Дитячий Форум: пробудіть свої суперсили і врятуйте країну!

Трохи більше, ніж за два тижні у Львові стартує велике дитяче Свято книги. Сьогодні “Пошта” розповідає про творчі заходи, які в його рамках проведуть для юних читачів, а також про події для батьків і освітян на Освітньому майданчику

фото: Марічка Ільїна
З 12 по 15 травня у Львівському палаці мистецтв (вул. Коперника, 17) відбудеться Дитячий Форум – 2016. У рамках цього Свята книги на гостей чекають книжковий ярмарок, зустрічі з письменниками та видавцями, літературні читання, музейний і літературний квести, а також велика просторова гра “Країна супергероїв: пробудження сили”.
Цього року Дитячий Форум поділятиметься на вісім просторів, де можна віднайти вісім відповідних станів-суперсил. Творчий стан пробуджують майстер-класи та ручна праця, які відбуватимуться у просторі “Творчі майстерні”, рвійний – спорт і танці, перевтілювальний розкривають театр, постановки, кіно, фото та мультиплікаційні мистецтва. Чуйну суперсилу розвивають музика, співи, мови, екологія, радісну (грайливу) – настільні ігри та різноманітні забави, зачудовану – читання, лекції, література, питливу – наука, досліди й експерименти, а пам’ятливу – музеї, бібліотеки, історія. 
Сьогодні ми розповімо про заходи, які організатори запропонують юним читачам в Творчому просторі Дитячого Форуму. Арт-студія “Шухляда” впродовж чотирьох днів буде проводити майстер-класи з ліпки, ілюстрації та малюнка пастеллю. Студія Дитячої Творчості КОКО запрошує на незабутній майстер-клас “Малювання в темряві” для дітей від 5до 12 років. Учасники малюватимуть магічними фарбами, що світяться у темряві, різноманітні сюжети – фантастичних істот, птахів, звірят, маски, ліхтарики тощо. Творча майстерня “Сверлик” проведе майстер-класи з різьби та випалювання по дереву, а також із гравірування по склу, центр Хелен Дорон – заняття з живопису та виготовлення квітів, Львівський обласний центр науково-технічної творчості – майстер-клас із орігамі “Мандрівка – джунглі”.
Дитяча студія “Жирафа” готує майстер-класи з виготовлення листівок, повітряних зміїв, квітів та замків з паперу. Під час майстер-класу представників Львівського міського координаційно-методичного центру “Галицьке юнацтво” діти навчаться виготовляти прикраси з полімерної глини  – сережки, буси, шпильки, створювати композиції, поєднувати кольори. Студія пісочної анімації та творчого розвитку “Планета Мрій” буде навчати створювати пісочні картини у пляшках, декоративну підставку для олівців під назвою “Підводний світ”, з рибами, восьминогами медузами та іншими морськими жителями. У програмі Студії – майстер-класи зі створення декоративних шарфів, королівських прикрас в техніці “Шамбала”, прикраси для волосся з фетру, декоративні обручі з капелюшком, а ще створювати 3D-картини, ляльки-травниці, які є оберегом.  Відокремлений підрозділ “Львівська філія Київського національного університету культури і мистецтв” продемонструють різні види розпису на тілі, зокрема, методику нанесення глітер-тату та боді-рейтингу, а також проведуть майстер-клас з плетіння різних стилів кіс. На творчі майстер-класи гостей свята запрошують і художниця Олеся Вакуленко, яка створила розмальовку “Я люблю Україну”, художниця та письменниця Лана Ра (Світлана Конощук) та Ксенія Ковальовська. А майстер-клас з петриківського розпису організує видавництво “Урбіно”. 
“Творчу” суперсилу можна отримати також на майстер-класах відомих письменників та ілюстраторів: “Скільки босоніжок у Стоніжки?” з Мар’яною Савкою та Юлію Пилипчатіною; “У кожного може бути свій кит” від Юлії Пилипчатіної та Катерини Бабкіної за мотивами книжки “Шапочка і Кит”; “Листяні монстрики” від Катерини Михаліциної та Оксани Були, за мотивами книжки “Хто росте у парку”; “Весняний карнавал Чудодіїв від Слоника Ґудзика” письменниці Лесі Ворониної та ілюстраторки Катерини Штанко, за мотивами книги “Слон на ім`я Ґудзик”; майстер-клас від Анатолія Дністрового та Христі Венгринюк за мотивами книжки Анатолія Дністрового “Гармидер у Дніпрі”; “Як виховати дракона” від Катерини Міхаліциної та Наталки Гайди, за мотивами книжки “Про драконів і щастя”; “Намалюй свою МІСТОрію” Марисі Рудської за мотивами книжки “Місторія однієї дружби”.
Дитяча школа кулінарії “Ложка” допоможе  освоїти перші кроки кулінарної справи. Завдяки цікавим та захоплюючим заняттям, діти навчаться не тільки готувати, але й дізнаються про основні поняття фізики, хімії, історію виникнення страв та познайомляться з історією національних кухонь, навчаться правил поведінки за столом та користування столовими приборами.
Окрім цього, у Творчому просторі відбудеться освітньо-мистецький проект художниці Тетяни Боричок “Малим про Великих”.  Це творче інтерактивне заняття, присвячене мистецтву ХХ ст. 
Відвідувачі зможуть послухати коротку лекцію з елементами інтерактивних завдань, а також намалювати власний твір, познайомитись з творами  Моне та представниками цієї течії, подивитись репродукції картин, відео та анімації. 
А ще цей простір Дитячого Форуму стане місцем проведення майстер-класів від литовських та українських художників “На острові ілюстрації” від Литовського Інституту Культури. Ілюстратори дитячих книжок Паулюс Юодішюс, Єва Бабілайте, Христина Лукащук, Юлія Пилипчатіна разом із режисеркою Сауле Дегутіте поділяться з дітьми своїм досвідом і ремеслом, думками і мріями. Учасники майстер-класу створять реальні та неймовірні історії, намалюють їх та інсценізують на екрані. На діток чекає дивовижний веселий урок, де можна дати волю фантазіям і пензлю в руках. 

