Заснований на реальній історії, цей фільм розповість захопливу і драматичну історію складних стосунків ексцентричного мультимільярдера Джона Дю Пона і борця Марка Шульца. Багатій запрошує спортсмена до себе, в шикарний маєток, щоб той підготував спортивну команду для виступів на Олімпійських іграх в Сеулі 1988 року. Для Шульца це шанс показати себе на тлі його рідного брата Дейва, слава якого відтіняє заслуги Марка. Обіцяні Дю Поном “вершки” виявляються не такими привабливими, адже він людина складна. Деякі називають його параноїком та шизофреником. І як виявилось, недарма, що й призводить до вельми трагічних наслідків у житті братів.
Ченнінг Татум підійшов до ролі серйозно. Якщо у добру фізичну форму він зміг привести себе без особливих зусиль, то тренування з боротьби зайняли близько шести місяців. Він сам був зацікавлений саме в такому інтенсивному тренінгу. Те ж саме було і з його екранним братом Марком Руффало. Щось схоже очікувало й Стіва Карелла, який, створюючи образ, вивчив усі письмові та відеоматеріали свого героя – Дю Пона.
“Юнайтед. Мюнхенська трагедія” (Великобританія), 2011 рік
Спортивна драма, заснована на реальних подіях, що відбулися 6 лютого 1958 року, коли в Мюнхені у страшній авіакатастрофі загинули члени легендарної футбольної команди “Манчестер Юнайтед”, а також журналісти і персонал клубу. Команду цю називали “малюки Басбі” (за прізвищем головного тренера Метта Басбі). Середній вік гравців становив 22 роки. Вони прославилися не лише завдяки юному віку та обдарованості, а й тим, що всі були вихованцями клубу “Манчестер Юнайтед”.
Фільм докладно розповідає про мюнхенську трагедію, практично не відходячи від реальних фактів. А також зачіпає післяаварійний період і спроби помічника головного тренера Джиммі Мерфі відновити команду. Календар дуже щільний, на носі чергова гра в чемпіонаті Англії, але як зібрати 11 чоловік на гру, якщо в авіакатастрофі загинула половина основного складу? Деякі з тих, що вижили, через травми більше ніколи не зможуть грати у футбол, а ті, що зможуть, ще довго оговтуватимуться від шоку… Проявивши титанічні зусилля, силу духу і мужність, Мерфі відновив практично вщент зруйновану велику команду.
“Гонка” (Великобританія – Німеччина – США), 2013 рік
Історія одного з найбільших протистоянь у “Формулі-1”. У 70-их роках минулого століття королівські перегони були дуже популярні. Для великого спорту потрібні великі люди, такі як виходець із Австрії Нікі Лауда і англієць Джеймс Хант. На тлі рекордних гонок і перемог розгорнулася битва між цими двома гонщиками. Кожен із них намагається виграти, не шкодуючи ні свого психічного здоров’я, ні фізичного. Прагнення прийти до фінішу першим підминає під себе їхнє спортивне й особисте життя, ставлячи під удар все.
Фільмів про “Формулу 1” не так уже й багато. Серед них однією з найвідоміших і найпопулярніших є стрічка “Сенна” (2010 р.). Але трагічна історія бразильця – це документальне кіно, а “Гонка” – ігрове. Проте, як і в “Сенні”, на перший план виходить боротьба двох найбільших спортсменів автоспорту за весь період існування “Формули-1” як на трасі, так і поза нею.
Сам Нікі Лауда, який подивився повністю всю стрічку на спеціально наданому йому показі, залишився задоволений. З його слів, незважаючи на невелику “голлівудщину”, фільм вийшов досить правдивим і добре відбиває зовнішній конфлікт між ним і Джеймсом Хантом.
“МакФарланд” (США), 2015 рік
Історія, заснована на реальних подіях. У 1987 році тренера Вайта переводять в дуже неблагополучне і вкрай бідне місто МакФарленд через те, що він вдарив одного зі своїх учнів. Чоловік неохоче переїжджає туди разом із сім’єю з надією незабаром вибратися звідти. Команда бешкетників-хуліганів абсолютно не вміє грати у футбол, до того ж хлопчакам, окрім школи, ще доводиться працювати в полі, тому на тренування часу, як правило, немає.
