Справжня львівська родина

До кінця лютого в Музеї історії релігії триватиме виставка, присвячена сімейству Щуратів-Гургулів

Цикл виставок “Різдвяні зустрічі”, які Львівський музей історії релігії створює спільно з Музеєм сакрального мистецтва Львівської архиєпархії УГКЦ ім. о. А. Петрушевича, вже добре відомий відві­дувачам ЛМІР. Тож поспішаємо повідомити містян про відкриття нової: вчора у виставковій залі музею відбулася урочиста презентація експозиції “Щурати. Львівська родина”. 
“Хочемо представити львів’янам та гостям міста інтелігентну родину, яка жила, творила і працювала у Львові”, – каже постійний куратор колекції сакрального мистецтва, єромонах та доктор богослов’я отець Севастьян Дмитрух. 
Інтелігентність, патріо­тизм, усвідомлення своєї національної гідності багатьох родин, у тому числі й Щуратів, наприкінці ХІХ – у ХХ столітті зберегли українську культуру, мову та звичаї.

Василь Щурат (1871 – 1948 рр.) – вчений, перекладач, публіцист, дійсний член Наукового товариства імені Т. Шевченка. Перший ректор Українського таємного університету. Його літературознавча праця тематично різноманітна: від староукраїнської літератури до літератури ХІХ століття. З-під пера письменника вийшла серія художніх творів “Артистично-літературні новини”, віршований молитовник “Із глибини воз­звах”, поема “Зарваниця”, що були зразком української релігійної поезії. Крім того, він багато перекладав стародавніх поетів – французьких, німецьких, польських, російських, білоруських та інших. 
Його син, Степан Щурат (1909 – 1990 рр.) – український поет, перекладач, учений, педагог, громадський діяч, який усе своє свідоме життя працював для однієї ідеї –  духовного відродження рідного народу. Як літературознавець досліджував ранню творчість Івана Франка, його бориславський цикл, брав участь у підготовці 50-томного видання його творів. Майже півтора десятиліття керував відділом української літератури в Інституті суспільних наук АН УРСР (нині – Інститут українознавства імені І. Крип’якевича), але його звільнили з інституту як “українського буржуазного націоналіста”.
Колекція “Студіону” – це численні документи Щуратів-Гургулів, родинні фотографії, світлини друзів, знайомих, предмети побуту, картини (куплені або ж подаровані), сотні книжок з екслібрисом “Бібліотека Василя Щурата”. На виставці можна буде побачити листування з Митрополитом Андреєм Шептицьким, з яким Василь Щурат спілкувався. Серед експонатів – ткані речі, зокрема настінний килимок роботи Олени Кульчицької, дарунок на весілля Степана Щурата та Олександри Гургули, дочки пароха Успенської церкви у Львові.                                                                              
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4597 / 1.55MB / SQL:{query_count}