
Учора
в галереї Львівської національної академії мистецтв (вул. Кубійовича, 35) відкрили ретроспективну виставку кращих студентських робіт кафедри сакрального мистецтва. Ця подія приурочена до 20-ої ювілейної річниці від часу заснування кафедри.

Подія ця є непересічною для мистецького життя Львова, оскільки більшість творів експонують уперше після тривалого зберігання у фондах кафедри. Репрезентований на виставці іконопис, який втілює давні традиції українського сакрального мистецтва, виконаний студентами під керівництвом видатних педагогів кафедри.

Учасниками виставки є студенти та випускники кафедри сакрального мистецтва ЛНАМ: Люба Яцків, Христина Максимович, Богдан Зятик, Ольга Поломана, Ольга Вишневська-Магурчак, Уляна Томкевич, Оксана Мельник, Вікторія Мовчій, Андрій Мусяла, Олена Микитюк, Анастасія Ващенко, Богдан Новицький. Їхні роботи можна буде оглянути в галереї до 3 лютого.
В ресторані імпровізацій “Грушевський cinema&jazz” (просп. Шевченка, 28) також учора презентували незвичну експозицію мистецької ляльки “МавпаDall”. Її автори – члени об’єднання лялькарів та художників LADinCLUB Лана Малкова-Мостова, Катерина Кирилова, Оксана Весна, Олена Цілуйко і Саша Лозинська-Ярошевич. Майстрині працюють у різноманітних техніках – із полімерною глиною, що сама застигає, та пластикою, що потребує запікання, а ще фоаміраном, або спіненою гумою, пап’є-маше тощо.

Саме ці п’ятеро жінок вирішили створити невідому науці “мавпаdoll”. Вони пішли шляхом експерименту. І хоча мавпа красива як мавпа, а людина як людина, мистецтво долає межі. Бо що може бути щирішим від раптового оніміння людини, яка побачила легендарну персону українського шоу-бізнесу в образі... мавпи? Авторки проекту не без гумору втілювали свою ідею. Комусь вона видасться епатажною, когось розвеселить, а когось може й образити. Проте майстрині переконані, що почуття самоіронії таки є серед внутрішніх якостей відомих особистостей, які впливають на українську політику, культуру і громадську думку. На виставці можна побачити кількадесят унікальних експонатів, прототипами яких є знані українці, – мавполяльок, схожих на виконавців Олега Скрипку, Дмитра Шурова, Дзідзя, Святослава Вакарчука, Павла Табакова, Джамалу, Гайтану, Руслану Лижичко, шоумена Дмитра Коляденка, боксера Олександра Усика, стронгмена Василя Вірастюка, гумористів Євгена Кошового і Сергія Притулу, ведучих Катю Осадчу і Ольгу Фреймут, дизайнера Оксану Караванську. До слова, остання не відмовилася постати в нелюдському образі і взяти участь в урочистому відкритті виставки, яка триватиме до 20 лютого.

Після різдвяних канікул
мистецька галерея Гері Боумена (вул. Наливайка, 18) розпочинає свою роботу дебютом молодої авторки Наталії Гайди. Завтра о 18.00 тут відбудеться урочисте відкриття першої персональної виставки мисткині unSERIOUS. На розсуд публіки авторка представить свої графічні роботи, ілюстрації та веб-комікси, які можна буде оглянути до 12 лютого.

Наталя Гайда народилася в Тернополі. Має музичну та економічну освіту. В сфері дизайну працювати почала у фірмі “Школярик”. Саме там опанувала комп’ютерну графіку. Як ілюстратор співпрацює з українськими видавництвами: Видавництвом Старого Лева, “Школою”, “Урбіно”, а ще створює малюнки для дитячої періодики.