“Панда Кунг-Фу 3” – це продовження історії про надзвичайні пригоди майстра кунг-фу панду По. Про появу третьої частини легендарної франшизи продюсер студії DreamWorks Animation оголосив ще за рік до випуску другого мультфільму – в 2010-ому. Зі слів творців “Панди Кунг-Фу 3”, у мультфільмі буде багато гумору, і в разі успіху вони обіцяють продовжити серію до шести фільмів.
Головний герой – панда По – давно відомий як один із найвправніших майстрів кунг-фу сучасності. Хоч він і впевнений, що є сином гусака містера Піна, настав час познайомитися зі своїм справжнім батьком – Лі Шанем. Удвох їм доведеться податися в село, де живуть тільки панди. Але довго байдикувати поруч з ріднею По не вдасться. Злодій на ім’я Кай захотів перемогти панду, щоби забрати в нього силу. Надійний спосіб протистояти негідникові – навчити неповоротких жителів села мистецтва кунг-фу.
“Добрий динозавр” (США), 2015 рік
Мультфільм “Добрий динозавр” з’явився завдяки Pixar Animation і Walt Disney Pictures. Початковий сценарій до нього написав Боб Паттерсон, але згодом його замінили на Мега Лефова. Влітку 2013 року продюсери змінили й режисера проекту, затвердивши на цій посаді Пітера Сонна, знаного завдяки роботі над анімаційними фільмами “Рататуй”, “Університет Монстрів” і “Суперсімейка”.
Головний герой мультфільму – 20-метровий юний апатозавр на ім’я Арло. Він живе на Землі, тільки не на такій, як ми усі: на цю планету ніколи не падав астероїд, тож і динозаври тут не вимерли. Несподівано для всієї родини Арло відбуваються події, після яких він змушений вирушити в далеку й небезпечну подорож. І тепер тільки від нього залежить, чи залишиться мирним розмірене життя його сім’ї. Довга подорож незнайомими місцями могла б здатися Арло нудною, навіть страшною, але, на щастя, він знайшов чудового супутника – хлопчика, якого динозавр назвав Плямочка. Звісно, герої подружилися. А з другом для Арло і дорога веселіша, і до мети легше дійти разом.
“Дрібнота: Снупі та Чарлі Браун у кіно” (США), 2015 рік
Мультфільм “Дрібнота: Снупі та Чарлі Браун у кіно” – це перша поява героїв на великому екрані у 3D-форматі. Комікс Чарльза Шульца Peanuts виходив щодня з 2 жовтня 1950-го і аж до смерті автора в 2000 році. На піку популярності його передруковували в 75 країнах світу. Він налічує 17 тисяч 897 випусків! За мотивами мальованих історій про пригоди малюків кілька десятиліть виходив мультсеріал, були створені багато комп’ютерних ігор, навіть мюзикл Peanuts. На честь персонажів коміксу в 60-их роках минулого століття навіть називали космічні кораблі, а репер Снуп Дог узяв собі псевдонім саме через захоплення псом Снупі.
Комп’ютерно-анімаційний фільм “Дрібнота: Снупі та Чарлі Браун у кіно” створив режисер Стів Мартіно. Це вже п’ята повнометражна анімація за мотивами цих коміксів, сценарій до якої написали нащадки Чарльза Шульца – першого автора Peanuts. Головний герой мультфільму – учень молодших класів Чарлі Браун. Він із тих, кого називають невезучим. У хлопця все валиться з рук, будь-який його вчинок викликає сміх оточення. Але Чарлі надто добрий, аби ображатися на приятелів. Він знає, що вони насміхаються з нього, однак це не привід засмучуватися. Головне, що такого друга, як його пес Снупі, ніхто не має.
Новий навчальний рік у школі розпочався з радісної події – в класі з’явилася новенька. Вона приїхала з іншого штату, і її руді кучері можуть звести з розуму кого завгодно. Чарлі закохується в неї майже з першого погляду і вирішує завоювати серце однокласниці, поки вона не дізналася, який він смішний дивак. Сказати про свої почуття хлопчик не наважується – сором’язливість не дозволяє та й шансів небагато. Але Снупі поруч! Пес вчить Чарлі, як правильно ходити, як упевнено відповідати, співати і танцювати.
