Галерея сучасного сакрального мистецтва Iconart (вул. Вірменська, 26) запрошує на виставку Данила Мовчана “На папері”.

“Виставка “На папері” – це мої рефлексії над іконою, над тілом Христовим, над особистими переживаннями довкола сакрального мистецтва… Стилістика ікони завжди надихала мене на нові ідеї. На цій основі я прагну будувати власні нові композиції, де мінімальними засобами зображаю те, що для мене важливе, – пояснює автор робіт. – Від певного часу ці малюнки стали важливим елементом творчого процесу. В них я хочу розповісти про актуальне та вічне…”
Експозицію можна оглянути до 1 серпня в Iconart з вівторка по неділю з 12.00 до 19.00.
В Палаці мистецтв (вул. Коперника, 17) арт-простір Zenko Foundation до 25 липня представлятиме всеукраїнський проект “Килим. Сучасні українські митці”. Ідея проекту – об’єднати традиційне мистецтво і сучасне, актуалізувати етнічну культуру й надати додаткових “народних” смислів актуальному арту.

В проекті беруть участь 20 авторів: Катерина Берлова, Назар Білик, Мирослав Вайда, Артем Волокітін, Олексій Золотарьов, Дар’я Кольцова, Антон Логов, Тетяна Малиновська, Роман Мінін, Анна Миронова, Роман Михайлов, Зоя Орлова, Сергій Петлюк, Юрій Пікуль, Степан Рябченко, Олексій Сай, Андрій Сидоренко, Ганна Сорокова і Олексій Яловега. Кожен із них подає своє бачення традиційного мистецтва в сучасному світі. На виставці представлені живопис, скульптура, інсталяції та відео-арт. Кураторами проекту є Ігор Абрамович та Олександр Соловйов.
Днями у Львові відкрили одразу дві виставки відомого художника Віктора Жмака. Урочисте відкриття першої з них відбулось у “Арт галереї мадам Пальмгрен” (вул. Федорова, 8) саме в день народження митця. Завітавши туди, ви відчуєте справжнє українське літо – і з львівськими теплими дощами, і з карпатськими холодними водоспадами, а ще гори й такі рідні бабусині хатинки. Експозицію можна оглянути до 14 серпня щодня з 10.00 до 21.00.
Друга “Шури-мури в Старих мурах” доступна широкому загалу з 16 липня в кав’ярні “Старі мури” (вул. Сербська, 5). Це вже четверта експозиція Віктора Жмака під такою назвою! І щоразу митець по-своєму передає атмосферу закладу. В ній багато недільної кави-чаю із запахом олійних фарб, мокрого бруку та джазу. Що може бути краще?

Тим часом у ресторані “Грушевський cinema jazz” (просп. Шевченка, 28) можна ознайомитися з
роботами молодої художниці Насті Тихої “Душевні”. Вона малює переважно людей: їхні обличчя, частини тіла, фігури, а також знайомих, друзів, незнайомців – одне слово, своє оточення, яке несе в собі енергетику, що надихає на творчість.
Настя Тиха народилась і живе у Львові. З дитинства любить малювати і створювати цікаві речі. Навчалась у Львівському державному коледжі декоративного і ужиткового мистецтва ім. І. Труша (2006 – 2012 рр.) та у Львівській національній академії мистецтв (2012 – 2014 рр.). Займається дизайном одягу, живописом, художньою вишивкою. Учасниця всеукраїнських та міжнародних виставок і конкурсів (живопис та дизайн).

Ще одну
експозицію, створену з робіт молодих, творчих і амбітних митців, пропонує до 15 серпня галерея Львівської національної академії мистецтв (вул. Кубійовича, 35). Ця виставка репрезентує кращі дипломні роботи випускників художніх факультетів вишу в рамках вступної кампанії 2016 року. Тут представлені результати творчих пошуків та експериментів молодого покоління митців у царині художнього скла, кераміки, металу, текстилю, дерева, графічного дизайну, дизайну інтер’єрів та костюма, сакрального мистецтва, монументального живопису і скульптури, а також засвідчує присутність у ЛНАМі не лише традиційних, а й інноваційних практик, які часто перебувають на межі декоративно-ужиткового, образотворчого мистецтва та дизайну. Презентований широкий діапазон художніх форм, тем, ідей, технік і жанрів, спільною рисою яких є високий фаховий рівень, здобутий під час навчання в одному з провідних мистецьких вишів України.
У арт-салоні “Сливка” (вул. Театральна, 24) учора відбулося відкриття виставки живописних робіт Єгора Дуліна. Художник народився 9 травня 1985 року в Лисичанську. З 2000 по 2005 рік навчався в Луганському коледжі культури та мистецтва. У 2009-ому закінчив Луганський державний інститут культури та мистецтв (факультет станкового живопису) і вступив до Харківської державної академії дизайну та мистецтва. З 2010 року – член Національної спілки художників України. В 2011-ому захистив ступінь магістра в Харківському національному педагогічному університеті ім. Г. Сковороди. З 1999 року – постійний учасник всеукраїнських та обласних міжнародних виставок. Мав велику кількість персональних виставок. Його роботи є в приватних колекціях України, Польщі, Бельгії, Нідерландів, Австрії, Франції та Росії.

Ще в 2013 році Соломія Ковтун представляла у галереї “Зелена канапа” (вул. Вірменська, 7) свою дванадцяту персональну виставку під назвою “12”. І це всього за чотири роки творчої діяльності! В наступні три роки художниця мала ще дві виставки – в галереях “Велес” та “Меланка Арт”. Та все ж взяла паузу в пошуках нового натхнення.
А знайшла його, як це часто буває з митцями, в подорожі. Під час відвідин музеїв Мадрида побачила й відчула твори геніального Марка Ротко. Його мінімалізм форми і максимальна промовистість кольору резонували зі світобаченням художниці. І як наслідок народилася нова виставка “Лінія горизонту”. Її урочисте відкриття відбудеться сьогодні в “Зеленій канапі”. До експозиції ввійшла серія абстрагованих пейзажів, у яких об’єктом є лінія і пляма. На роботах Соломії Ковтун ви побачите зустріч неба і землі, розділену лінією горизонту. Ця лінія така далека і близька водночас, до неї йти і не досягнути її, побачити, але не збагнути… Велич стихії кольору пульсує на великих полотнах художниці, її можна відчути, але не всім. Чи знайде вона відгук у вашій душі? Прийдіть на виставку – і дізнаєтеся!
А вже завтра, 20 липня, о 16.00 у головній будівлі Національного музею у Львові ім. Андрея Шептицького (просп. Свободи, 20) відбудеться відкриття виставки живопису Валерія Мартинчика (Лондон, Великобританія). Автор уперше презентує власний творчий доробок в Україні. Митець широко знаний у світі й виступив експонентом численних виставок у Англії, Франції, Німеччині, Естонії, Росії та інших країнах.
Валерій Мартинчик народився 1948 року в Білорусії (тоді у складі СРСР). 1965 року розпочав навчання в Мінському державному коледжі мистецтв. Втім того ж року був вимушений полишити студії через “неформатність” творчості з огляду на офіційну доктрину соціалістичного реалізму. Та незважаючи на це, художній фах у радянському виші митець все ж таки здобув, вступивши через рік до Білоруської державної академії мистецтв (1967 – 1972). Після її закінчення почав працювати за спеціальністю. З 1990-го живе і творчо працює у Лондоні, є активним учасником виставкового процесу.