Найцікавіші культурні події: версія “Пошти”

Сьогодні в кінотеатрах Львова відбудуться прем’єрні покази п’ятьох нових фільмів – бойовика “Джейсон Борн”, фантастичної комедії “Мисливці на привидів”, психологічного трилера “Неоновий демон”, комедійного фільму жахів “Йогануті” і мультфільму “Ведмедики Буні: секрети цирку”

Бойовик “Джейсон Борн” став п’ятим фільмом про спецагента і продовженням кінокартини 2012 року “Еволюція Борна”. Знявшись у перших трьох частинах франшизи, виконавець головної ролі Метт Деймон не захотів працювати над своїм героєм далі. Однак незабаром після виходу на екрани четвертої частини актор заявив, що йому було б цікаво повернутися до франшизи. 
Сценарій писали спільно – виконавець головної ролі Метт Деймон, режисер Пол Грінграсс і Крістофер Раус, володар премії “Оскар” за кращий монтаж фільму “Ультиматум Борна” (2008 р.). Зйомки розпочалися в серпні 2015-го і проходили у Великобританії, Німеччині та США (в містах Вашингтон та Лас-Вегас).
У п’ятій частині цієї кіноісторії над світом нависла нова небезпека. ЦРУ в пошуках ідеальної зброї, яку можна було б протиставити загрозі, що насувається. Нікого кращого за Джейсона Борна їм не знайти. Колишній агент спецслужби давно відійшов від справ, але повернеться, щоб зробити усе від нього залежне.

Комедія “Мисливці на привидів” – це перезапуск знаменитої франшизи про борців із примарами. Історію вперше екранізували у 1984 році, і вона здобула величезну популярність. У 1989-ому вийшла друга частина. Відтоді про “Мисливців на привидів” з’явилося три мультсеріали та відеогра. Виробництво третьої частини франшизи тривалий час відкладали, переговори з виконавцями головних ролей не мали успіху. Врешті-решт замість третьої частини на екрани виходить перезапуск культової історії. Головна відмінність від оригіналу полягає в тому, що мисливцями будуть не хлопці, а дівчата. 
За сюжетом фільму привиди існують насправді і можуть становити небезпеку для людей. Принаймні у цьому впевнені Ерін Гілберт (Крістен Віг) та Еббі Єйтс (Мелісса МакКарті). Вони навіть книгу про це написали. Чим, щоправда, лише розсмішили своїх колег із наукового світу. Але всім стає не до сміху, коли справжні привиди атакують Мангеттен… Ерін та Еббі візьмуть до рук спеціальну зброю, щоб урятувати світ від навали невидимих ворогів.

“Неоновий демон” – яскравий психологічний трилер Ніколаса Віндінга Рефна, створений у копродукції США, Франції та Данії. Під час написання сценарію режисер надихався відомою історичною постаттю жорстокої графині Баторі. У інтерв’ю він сказав, що вже зняв досить фільмів про жорстоких чоловіків, і тепер йому цікаво попрацювати з жінками.
Прем’єра фільму відбулася на Каннському кінофестивалі. Це вже третя кінострічка Ніколаса Віндінга Рефна, яка змагалася за “Золоту пальмову гілку”.
Головною героїнею “Неонового демона” є модель-початківець Джессі (Елль Фаннінг), яка переїжджає до Лос-Анджелеса. На своїй першій фотосесії молода дівчина знайомиться з працівниками фешн-індустрії: Рубі (Джена Мелоун), Сарою (Еббі Лі) і Джиджи (Белла Хіткот). Незабаром модель підписує контракт із агентством. Джессі люблять фотографи і обожнюють дизайнери, їй заздрять, а її молодість і красу обожнюють. Але чи виживе вона в світі спалахів і штучних емоцій, де хижаки не щадять своїх жертв?..