Що таке Освітній майданчик?

Та це свято буде цікавим не лише маленьким книголюбам. Адже для освітян та батьків на Дитячому Форумі функціонуватиме Освітній майданчик, який ГО “Форум видавців” організовує спільно з Центром інноваційної освіти “Про.Світ”. Він стане місцем для комунікації громадськості, бізнесу, батьків, вчителів про створення навчального середовища для дітей, яке стимулюватиме їх навчатись, розвиватись та реалізовувати свій потенціал, адже освіта – це справа кожного. 
У програмі Освітнього майданчика – сесії, майстер-класи, дискусії, які відбуватимуться у конференц-залі Львівського палацу мистецтв. Зокрема, 12 травня о 14.00 тут відбудеться сесія “Читання як шлях до системного мислення”,  о 16.00 – сесія “Розвиваємо емоційний інтелект”.  Наступного дня на майданчику о 14.00 стартує майстер-клас “Вчимо і навчаємось критичному мисленню”, а вже о 17.00 – відкрита зустріч спільноти освітян “Українські цінності: Хто ми є? Чим живемо?”, під час якої будуть обговорювати те, як трансформуються наші цінності і які виклики чекають на нас у співпраці різних поколінь. 14 травня в 13.00 усіх небайдужих запрошують на подіумну дискусію “Освіта справа кожного: роль бізнесу”. На ній розглядатимуть освіту з точки зору бізнесу, говоритимуть, які потреби  сучасного ринку праці та те, як бізнес бачить розвиток освіти. Після дискусії відбудеться фасилітаційна сесія, на якій учасники зможуть сформувати план дій щодо співпраці між освітніми інституціями та бізнесом. А 15 травня о 14.00 розпочнеться подіумна дискусія “Переосмислення: як батьки можуть долучатись до освітніх змін?”.  Під час цієї події обговорюватимуть те, як батьки можуть включатись більше у формування навчального досвіду дітей, а також активні батьки поділяться своїми практиками та ініціативами, до яких можна долучатись вже зараз. 
Вхід на Дитячий Форум платний. Вартість квитків: при завчасному придбанні – на один день 20 грн., на чотири дні 40 грн., безпосередньо привході – на один день 30 грн., на чотири дні 40 грн. Участь у всіх заходах та майстер-класах – безкоштовна. Квитки можна замовити на сайті kasa.in.ua, в касах “ОТ-ОТ” на проспекті Свободи і на вулиці І. Федорова (біля Домініканського собору) та в касах Львова за адресами: вул. Дорошенка, 19; пл. Ринок, 10; просп. Свободи, 37.

17.05.2016 11:09
Nataliia Biletska

Як відбувалися деякі творчі зустрічі з письменниками та художниками - можна прочитати тут http://goo.gl/XtdKuI


Для того щоб залишити коментар необхідно
3.2789 / 1.64MB / SQL:{query_count}