“Монстри на канікулах 2” (США), 2015 рік
Мультфільм “Монстри на канікулах 2” – це продовження історії про готель, створений спеціально для монстрів. Касові збори першої частини перевищили бюджет більш ніж у чотири рази. Тож не дивно, що через два тижні після прем’єри перших “Монстрів” творці оголосили про початок робіт над продовженням. Спершу режисер Геннадій Тартаковський не міг працювати над сиквелом, бо був зайнятий постановкою мультфільму “Папай”, який повинен вийти цього року. Однак у березні 2014-го стало відомо, що Тартаковський таки погодився продовжити роботу над “Монстрами на канікулах 2”.
Як ви пам’ятаєте, у першій частині мультфільму граф Дракула збудував для своїх особливих друзів готель. Будинок розташований подалі від людських очей, тож усіляка нечисть може тут приємно проводити час. Зомбі, перевертні, мумії, вампіри і місцева знаменитість Франкенштейн найменше хотіли б побачити тут цікавих туристів. Особливо господар готелю остерігається людей після того, як енергійний хлопець Джонатан забрів сюди і... полонив серце прекрасної доньки Дракули Мейвіс. З того часу минуло вже сім років. Мейвіс вийшла заміж за Джонатана і в подружжя народився син Денніс. Хлопцеві невдовзі виповниться п’ять років, проте у нього не проявляються жодні ознаки вампірів: ікла не ростуть, кров не п’ється, ночами він спить, а вдень ходить до садка. Це дуже не подобається турботливому дідусеві… Тому Дракула переконує Мейвіс і Джонатана поїхати у Каліфорнію до друзів на відпочинок, а Денніса залишити разом із ним у готелі. І щойно батьки вирушають у подорож, як Дракула збирає всіх своїх друзів, аби зробити із онука справжнього монстра.
“Маленький принц” (Франція), 2015 рік
Анімаційний фільм “Маленький принц” за мотивами всесвітньо відомої казки Антуана де Сент-Екзюпері створив режисер Марк Осборн. У цьому мультфільмі художники відштовхувалися від ілюстрацій, зроблених самим Сент-Екзюпері для своєї книги. Адже серед дослідників творчості письменника існує думка, що ці малюнки відіграють у казці важливу роль, яку можна порівняти зі значущістю самого тексту. Дивовижна історія про хлопчика та його планету стала найвідомішим твором Антуана де Сент-Екзюпері, її переклали із французької більш як 180-ма мовами світу.
Головна героїня мультфільму “Маленький принц” – маленька і дуже обдарована дівчинка. Увесь свій час вона присвячує навчанню. Разом із мамою переїжджає до нового будинку і знайомиться з дивним дідусем, який живе у сусідстві. Він виявляється льотчиком, що понад усе любить дивитися на зірки. Саме від нього дівчинка й дізнається історію Маленького принца – хлопчика, який живе сам на своїй крихітній планеті.
“Посіпаки” (США), 2015 рік
Кумедні жовті чоловічки-міньйони стали улюбленцями маленьких і дорослих глядачів з першої ж появи на екранах. Тож не дивно, що про вихід мультфільму “Посіпаки”, головними героями якого вони стали, було заявлено за рік до прем’єри другої частини франшизи “Гидкий я”. Над ним працювали незмінні Кайл Балда і П’єр Соффін.
Виявляється, маленькі жовті посіпаки існували з незапам’ятних часів. Виникли вони шляхом еволюції з найдрібніших одноклітинних організмів і тепер ні на крок не відступають від своєї місії. А полягає вона в тому, щоби прислуговувати найстрашнішим і підступним лиходіям. Якось через свою невгамовність, а може, з необережності, міньйони знищили своїх повелителів – Тиранозавра Рекса, Чингізхана, а потім і Дракулу. Впавши у депресію від таких справ, малюки усамітнилися в Антарктиді, де жили довгі роки в бездіяльності, нікому не потрібні. І ось троє спритних хлопців – Кевін, Стюарт і Боб – вирушають на пошуки нового лиходія, який був би гідний того, аби йому прислуговувати. І така людина знаходиться – амбітна Скарлетт Оверкілл.
“Думками навиворіт” (США), 2015 рік
Найочікуванішою прем’єрою літа 2015 року став мультфільм “Думками навиворіт” від Pixar Animation і Walt Disney. Ця анімаційна робота базується на оригінальній ідеї оскароносного Піта Доктера, який працював над легендарними “Воллі”, “Історія іграшок”, “Корпорація монстрів”, “Угору”. Над цим фільмом він почав працювати ще в 2011 році і називає його одним з найскладніших у своїй кар’єрі.
