Євробачення-2016: чи здобудемо перемогу?

Нацвідбір на конкурс стане видовищним шоу. Хто боротиметься за те, аби представляти Україну та з якими піснями, хто оцінюватиме конкурсантів та які шанси на перемогу українців

В Україні повним ходом триває підготовка до Євробачення-2016. І можливо тому, що торік ми відмовилися від участі в цьому конкурсі через складну ситуацію в країні, а чи з інших причин, цього року навіть національний відбір вирішили перетворити на повноцінне шоу. 
Ще в 2015-ому телеканали UA:Перший та СТБ оголосили про проведення кастингів у найбільших містах України – Запоріжжі, Харкові, Одесі, Львові, Дніпропетровську і Києві. Подати заявку на участь у відборі могли виконавці й гурти, музичну композицію яких не оприлюднювали до 1 вересня 2015 року. 
Вперше за час участі українців у Євробаченні телеканали візьмуть на себе фінансові витрати, які потягне за собою участь в шоу, аби створити рівні можливості для відомих артистів і молодих виконавців. 
“Уся країна зацікавлена, щоби наш представник на Євробаченні-2016 виступив гідно і міг претендувати на перемогу. За останні 10 років ми посідали місця в першій десятці, що свідчить про високий рівень підготовки наших учасників. Цього разу національний відбір буде ще масштабнішим. Ми зробимо його цікавим для кожного жителя України. Суспільний мовник UА:Перший із телеканалом СТБ зроблять усе можливе, аби учасник від України вдало представив нашу країну на конкурсі і, звісно, аби півфінал та фінал конкурсу змогли побачити всі охочі”, – розповів генеральний директор Національної телекомпанії України Зураб Аласанія.
Крім того, уперше за історію Євробачення в Україні до проведення національного відбору долучився ще один канал – СТБ.
“У нас величезний досвід створення талант-шоу, які стають частиною життя українців. Спільно з телеканалом UА:Перший ми прийняли рішення зробити національний рух із видовищними відборами, постановки для яких створюватимуть найкращі режисери-постановники і хореографи”, – прокоментував генеральний директор телеканалу СТБ Володимир Бородянський.

Журі та ведучі

Поставивши собі за мету зробити із національного відбору шоу, його організатори розпочали пошуки продюсера, який зміг би підібрати достойних учасників. Тож не дивно, що цю посаду посів Костянтин Меладзе. Саме він став першим членом журі нацвідбору,  переглядав усі матеріали учасників всеукраїнських кастингів та заявки і спільно з представниками телеканалів-організаторів визначав учасників прямих ефірів. 
Днями до Меладзе-старшого долучились ще двоє суддів – співаки Руслана та Андрій Данилко (Вєрка Сердючка). Обидва виконавці успішно виступали на Євробаченні: Руслана в 2004 році здобула перше місце із піснею Wild Dances, а Андрій Данилко в 2007-ому взяв “срібло” з композицією “Dancing Лаша Тумбай”. 
“Вони не просто цікаві музиканти, вони – справжні професіонали, які представляють два різні жанри, що теж дуже важливо при оцінці учасників відбору”, – пояснив вибір продюсер.
Ведучими ж національного відбору на Євробачення-2016 стали Дмитро Танкович і Олександр Педан. 