Одного разу Вайт дорогою додому зауважує, як один із його учнів Томас біжить з досить високою швидкістю і на досить велику відстань. Він вирішує сформувати з хлопчаків легкоатлетичну команду з кросу. Природно, його ідея тренувати хлопців зустрічає повсюдний скепсис навіть серед самих хлопчаків, до того ж Вайт ніколи не тренував легкоатлетів… Поступово, тренуючи хлопців, Вайт зближається з ними і сам починає змінюватися: більш уважно ставитися до своєї сім’ї, своїх дітей. Йому подобаються ці хлопчаки, бо вони вміють відповідати за свої вчинки, знають ціну праці, не бояться перешкод і розуміють силу єдності. Багато в чому вони доросліші навіть за самого Вайта, і йому теж доведеться дечого в них навчитися.
“Проклятий Юнайтед” (Великобританія), 2010 рік
Сюжет картини розповідає про талановитого тренера Браяна Клафа і про трагічні чотири тижні, які він провів на посаді тренера футбольної команди “Лідс Юнайтед”. Після відходу головного тренера “Лідса” Дона Реві на посаду головного тренера збірної Англії керівництво клубу запрошує на його місце Браяна Клафа, який раніше зміг вивести скромний клуб “Дербі Каунті” у вищий дивізіон та зробити команду переможницею чемпіонату Англії 1972 року. 1973 року Клаф дійшов із “Дербі” до півфіналу Кубку європейських чемпіонів, але вже в наступному році через конфлікт із керівництвом клубу разом з помічником Пітером Тейлором покинув його.
Але в “Лідс Юнайтед” Пітер Тейлор відмовляється йти. У підсумку Клаф керував командою всього 44 дні. Гравці ставляться до нього з ненавистю через його висловлювання про їх попереднього тренера та про їхню гру. Після цього Браяна звільняють з посади, і він разом із Пітером Тейлором йде в “Ноттінгем Форест”, який під його керівництвом стає легендою англійського футболу.
“Допінг” (Великобританія – Франція), 2015 рік
Чемпіон. Герой. Легенда. Брехун. Ленс Армстронг – хто він? Всесвітньо відомий неодноразовий переможець “Тур де Франс” – один із найбільш неоднозначних персонажів у сучасній історії світового спорту. Чи потрібні світу герої? Безумовно. Ленс Армстронг став втіленням спортивної мужності й героїзму. Після виснажливої боротьби з раком Ленс відновлює кар’єру велогонщика в 1999 році, як ніколи спраглий перемог, і “Велика петля” (так неофіційно називають “Тур де Франс”) підкоряється йому. Ось тільки якою ціною? І чи велика при цьому роль скандально відомого італійського лікаря Мікеле Феррарі? Команда Армстронга сім разів виграє “Тур де Франс”. Сам Ленс створює фонд допомоги хворим на рак, є прикладом для наслідування і надихає людей перемагати страшну хворобу. Однак не всі вірять у цю казку. Спортивний оглядач Девід Волш спочатку зачарований харизмою і талантом Ленса, але незабаром починає сумніватися в чесності найбільшого у світі спортсмена і вирішує будь-що розкрити цей грандіозний обман.
“Крід. Спадок Роккі Бальбоа” (США), 2015 рік
Якщо бокс заважає роботі, треба кидати роботу. Боксер-самоучка Донні (повне ім’я – Адоніс) Джонсон (Майкл Б. Джордан), який у вільний від роботи в фінансовій фірмі час виступає у напівпідпільних боксерських боях, вирішує стати професіоналом. Його мати проти і розповідає синові, що тридцять років тому на рингу загинув його батько Донні Аполло Крід. І якщо він хоче бути боксером, то втратить її. Але Донні вже прийняв рішення.