Головна героїня мультфільму – дівчинка на ім’я Райлі Андерсон. Як і всі дівчатка, вона веселиться і радіє, а іноді сумує чи боїться чогось. Викликають ці почуття крихітні істоти, що живуть у штаб-квартирі формування емоцій – її голові. Радість – найголовніша з них, але їй увесь час заважають Гнів, Відраза, Страх і Сум. Що б не відбувалося навколо, вони починають радитися, і залежно від того, хто переможе, Райлі або радіє, або засмучується.
“Супершістка” (США), 2014 рік
Оскароносну “Супершістку” створила студія Walt Disney Animation Studios, а випустила в світ кінокомпанія Walt Disney Pictures. Героями цього мультфільму стали персонажі однойменних коміксів видавництва Marvel: Гіро Гамада, Беймакс, Мото Томаґо (в оригіналі GoGo Tomago), Рута-М’ята (в оригіналі Honey Lemon), Фред і Васабі. Але творці анімаційного фільму наголошують на суттєвих відмінностях “Супершістки” від першоджерела. Як би там не було, в режисерів Дона Голла і Кріса Вільямса та сценаристів Роберта Л. Берда і Деніела Герсона вийшов надзвичайний мультфільм. Що й не дивно, адже ці люди цілковито присвятили себе мультиплікації – саме їх роботами є “Корпорація монстрів”, “Тачки”, “Вольт” і не тільки.
Головний герой “Супершістки” – геніальний Гіро Гамада, який живе у японському місті Сан-Францтокіо. Зовсім нещодавно хлопчик пережив трагедію: вбили його брата Тадасі. Прагнучи знайти винуватців страшного злочину, Гіро вирішує створити суперкоманду із початківців – зовсім недосвідчених героїв. Серед них буде і його персональний робот-охоронець, над створенням якого вундеркінд трудився тривалий час. Одну з кращих розробок юного генія викрадає таємничий злодій. Чи вдасться героєві знайти і покарати винних у смерті брата? І взагалі, чим обернеться втрата кращого винаходу в розпал протистояння?
“Вартовий місяця” (Франція), 2015 рік
Для більшості тих, що працювали над створенням “Вартового місяця”, мультфільм став першим досвідом роботи в цьому жанрі. І лише для батька чотирьох дітей актора Омара Сі (“1+1”), голосом якого говорить головний герой, озвучування мультфільмів – звична справа.
“Вартовий місяця” розповідає про планету, де день і ніч змінюються не в суворій послідовності, а так, як хочуть хранителі світил. Юного М’юна цілком влаштовувало його скромне життя, тож призначення його на роль хранителя Місяця стало сюрпризом. І хто б міг подумати, що уже в перший день хлопець загубить довірений йому Місяць.
Скориставшись розгубленістю, цар підземного світу викрадає й Сонце. Врятувати світ від занурення в пітьму не всім до снаги, і це точно не справа для боязкого М’юна. Та що ж робити, коли саме він став причиною катастрофи? Вибору нема! Заручившись підтримкою хранителя Сонця, герой вирушає на пошуки втраченого.
“Пісня моря” (Ірландія – Данія – Бельгія – Люксембург – Франція), 2014 рік
Анімаційний фільм Тома Мура “Пісня моря” надзвичайно красивий, просто казковий! Що й не дивно, адже мультик за сценарієм Віла Колінза творили в ко-продукції одразу п’ять країн – Ірландія, Данія, Бельгія, Люксембург і Франція.
Сюжет мультфільму заснований на стародавній легенді ірландського та шотландського народів. Мама маленького Бена часто співала йому чарівні пісні про народ Селкі – людей, перетворених за свої гріхи на тюленів. Після народження сестрички мати безслідно зникає, а Бен розуміє, що його глухоніма сестра Сірша – остання з роду Селкі. Разом із сестрою Бену належить вирушити в подорож, під час якої на них чекають неймовірні пригоди, нові зустрічі та відкриття. Та найголовніше, що, пройшовши всі випробування, Бен і Сірша зустрінуться зі своєю мамою, яка живе в чарівному світі Селкі.
Nataliia Biletska
Дякую, чудова добірка, і не лише для діток:)