Півфіналісти 

Та попри успішних організаторів і компетентне журі основною складовою доброго шоу залишаються цікаві учасники-виконавці. Цього тижня організатори відбору оголосили імена тих, що претендують на поїздку до Стокгольма. Це Настя Приходько, Джамала, “Неангели”, Вікторія Петрик, Лавіка, Аїда Ніколайчук, Тоня Матвієнко, Аркадій Войтюк, Владислав Курасов, Світлана Тарабарова, ALLOISE, The Hardkiss, Brunettes Shoot Blondes, Pringlez, Pur:Pur, SunSay, Japanda, Peaks of Kings.
Однією з останніх про свою участь у національному відборі на конкурс оголосила Джамала. Для участі в ньому співачка обрала власну пісню “1944”. Цією композицією вона розповість про страшну трагедію свого народу – переселення кримських татар. 
Анастасія Приходько повідомила, що заспіває на конкурсі романтичну композицію Free now. “Це пісня про свободу. Свободу від усього, що гальмує, тягне людину до помилок минулого”, – пояснила співачка у інтерв’ю газеті “День”. Музику до композиції написала відома вірменська композиторка Шушан Саргсян, слова – Микола Бровченко. Однією з родзинок Free now стане виконання частини пісні на рідкісному вірменсько-курдському інструменті блулі Авагом Маргаряном.
Анастасію Приходько підтримують її продюсер Віталій Пастух, з яким вона дала чимало концертів для вояків у зоні АТО, і Олена Мозгова. Варто нагадати, що співачка вже брала участь у Євробаченні (в 2009 році вона представляла Росію з піснею “Мамо”). 
Тоня Матвієнко оголосила в соцмережах про участь у нацвідборі після того, як її кандидатуру підтримала Руслана, яка була тренером виконавиці у першому сезоні “Голосу країни”. 
“Її голос – справжня екзотика. Її манера справді передає, щоправда, іншу Україну, аніж показувала я. Але якщо вона поїде і зробить те, про що ми з нею говорили, я дійсно вірю в перемогу України”, – сказала Руслана в коментарі Каті Осадчій.
І хоча Тоня Матвієнко нещодавно вдруге стала мамою,  вона впевнена, що маленька дитина – не перешкода для участі в конкурсі. 
Світлана Тарабарова розцінює свою участь у Євробаченні як можливість розповісти про те, що відбувається в нашій країні. 
“Пісня, з якою я подала заявку, присвячена нашим захисникам. А присутність Костянтина Меладзе дає мені впевненість у об’єктивності журі”,  – пояснила співачка.
Спробувати щастя ще раз вирішили й дівчата з гурту “Неангели”. У 2013 році Віка і Слава вже брали участь у відборі на Євробачення, але перемогти їм не вдалося.

Коли транслюватимуть національний відбір

Обидва півфінали і фінал нацвідбору транслюватимуть у прямому ефірі паралельно на телеканалах СТБ і UА:Перший. Півфінали розпочнуться 6 і 13 лютого (субота) о 19.00, а фінал – 21 лютого (неділя) о 19.00. По завершенні останнього за підсумками глядацького та суддівського голосувань стане відоме ім’я представника України на Євробаченні-2016.
Переможець поїде до Швеції в травні цього року саме з тією композицією, яка принесе йому перемогу в національному відборі. Усі фінансові витрати, пов’язані з організацією поїздки переможця на Євробачення-2016, бере на себе телеканал СТБ.

А що ж у Швеції?

Цього року конкурс прийматиме Стокгольм. Шоу триватиме на сцені Globe Arena. Перший півфінал Євробачення-2016 відбудеться 10 травня. У ньому візьмуть участь учасники з Хорватії, Фінляндії, Молдови, Вірменії, Греції, Угорщини, Росії, Нідерландів, Сан-Марино, Азербайджану, Кіпру, Мальти, Боснії і Герцеговини, Естонії, Чехії, Чорногорії, Ісландії, Австрії. У другому півфіналі, який відбудеться 12 травня, за вихід у фінал змагатимуться представники України, Латвії, Білорусі, Ірландії, Сербії, Ізраїлю, Польщі, Литви, Австралії, Македонії, Швейцарії, Албанії, Болгарії, Данії, Грузії, Румунії, Словенії, Норвегії і Бельгії. Фінал конкурсу відбудеться 14 травня. 
Ведучими шоу стануть шведська телеведуча-комік Петра Меде і переможець Євробачення-2015 Монс Зелмерльов (переміг із 217 балами за пісню Heroes). Пряму трансляцію півфіналів 10 і 12 травня і фіналу Міжнародного конкурсу Євробачення-2016 14 травня можна буде подивитися на телеканалі UА:Перший.

