«Плоди читання»

У Харкові, Києві і Львові професор Леонід Ушкалов представить свою нову книжку, в якій досліджує темні плями української літератури

фото: kharkiv-nspu.org.ua
Що таке українська література? Відповідь на це запитання шукатиме в Харкові, Києві та Львові професор Леонід Ушкалов. Книга літературознавця з аналогічною назвою щойно вийшла у Видавництві Старого Лева. До збірки ввійшло 45 есеїв, героями яких є Сковорода, Квітка-Основ’яненко, Шевченко, Гоголь, Драгоманов, Франко, Леся Українка, Кобилянська, Винниченко, Хвильовий... Усі вони відомі, усі – не до кінця відкриті. Про темні плями української літератури Леонід Ушкалов розповість харків’янам вже у вівторок, 26 січня, а презентації у Києві та Львові відбудуться 3 і 4 лютого.  
Книга Леоніда Ушкалова – це 45 «уроків» української літератури, написаних впродовж одного року. «Якось до мене підійшла Наталя Дмитренко – редакторка відділу культури газети «Україна молода». «Пане професоре, – сказала вона, – чи не хотіли б ви вести у нас колонку?». Так в «Україні молодій» з’явилася рубрика «Уроки літератури від Леоніда Ушкалова». Я вів її з березня 2012-го включно до грудня 2013 року. Вийшло сорок п’ять «уроків літератури». Це, коли хочете, «плоди читання». І ось вони всі перед вами», – розповідає Леонід Ушкалов. 
Автор порушує цілу низку питань, важливих для кожної людини: щастя, свобода, любов, правда, поезія, самотність... У центрі екзистенційних поневірянь – «світила» українського літературного процесу. Написані в яскравій публіцистичній манері, ці «уроки» незаперечно свідчать про одне: українська літературна традиція від давнини й донині – багата, барвиста і надзвичайно цікава.
Леонід Ушкалов – літературознавець і письменник, доктор філологічних наук, професор  кафедри української та світової літератури Харківського національного педагогічного університету. Він один з найретельніших дослідників творчості «мандрівного українського філософа» Григорія Сковороди. Переконаний, що свідомість сучасної української людини сформована під вирішальним випливом двох стилів – бароко і романтизму. У 2007 році став лауреатом Міжнародної літературно-мистецької премії імені Сковороди, а в 2011 році – лауреатом премії імені Івана Франка Національної академії наук України.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
2.5685 / 1.54MB / SQL:{query_count}