Він вирушає до Філадельфії. Знаходить там славетного Роккі Бальбоа і називається сином великого чемпіона Аполло Кріда. Роккі давно відійшов від боксерських справ, що йде урозріз з метою Донні – тільки Бальбоа повинен його тренувати. Пенсіонер мляво пручається, але, відчуваючи, що хлопець упертий, береться за перетворення його на боксера-профі.
Критики, а потім і американська публіка зустріли “Кріда”, одночасно сиквел, спін-оф і перезавантаження серії дуже позитивно. По суті, продюсери перезняли оригінал для аудиторії XXI.
“Людина, яка змінила все” (США), 2011 рік
Початок 2000-их. Колишній бейсболіст Біллі Бін (Бред Пітт) вирішує спробувати себе в ролі менеджера команди. Очоливши Oakland Athletics, він стикається з купою серйозних проблем: кращі гравці викуплені клубами, адміністрація складається з вікових скаутів, які живуть учорашнім днем, а головний тренер (Філіп Сеймур Хоффман) починає розмови про підвищення платні… Промінцем надії в цьому темному царстві стає Пітер Бренд (Джона Хілл), випускник економічного факультету, який стверджує, що чемпіонський графік команди можна спрогнозувати і забезпечити за рахунок всебічного аналізу статистичних викладок. Довірившись Бренду, Бін протиставить себе всій бейсбольній спільноті, яка вважає, що спортивна гра – це обитель інтуїції і тренерської думки.
Завдяки сценарному дуету Соркін – Зейлліан ця стрічка, заснована на реальних подіях, стала притчею про важливі й вічно актуальні речі: силу волі, вміння ризикувати і йти до кінця. Режисер же зміг не просто не зіпсувати цінний матеріал, але й знайти для нього максимально вигідні форми вираження, завдяки яким перегляд картини не тільки задовольняє естетичні смаки, а й надихає.
“Невидима сторона” (США), 2009 рік
Великому Майку (Куїнтон Аарон) скоро виповниться 18 років, а у нього навіть немає паспорта. Ані дому, ані сім’ї, ані спогадів – тільки якісь жахіття мучать його час до часу. Рівень інтелекту в дебелого хлопця нижчий від середнього, а майбутнє відсутнє зовсім. Випадково його на вулиці підбирає Лей Анн Туї – героїня Сандри Буллок. І життя хлопця змінюється….
“Невидима сторона” режисера Джона Лі Хенкока розповідає реальну історію Майкла Оера, гравця “Балтимор Райвенсу”, NFL. Із замкнутого й нерозумного підлітка завдяки опіці сім’ї Туї він перетворюється на повноцінну людину. Найдивовижніше в цьому фільмі, те що сюжет не вигаданий, але виглядають події немов казка. Очевидно, режисер старанно й талановито втілює мрію про краще життя, ідеальних людей. Дивлячись на “невидиму сторону”, здається, що стати добрим дуже просто – достатньо лише захотіти. До речі, саме за цю стрічку 45-річна Сандра Буллок отримала “Оскара” як найкраща актриса.
“До зустрічі в Монтевідео!” (Сербія), 2014 рік
Події розгортаються в рамках найпершого чемпіонату світу з футболу, який відбувся у 1930 році в столиці Уругваю місті Монтевідео. З Європи тоді приїхали всього чотири команди, в їх числі й непрофесійна збірна Югославії – команда з невеликої країни на Балканах, яка не мала жодних шансів на успіх. Вони подолали довгий і важкий шлях через океан, щоб уже в першій грі зустрітися зі серйозним та сильним противником, фаворитами чемпіонату – збірною Бразилії. Але вони вирвуть цю перемогу потом і кров’ю, чого б їм це не коштувало. Удача любить ризикованих і сміливих! Футбол для них був просто розвагою, вуличною грою, тепер він стане для них життям…
Фільм знятий сербським режисером Драганом Б’єлогрличем, що вигідно виділяє його з великого потоку голлівудських фільмів. Це не просто фільм про футбол, це кіно про людей, які, не дивлячись ні на що, зберігають бадьорість духу і позитивний настрій.