Комедійний фільм жахів “Йогануті” – спін-оф фільму жахів “Бивень” Кевіна Сміта, в якому йдеться про двох подружок-продавщиць. Це другий фільм із трьох запланованих режисером і об’єднаних спільною темою. У головних ролях знялися донька Кевіна Сміта Харлі Квінн Сміт і донька Джонні Деппа Лілі-Роуз Депп, а її зірковий батько зіграв одного з персонажів фільму.
Події кінострічки розгортаються в Манітобі. Дві подруги – Колін Колет (Лілі-Роуз Депп) і Колін МакКензі (Харлі Квінн Сміт) весь свій вільний час приділяють заняттям йогою. Їм по 15 років, і щоби мати гроші на кишенькові витрати, дівчата працюють продавщицями у невеликому магазині. Взагалі-то така робота їм не подобається. Єдина перевага – це можливість познайомитися зі старшокласниками. І коли хлопці запросили дівчат на вечірку, захопленню їх не було меж, аж поки не прокинулося всесвітнє зло. Тепер на кону не лише участь у вечірці, а й життя подружок. Добре, що з’явився Гі ЛаПойнт (Джонні Депп), який достеменно знає, що потрібно робити в таких ситуаціях.

Мультфільм “Ведмедики Буні: секрети цирку” став третім повнометражним мультфільмом про пригоди друзів Браяра та Брамбла. Вперше ці герої з’явилися на екрані 2012 року. Мультсеріал про двох невгамовних ведмедів та про їхні пригоди вийшов у Китаї і відразу ж став найпопулярнішим дитячим шоу в країні. На сьогодні вже зняли понад 200 серій, а інтерес юних глядачів не згасає. Повнометражні мультфільми про Браяра і Брамбла вийшли у 2014 і 2015 роках й незмінно потрапляли до лідерів прокату.
Ніхто в лісі й подумати не міг, що нерозлучні друзі Браяр та Брамбл можуть не порозумітися. А якби хтось наважився сказати, що вони посваряться, його б зовсім висміяли. Але в житті повно сюрпризів, і будь-яка дружба має пройти через випробування. Настав час пізнати один одного краще. Знайомтеся: Браяр – король циркової арени! Тепер він відомий артист, і давні друзі йому не цікаві. Але хто першим прийде йому на допомогу, якщо він вскочить у халепу?

Окрім цього, в кінотеатрах нашого міста тривають покази фантастичного бойовика “Стартрек: за межами все­світу”, фантастичної драми “Рівні”, фільму жахів “Не вимикай світло”, біографічної драми “Сила волі”, мелодрами “Світське життя” і мульт­фільму “Льодовиковий період: курс на зіткнення”.

Львівський палац мистецтв (вул. Коперника, 17) пропонує для огляду відразу три різноманітні виставки.

На першій з них представлені роботи учнів студії дитячої творчості “КОКО”. Їхні автори – діти від 4 до 15 років. Тут ви побачите летючі кораблики, жителів океанів та дивовижні маяки, які допомагають відчути атмосферу далеких мандрів і захопливих пригод.  Усі живописні роботи, рисунки, аплікації, макети з картону та гіпсу, що ввійшли до експозиції, були створені впродовж року.


Вчора у залах Палацу мистецтв відбулося відкриття експозиції “Особлива виставка”. Це соціальний арт-проект від людей із особливими потребами, який дає можливість подивитись на світ їхніми очима: з безмежною щирістю та довірою. Свої роботи тут представляють особливі художники зі Стрия та Дрогобича, підопічні соціальних центрів інклюзії “Карітасу”.
“Особлива виставка” – це запрошення до візуальної бесіди на рівні емоцій, кольорів та форм. Автори робіт – люди, яким часто буває важко висловлюватись словами і будувати правильні речення, але вони тонко відчувають світ і відкриті до комунікації через мистецтво. 
До експозиції ввійшло понад 80 картин – сміливих, яскравих, живих. В мистецтві, як і в житті, люди із особливими потребами залишаються гранично чесними і прямо передають свої світовідчуття: радість, ностальгію, злість, спокій, допитливість. Особливі художники малювали свої картини впродовж чотирьох місяців, і кожна з них є аргументом на користь внутрішнього потенціалу, прихованого за зовнішньою неповносправністю.


