Документальний фільм “Красна Маланка” режисер Дмитро Сухолиткий-Собчук знімав чотири роки. В підсумку вийшла ціла кіноісторія про долі людей із румунського села Красна на території України, які готуються до свята Маланки.
Фільм складається з п’яти новел, у яких ідеться про долю головних героїв.
Кожна новела розкриває природу та сутність одного з персонажів свята Маланки на тлі різних подій та життєвих колізій, знятих за участі різних людей. Герої – представники певного архетипу персонажа свята, так би мовити, роль одна – актори різні. Персонажем, який пройде своєрідним контрапунктом через усі новели, є майстер масок Георгій Ілліч. Розповіді та сюжетні лінії всіх персонажів постійно перетинаються і переплітаються впродовж усього фільму, неначе на великому полотні.
“Одержимість” (США), 2014 рік
Драму “Одержимість” створив режисер і сценарист Дам’єн Шезел. Він дуже довго не міг знайти грошей на зйомки цього фільму, тож зробив з нього короткометражку, яку представив на Міжнародному фестивалі незалежного кіно “Санденс” у 2013 році. Після успішного виступу на фестивалі Чазелл знайшов необхідні кошти. Прем’єра “Одержимості” відбулася вже наступного року на тому ж “Санденсі”. Це кіноісторія молодого музиканта на ім’я Ендрю. Здавалося б, його мрія от-от здійсниться. На юнака звертає увагу справжній геній, диригент найкращого в країні оркестру. Бажання Ендрю домогтися успіху швидко переростає в одержимість, а безжалісний наставник підштовхує його далі й далі – за межі людських можливостей. Хто вийде переможцем із цього двобою?
“Одержимість” частково заснована на особистому досвіді Дем’єна Шезела. Коли режисер навчався у старшій школі, то грав у оркестрі і боявся свого викладача. Саме ці відчуття йому вдалося передати в цьому проекті.
Під час зйомок сцен інтенсивних репетицій режисер спеціально не зупиняв процесу, аби виконавець головної ролі Майлз Теллер барабанив до знемоги.
Незважаючи на те, що актор грає на барабанах з 15 років, він брав додаткові уроки: щоби підготуватися до зйомок фільму, займався три дні на тиждень по чотири години! В процесі роботи Майлз Теллер натер руки до пухирів – палички, якими він грав, і сама барабанна установка були забруднені його кров’ю. А ще один задіяний у проекті актор Джонатан К. Сіммонс травмувався (два поламані ребра), коли Теллер схопив його під час зйомок однієї сцени. Але така жертва не була марною – саме за виконання ролі Теренса Флетчера Сіммонс здобув “Оскара” за найкращу чоловічу роль другого плану.

“Всередині Льюіна Девіса” (США – Франція), 2013 рік
Це творіння легендарних братів Ітана та Джоела Коенів, які чотири рази здобули “Оскара” і отримали ще десять номінацій на нього, а також понад 70 разів удостоювались нагород на провідних кінофестивалях та конкурсах. Джерелом натхнення при створенні фільму слугували мемуари “Мер вулиці МакДугал” американського фольк-музиканта Дейва Ван Ронка. Саундтрек до фільму, якому приділили особливу увагу, складається з музики 60-их років минулого століття. Частину композицій у стилі фольк виконав Джастін Тімберлейк.
Основні події фільму “Всередині Льюіна Девіса” розгортаються у Нью-Йорку, в його задимлених клубах, де збирається унікальна публіка. Льюін Девіс (Оскар Айзек) – талановитий музикант, закоханий у фольк. Однак справа всього його життя не приносить йому ані бажаного успіху, ані визнання, ані грошей. Він заплутався у собі та намагається знайти вихід зі складної життєвої ситуації…
“Джимі Хендрікс” (Великобританія), 2013 рік
Байопік “Джимі Хендрікс” створив Джон Рідлі, який здобув “Оскара” за сценарій драми “12 років рабства”. В цьому проекті він виступив у ролі режисера і сценариста. А головну роль легендарного гітариста виконав соліст OutKast Андре Бенджамін, який насправді надзвичайно схожий на Хендрікса.
Сюжет фільму розгортається в нью-йоркському клубі у 1966 році, де виступає маловідома місцева команда. Саме в цей час до нього заходить подружка Кіта Річардса з Rolling Stones Лінда Кіт. У глибині сцени, майже за лаштунками, вона бачить молодого чорношкірого хлопця, що виробляє неймовірні речі зі своєю електрогітарою.
Дівчина знайомиться з музикантом, вона вражена чистотою та наївністю юнака незгірш, аніж його музичним талантом. Тож Лінда вирішує допомогти гітаристу донести свою музику до слухачів по всьому світу. Саме з цього знайомства починається сходження на вершину музичного Олімпу американського музиканта та майбутньої рок-легенди Джимі Хендрікса.
“Джем і голограми” (США), 2015 рік
Музичний фільм “Джем і голограми” – кіноверсія відомого в США анімаційного серіалу, який транслювали в 1985 – 88 роках. Перенести популярну історію на великий екран взялася студія Universal, яка перед тим випустила успішний музичний фільм “Ідеальний голос”. Режисером проекту обрали Джона М. Чу, а роль Джем виконала актриса і співачка Обрі Піплз.
Головна героїня фільму – талановита дівчина на ім’я Джеріка. Вона живе з трьома сестрами – рідною та двома зведеними. Весь вільний час дівчата присвячують музиці. Джеріка чудово співає, але як, де і кому продемонструвати свій талант, не знає. Один запис, викладений її сестрою на YouTube, кардинально змінює життя дівчат. Тепер вони – учасниці популярної групи. Чи вдасться Джеріці, яку шанувальники знають як Джем, зберегти індивідуальність? Або ж вона стане такою, якою її хочуть бачити фанати?