“Оновлення традицій”

У одному з відділів Львівської національної галереї мистецтв демонструють збірку ікон, створених впродовж 20 останніх років

Вчора у музеї “Львівська барокова скульп­тура ХVІІІ ст. Творчість І.-Г. Пінзеля” – відділі Львівської національної галереї мистецтв ім. Б.Г. Возницького (плoща Митна, 2) відбулось урочисте відкриття виставки ікон “Оновлення традицій”. 
Усі роботи, представлені в експозиції, були створені викладачами та студентами кафедри сакрального мистецтва ЛНАМ, а сама подія приурочена до 20-річчя кафедри. На виставці серед поліхромій особливої уваги заслуговують роботи Романа Василика – автора проектів поліхромій та іконостасів і випускників кафедри: Олексія Чередниченка (об’єднання “Кипріян”), Святослава Владики (Асоціація сакрального мистецтва), Юрія Мартинюка, Юрія Миська, Романа Кислого, Любові Яцків, Тараса Новака, Василя Сивака,  Костя Марковича  (іконописний гурт “Фавор”), Дмитра Гордіцу і Тараса Лесіва. Більшість робіт, представлених на виставці, в нашому місті демонструють уперше, як-от ікону “Ангели Небесної сотні”.
Куратор виставки, засновник та очільник кафедри сакрального мистецтва, співзасновник і голова Української спілки іконописців Роман Василик  каже: “Значна частина цих ікон експонувалась на виставках у музеях Польщі – в Бяла-Подлясці, Кракові, Ленчині (Люблінське воєводство), а також у самбірському музеї “Бойківщина”. До слова, саме ікона, яку я подарував для експонування в останньому музеї, зображена на афіші. А джерелом натхнення для створення цієї роботи стала Чудотворна ікона Самбірська”. 
Під керівництвом Романа Василика була створена ціла іконописна школа в рамках ЛНАМу, в якій виховали вже кілька поколінь фахівців-іконописців, що працюють у різних техніках та напрямках в Україні й за кордоном.
Під час урочистого відкриття виставки відбулася презентація однойменного каталогу, виданого спільно з музеєм “Бойківщина”, з якого можна дізнатися чимало інформації про кафедру сакрального мистецтва.  Окрім цього, організатори представили відеопрезентацію творчого доробку кафедри, виконаного на об’єктах. Це поліхромія храмів (стінописи, мозаїки, вітражі, сграфіто), іконостаси та інші елементи церковного інтер’єру 55 храмів, 49 з яких в Україні та шість за кордоном. Щодо поліхромій, то це переважно творчі роботи викладачів та випускників кафедри, розпочаті як дипломні і завершені як об’єкти храмів в Україні та за її межами.  А от розписи церков випускники кафедри виконували у Харкові, Львові та околицях, Івано-Франківську, Тернополі, на Закарпатті, у Польщі та Франції.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4806 / 1.54MB / SQL:{query_count}