Завтра, 29 липня, о 17.00 в Палаці мистецтв відбудеться відкриття великої виставки “Єдність у різноманітті”. Тут ви побачите живопис, скульптуру, графіку, рисунок, інсталяцію. Це роботи дванадцяти художників, пов’язаних з Ґданськом. Майже всі вони є випускниками тамтешньої Академії образотворчих мистецтв і переважна їх більшість тепер там викладає. Цінність творчості цих митців у різноманітності, адже життя багатогранне і мистецтво в своїх проявах багатогранне. На це розмаїття нашаровується ще й різниця поколінь: інша пам’ять, інший досвід і погляди, інші мотиви. 
“Сподіваємося, що ця виставка викличе у вас інтерес, спонукатиме до роздумів і, можливо, породить бажання відвідати Ґданськ, щоби побачити наше мистецтво в набагато більшому масштабі, – каже голова правління фонду “Спільнота Ґданська” Анджей Стельмасевич. – Ми хотіли б, щоб ця виставка стала початком постійного культурного обміну між Ґданськом і Львовом”.

А галерея “Дзига” (вул. Вір­менська, 35) сьогодні о 17.00 запрошує на відкриття проекту “Ветерани” знаного американського фотографа, українця з походження Саші Маслова. 
“Ветерани” – це серія фотопортретів учасників Другої світової війни. Герої, зображені на фото, пов’язані з подією, яку неможливо порівняти з іншими моментами новітньої історії, зважаючи на грандіозні масштаби трагедії та вплив на наступні покоління. Проект вже відомий в усьому світі, про нього писали Esquire, New Yorker, Washington Post, The Guardian і багато інших видань.
Спеціально для цього проекту фотограф подорожував країнами, де відбувалися воєнні дії. Фотографував і мав інтерв’ю з людьми, залученими до цих подій, з метою зібрати “мозаїку” портретів. Фото представляють героїв, яким у минулому дісталися різні ролі: солдат, що побував на полі бою, колишній військовополонений, медсестра, інженер, партизан із невеликого європейського села, мирний житель, на житті якого війна залишила глибокий слід…
Зі слів Саші Маслова, мета проекту – заглянути за емоційну ширму кожного героя, якого фотографуєш. “Після закінчення війни, що забрала життя мільйонів людей, минуло 70 років. Моя робота в контексті проекту – це дослідження, я намагаюся аналізувати і порівняти життя тих, що вижили після війни і все ще живуть серед нас”, – пояснює фотограф.

З 28 по 30 липня львів’ян (і не тільки) чекають на святі для меломанів – V Фестивалі Woodstock Ukraine – 2016, який відбудеться біля замку в селі Свірж Перемишлянського району Львівської області.
Цього року вже заявлені такі команди: The Snuff (Чехія), “Скрябін”, “Дай дарогу!” (Білорусь), Clock Machine (Польща), Wild Pig (Польща), а також українські рокери – SINOPTIK, O.Torvald, Bahroma, Indytronics, Fontaliza, Detach, Fiolet, “Триста вісім” і Arlett.
Фестиваль Woodstock Ukraine організовують вже п’ятий рік поспіль, останні два з яких у затишному та історичному місці – на території Свірзького замку. Мета проекту – об’єднати українців з різних частин країни, підтримувати благодійний волонтерський рух в Україні та розвивати музичну культуру. Гасло фесту – “Мир, кохання, музика”, як і у фестивалю Woodstock’1969.

Однак виступи музичних гуртів – це ще не вся програма рок-фестивалю: у ній є театральні постановки, перфоманси, майстер-класи, велосипедні екскурсії, кінопокази, запливи на човнах і, звичайно ж, посиденьки біля вогнища. 
Організатор фестивалю – Всеукраїнський благодійний фонд “Серце до серця”, який проводить доброчинні акції, щоби зібрати гроші для лікування та діагностики дітей. На зібрані кошти фонд закуповує медичне обладнання та безкоштовно передає його в користування обласних дитячих лікарень України. 
Вхід на фестиваль безкоштовний, але потрапити на нього зможуть тільки зареєстровані (зареєструватися можна на сайті фесту). На території табору передбачені охорона, медпункти, магазини, кафе, працюватимуть кухня, душові кабінки, банкомат. Крім того, там щороку встановлюють контейнери для сортування сміття і понад 150 біотуалетів. Під час проведення фестивалю і після його закінчення гості та волонтери ретельно прибирають територію. 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4222 / 1.67MB / SQL:{query_count}