Сьогодні, 19 квітня, о 17.00 у Галереї сучасного сакрального мистецтва Iconart (вул. Вірменська, 26) відбудеться урочисте відкриття виставки нашийників Слави Салюк “Географія”.
У своїх нових роботах майстриня дещо відходить від звичних раніше, здебільшого гуцульських мотивів і переносить акценти з форм локальних більше на зміст глобальний. Ця виставка – результат “захоплення несподіваною, але беззаперечною подібністю етнічних деталей незалежно від географії, культурного чи цивілізаційного розвитку, релігії і кольору”. Це мандрівка країнами і континентами, де в найнесподіваніших місцях речі, мотиви, форми магічно перегукуються. Єменський хрест XVIII століття цілком можна прийняти за вироблений в Києві у XIII столітті, а коптські хрести з Ефіопії дуже подібні до мотивів гуцульських скринь чи різьблених балок...
“Думки приходили людям в різний час, у різних місцях дивовижно подібні речі вважалися гарними на протилежних кінцях планети, – пояснює авторка. – Можливо, тоді можна припустити, що краса – це не така вже й суб’єктивна категорія, а навпаки – стала й універсальна, абсолютно об’єктивна та непідвладна часові?”
“Географія” є своєрідною мандрівкою крізь час та простір, що показує інакшість через подібність. У роботах підкреслюється дивний, можливо, трохи містичний зв’язок культур, які між собою ніколи не перетиналися, але часто мають спільні символи і форми: від Непалу і Ємену до українських Карпат і далекої Африки. Нові роботи Слави Салюк зберігають колорит унікальних елементів минулого у авторській інтерпретації, вплітаючи їх в сучасний контекст.
Виставка триватиме по 8 травня. Її можна оглянути у галереї Iconart з вівторка по неділю з 12.00 до 19.00.