На ці лютневі дні припадають роковини загибелі Героїв Майдану. Саме це стало піком трагедії. Віднині й упродовж тижня заходи з ушанування їх пам’яті, зокрема мистецькі, проводитимуть по всій Україні. У Львові таких подій буде кілька і одразу три із них відбудуться у Львівській обласній філармонії. Сьогодні о 19.00 тут розпочнеться концерт-реквієм In Memoriam, під час якого виступить лауреат міжнародних конкурсів, лауреат премії В. Чорновола, перший концертмейстер Австрійсько-українського оркестру K&KSymphoniker, скрипаль Ігор Муравйов у супроводі Симфонічного оркестру Львівської національної музичної академії ім. М. Лисенка під батутою заслуженого артиста України Яреми Колесси. Вечір розпочнеться Концертом для скрипки з оркестром ре мажор Людвіга ван Бетховена, а завершиться Концертом для скрипки з оркестром № 1ля мінор Дмитра Шостаковича.
У суботу і в неділю, 20 та 21 лютого, о 18.00 у Концертному залі ім. С. Людкевича Львівська обласна філармонія та Державна академічна хорова капела «Дударик» презентують прем’єрне виконання «Великої» меси до мінор Вольфганга-Амадея Моцарта. В ці дні Україна та Польща об’єднаються задля вшанування роковин пам’яті Героїв Небесної сотні та Героїв війни на сході України. Учасниками цих концертів стануть Дорота Щепанська (сопрано), Аґнєшка Тиравська-Копєц (сопрано), Назар Лозинський (тенор), Назар Омельчук (бас), Академічний хор Люблінської політехніки, Ельжбета Кшемінська (диригент), Державна академічна хорова капела «Дударик» (художній керівник – народний артист України Микола Кацал), Академічний молодіжний симфонічний оркестр «INSO-Львів» (художній керівник – Герой України, народний артист України Мирослав Скорик). Диригент – заслужений діяч мистецтв України Володимир Сивохіп.
«Велика» меса до мінор – один із останніх найвеличніших творів Моцарта – буде виконаний у Львові вперше. І у цьому його беззаперечна цінність, – пояснює диригент капели «Дударик» Дмитро Кацал. – Його виконання стане гідним вшанування Воїнів Світла».
Пожертви, зібрані на концертах, та кошти з реалізації квитків передадуть на допомогу родинам загиблих Героїв Третього аеромобільно-десантного батальйону 80-ої бригади.
А ще у фойє філармонії віднині й упродовж тижня (до 24 лютого) можна буде оглянути експозицію Київського музею Революції Гідності.
В суботу, 20 лютого, о 13.30 на площі перед пам’ятником Т. Шевченку відбудеться пам’ятне віче та концерт-реквієм з нагоди Дня Героїв Небесної сотні. Участь у ньому візьмуть представники громадськості, батьки та родичі новітніх Героїв. А ще на площі з 13.00 до 21.00 можна буде оглянути виставку живопису, графіки та скульптури «Небесна сотня».
В неділю, 21 лютого, о 15.00 в Центрі творчості дітей та юнацтва Галичини (вул. Вахнянина, 29) розпочнеться музично-літературна композиція «Пам’ятаймо героїв». У першій частині заходу – виступ народного художнього колективу України музичного театру-студії «Погулянка», зокрема хореографічні виступи, театралізовані дійства, читання поезії тощо. Крім того, у рамках мистецького вечора пам’яті вихованці відділу прикладного мистецтва Центру творчості дітей та юнацтва Галичини продемонструють образотворчі здібності на прикладі власних малюнків. Писатиме дітвора й листи на фронт, зокрема батькам, братам і незнайомим солдатам. Потім їх передадуть у зону АТО.