Вже завтра о 19.00 в прямому ефірі телеканалів СТБ і “UА:Перший” розпочнеться фінал Національного відбору на Євробачення–2016. Саме цього вечора за підсумками глядацького та суддівського голосувань дізнаємось ім’я того із учасників, хто матиме честь представляти Україну в Швеції. Із 18 півфіналістів національного відбору Руслана Лижичко, Андрій Данилко, Костянтин Меладзе та глядачі обрали лише шістьох. У першому півфіналі перемогла Джамала з піснею “1944”, а також The Hardkiss із треком Helpless та Brunettes Shoot Blondes з композицією Every Monday. Беззаперечним лідером другого прямого ефіру став SunSay і його Love Manifest, тоді ж судді і глядачі відзначили гурти Pur:Pur і “Неангели” з композиціями We Do Change і Higher.
Ефір і боротьба обіцяють бути гарячими, адже і претендентів на перемогу є кілька, і пісні у них зовсім різні, і скандалів довкола учасників розгорілось чимало. Так проект SunSay і Андрія Запорожця після його феєричного виступу спочатку звинуватили в виконанні старої пісні, потім – у негідній поведінці через гастролі Росією і виступ у Криму.
“Коли я виходжу на сцену – не ідентифікую людей – граю я у Львові, Москві, Берліні. Це відкриті люди, яким потрібно те, що я їм даю, – пояснив SunSay в інтерв’ю “Радіо Аристократи”. – Я не ділю свою аудиторію за національними критеріями. Люди, які засуджують мене – це, напевно, не моя аудиторія. Але я можу їх зрозуміти”.
Наступний скандал спалахнув довкола “Неангелів”, а точніше їх пісні Higher, яка декому видається дуже вже схожою до композиції Бейонсе Runnin’.
“Наша пісня відповідає тенденціям сьогоднішнього дня. У світі в моді аналогічний звук і зрозуміло, чому Олександр Бард (автор композиції) зробив саме такий трек, – прокоментували ці закиди “Неангели” в інтерв’ю ТСН. – У Higher немає повторюваної мелодії тексту або інших виконавців, тільки тренд”.
Та хто б не став переможцем національного відбору, у Швеції в травні йому доведеться зіткнутись із нововведеннями на конкурсі. Адже днями його організатори оголосили про зміни правил голосування – вперше за 40 років на Євробаченні. Це чи не найбільші зміни з 1975 року, коли на пісенному змаганні впровадили знамениту дванадцятибальну систему.
Отож, відтепер професійне журі та глядачі оцінюватимуть конкурсантів окремо. Думку журі щодо кожного із виконавців у прямому ефірі оголошуватимуть представники кожної країни. А результати голосування телеглядачів по кожній із пісень озвучуватимуть вже в кінці шоу.
Зміни впроваджують для того, аби тримати інтригу до останнього моменту: пісню, яка отримала від глядачів найбільшу кількість балів, оголошуватимуть останньою. Такий метод дозволяє змінити підсумки всього конкурсу навіть в останній момент.
“Усі конкурси посилюються шляхом створення драматичного фіналу, – стверджує продюсер конкурсу Крістер Бьеркман.– Мова йде про створення телевізійної магії”.