Костянтин Меладзе, музичний продюсер, член журі українського відбору на Євробачення-2016
– У нас є чітка і практична мета. Нам потрібні ті, що готові боротися за участь у фіналі Євробачення. А це серйозне завдання! Поїхати до Швеції має людина, яка витримає всі супутні навантаження. Насамперед психологічні, емоційні, нервові і так далі. Тому ми шукаємо людей підготовлених не тільки вокально, а й морально. Наприклад, якщо це новачок – дуже добре, але у нього повинен бути хоч якийсь багаж виступів. І такі яскраві люди до нас приходять. Національний відбір стане класним різножанровим шоу. Ми з командою намагаємося відбирати артистів, які відрізнялися б один від одного, щоб українцям було з кого вибрати гідного представника. Адже навіть на самому Євробаченні, де існує певний пісенний формат, не раз перемагали учасники, що працюють у альтернативних напрямках (згадати хоча б фінських гард-рокерів Lordi)... Упевнений, що в України є чудові шанси на успіх в цьому році. І багато в чому шанси ці залежать не тільки від самих артистів, але й від нас – продюсерів. Безумовно, коли ми оберемо єдиного виконавця, щоби відправити його у Стокгольм, то допоможемо йому доопрацювати і пісню, і постановку, і костюми. Адже у нас спільне завдання – гідно виступити на престижному європейському конкурсі.
Руслана Лижичко, співачка, член журі українського відбору на Євробачення-2016
– Новина про те, що національний відбір в Україні проходитиме на такому рівні, для мене стала моментом позитиву. Нарешті у нас відбір представника на Євробачення пройде так, як це відбувається у європейських країнах. Я бачу, яка команда професіоналів працює над підготовкою, і впевнена: це буде справжній національний відбір! Мені є з чим порівняти, адже я була в журі національних відборів майже всіх країн Європи. І я не просто “людина з музею”, що виграла Євробачення понад десять років тому, я музикант у формі, я в матеріалі і я готова ділитися своїми знаннями та досвідом з майбутнім переможцем відбору. Євробачення давно вийшло за рамки просто музичної події – це конкурс, який об’єднує людей.
Андрій Данилко, музикант, член журі українського відбору на Євробачення-2016
– Це розважальний конкурс, і людям не потрібні проблеми, з якими артисти туди їдуть. Однозначно не потрібно сприймати і подавати свою участь як миротворчу місію – глядацьких балів це не додасть! Згадайте виступ наших “Гринджол”. Їм просто поламали кар’єру тим, що відправили на конкурс з актуальною піснею. Співати конкурсантові від України краще англійською. Хоча, якщо хочеться співати рідною мовою, можна використовувати всякі незвичайні словечка та цікаві повороти. Наприклад, ми на конкурсі кричали: “Україна – це кльово! Україна – це круто!”. До нас потім після виступу багато людей підходило, які запитували, що ці фрази означають? Головне не перемудрувати з такими словами.
Джамала, співачка
– Я вирішила брати участь в національному відборі на Євробачення-2016. Під час телевізійного ефіру представлю свою нову композицію “1944”. Вигадала її торік, це знакова для мене композиція. Пісня натхненна розповіддю моєї прабабусі про трагедію, яка сталася з нашою сім’єю і з кримськотатарським народом у 1944 році. Прадід був на фронті, тому не зміг захистити її та дітей. Усіх повантажили в товарні вагони і як худобу кілька тижнів везли у Середню Азію. Тих, що не витримували в цих нелюдських умовах і вмирали від голоду та спраги, просто викидали по дорозі з поїзда. Моя прабабуся теж втратила там одну зі своїх дочок… Для мене це дуже особиста пісня і мені дуже важливо, щоби про цю історію дізналося якнайбільше людей і в нашій країні, і за її межами.
Анастасія Приходько, співачка
– Торік Україна не брала участі в Міжнародному конкурсі Євробачення. Дуже багато було висловлювань – погано це чи добре. Головна причина нам усім відома – війна та її наслідки! Але, на мою думку, такий проект, як Євробачення, помітний та важливий для кожної європейської країни. Україна – це Європа, і ми мусимо підтверджувати це постійно. Тільки таким чином інші європейські країни почнуть сприймати нас як рівних. Тому, вражаю, цього року Україна повинна взяти участь в Євробаченні. У 2009 році я вже була на цьому форумі, але як представниця іншої країни. Моя заповітна мрія – спробувати свої сили на Євробаченні знову, але під прапором рідної держави. Як ви вважаєте, шановні друзі, чи варто Україні цього року взяти участь в цьому конкурсі і чи гідним представником України була б я?
Тоня Матвієнко, співачка
– Не заперечую, що я мріяла представляти Україну на Євробаченні. Але не знала, коли буде така нагода. Повідомлення Руслани Лижичко у ЗМІ, підтримка людей і умови, які дають можливість потрапити на цей конкурс, підштовхнули мене до дій... Вдячна за довіру! Є сили і бажання! Є пісня... Незалежно від того, що я стала мамою і зараз дуже багато часу присвячую дитині, це жодним чином не відбилося на моєму бажанні брати участь в конкурсі.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.8284 / 1.69MB / SQL:{query_count}