, інший досвід і погляди, інші мотиви.
“Сподіваємося, що ця виставка викличе у вас інтерес, спонукатиме до роздумів і, можливо, породить бажання відвідати Ґданськ, щоби побачити наше мистецтво в набагато більшому масштабі, – каже голова правління фонду “Спільнота Ґданська” Анджей Стельмасевич. – Ми хотіли б, щоб ця виставка стала початком постійного культурного обміну між Ґданськом і Львовом”.
А галерея “Дзига” (вул. Вірменська, 35) сьогодні о 17.00 запрошує на відкриття проекту “Ветерани” знаного американського фотографа, українця з походження Саші Маслова.

“Ветерани” – це серія фотопортретів учасників Другої світової війни. Герої, зображені на фото, пов’язані з подією, яку неможливо порівняти з іншими моментами новітньої історії, зважаючи на грандіозні масштаби трагедії та вплив на наступні покоління. Проект вже відомий в усьому світі, про нього писали Esquire, New Yorker, Washington Post, The Guardian і багато інших видань.
Спеціально для цього проекту фотограф подорожував країнами, де відбувалися воєнні дії. Фотографував і мав інтерв’ю з людьми, залученими до цих подій, з метою зібрати “мозаїку” портретів. Фото представляють героїв, яким у минулому дісталися різні ролі: солдат, що побував на полі бою, колишній військовополонений, медсестра, інженер, партизан із невеликого європейського села, мирний житель, на житті якого війна залишила глибокий слід…
Зі слів Саші Маслова, мета проекту – заглянути за емоційну ширму кожного героя, якого фотографуєш. “Після закінчення війни, що забрала життя мільйонів людей, минуло 70 років. Моя робота в контексті проекту – це дослідження, я намагаюся аналізувати і порівняти життя тих, що вижили після війни і все ще живуть серед нас”, – пояснює фотограф.