Найцікавіші культурні події: версія “Пошти”

Цього тижня в кінотеатрах Львова відбудуться прем’єрні покази двох нових фільмів – музичної комедії “Рок на сході” (5 листопада) і продовження бондіани “007: Спектр” (6 листопада).

Комедію  “Рок на сході” – про музичного продюсера – зняв володар премії “Оскар” Баррі Левінсон (“Людина дощу”), зумівши зібрати зірковий акторський склад – Білл Мюррей, Зої Дешанель, Брюс Вілліс і Кейт Хадсон. Основні зйомки тривали впродовж літа 2014 року.
Головний герой комедії – Річі Ланц. Зовсім нещодавно він був успішним музичним продюсером, а тепер став горе-мандрівником, який вирушив у тур Афганістаном. 
Одного дня Річі прокидається в номері без грошей і документів. Його підопічна співачка забрала гаманець і втекла, а замість неї поселився якийсь озброєний чолов’яга. Намагаючись вибратися з біди, Річі випадково зустрічає афганську дівчину з неймовірним голосом. І оскільки в героя мало друзів та багато вільного часу, він береться готувати юну співачку до участі в місцевому вокальному шоу.
Черговий фільм бондіани “007: Спектр” стане двадцять четвертим фільмом про легендарного спеца­гента з романів Яна Флемінга. Для виконавця головної ролі – Деніела Крейга – ця робота є четвертим утіленням Бонда на екрані. Відомо, що виконавець головної ролі вже підписав контракт на роботу в наступному фільмі бондіани “Джеймс Бонд 25”. Передбачається, що він вийде в 2017 році. Режисер також не новачок – Сем Мендес знімав попередній фільм із цієї серії.
Дія фільму “007: Спектр” розгортається в той момент, коли М, він же Гарет Меллорі,  змушений відволіктися від роботи МІ6 і зануритися в політичні баталії, відстоюючи інтереси рідної організації. Саме в цей час Джеймс Бонд отримує зашифроване послання, яке виводить його на слід таємної терористичної організації “Спектр”. Бонду доведеться самостійно робити все можливе, аби розсекретити плани злочинців і знешкодити їх.

А в кінотеатрах нашого міста тривають покази: української історичної драми “Гетьман”, драми “Юність”, кримінального бойовика “Чорна меса”, фентезі “Останній мисливець на відьом”, фільмів жахів “Паранормальне явище: примарний світ” і “Багряний пік”, фантастичної кінострічки “Марсіянин”, мультфільму “Монстри на канікулах 2” і драми “Прогулянка висотою”.

Диктатури, революції, експерименти на людях – чудова тема для обговорення за філіжанкою кави у п’ятничний вечір. 6 листопада о 18.30 в Першій львівській медіатеці (вул. Мулярська, 2-а) зійдуться інь і янь сучукрліту – Вікторія Амеліна та Олексій Чупа. Автори поспілкуються з читачами та презентують свої нові книжки – романи “Синдром листопаду, або Homo Compatiens” та “Акваріум”, які вийшли у серії сучасної української інтелектуальної прози “Вітражі” харківського видавництва “Віват”.
“Акваріум” Олексія Чупи розкриває природу диктатури і розповідає про жорстокий соціальний експеримент, усередині якого, само цього не знаючи, живе українське суспільство. Одного дня звичайний український хлопець випадково купує касету, на якій замість музики записана моторошна історія. Це сповідь колишнього науковця, соціопата і домашнього тирана, що відловлює людей і просто у київському передмісті створює з них примітивне суспільство, ставши над ними диктатором і богом. Історія, що вмістилась у 90 хвилин касетного запису, охоплює понад 20 років новітньої української історії – від розпаду СРСР до неназваної, але цілком очевидної революції. 
Цього року роман “Акваріум” був відзначений спеціальною премією від мережі книгарень “Буква” в рамках Міжнародного літературного конкурсу “Коронація слова”, а також увійшов у довгий список літературної премії Книга року ВВС – 2015.
“Cиндром листопаду, або Homo Compatiens” Вікторії Амеліної розповідає історію цілого покоління – від розпаду СРСР до Майдану – на прикладі пересічного українця Кості, в якого є одна незвичайна здатність: переживати чужі події як свої власні, від дрібних буденних проблем до війн і революцій. Герой відкидає співпереживання, заглушаючи його веселощами, а то й перетворює на джерело заробітку. Одне слово, робить усе, аби залишитися в зоні комфорту і забути про таких “незручних” українців, росіян та арабів, що мимоволі стають частиною його Я. А читач тим часом проживає разом із наратором епізоди аварії підводного човна, Чеченської війни, самоспалення тунісця і Арабську весну, аби врешті несподівано для самого себе прийти на український Майдан.
Торік цей роман увійшов до рейтингу найкращих книжок року за версією видання “Літакцент”, а також до списку Літературної премії Валерія Шевчука. Уперше “Cиндром листопаду” вийшов 2014 року у видавництві Discursus, і нинішнє перевидання роману видається напрочуд вчасним, адже війни, катастрофи, проблеми біженців – це не лише телевізійні картинки, а тест на людяність, який ми змушені проходити знову і знову.

У Львівській філармонії сьогодні о 19.30 в рамках IV Міжнародного фестивалю “Відкриваємо Падеревського” відбудеться урочиста церемонія і концерт з нагоди присвоєння Кшиштофу Пендерецькому звання Doktor Honoris Causa Львівської національної музичної академії ім. М. Лисенка.
Інавгураційний концерт організований згідно із задумом самого маестро. Це вже вдруге у межах фестивалю реалізований проект “Від Падеревського до Пендерецького”, ідея якого – ознайомити фестивальну публіку з доробком двох всесвітньо відомих польських композиторів. І якщо Ігнацій-Ян Падеревський народився на території сучасної України, в селі Курилівка на Поділлі, то нашого видатного сучасника Кшиштофа Пендерецького особливі родинні спогади пов’язують зі Львовом. Тож присудження композиторові почесного звання Doctor Honoris Causa Львівської національної музичної академії ім. М. Лисенка є символічним

У п’ятницю, 6 листопада, з 20.00 в клубі Underground (вул. Коперника, 17) триватиме сольний концерт українського фольк-виконавця Саші Буля. До Львова в рамках великого європейського туру він привезе нові пісні та цікаві емоції.
Чернівчанин Саша Буль – один із найяскравіших виконавців вітчизняної фольк-сцени, грає на гітарі, стомп-боксі та губній гармошці, наслідуючи традиції американських фольк-сингерів. На сьогодні він створив два альбоми, один із яких вийшов на “вінілі”, і дав майже дві сотні концертів. 

В суботу, 7 листопада, о 19.30 на сцені Національного драматичного театру ім. М. Заньковецької розпочнеться великий сольний концерт народної артистки України, лауреата Національної премії ім. Т. Шевченка, Героя України Ніни Матвієнко. На суд львівської публіки легендарна українська співачка представить нову концертну програму “Душа Україна”. 
Майстерності Ніни Митрофанівни Матвієнко аплодували і аплодують не тільки в Україні, а й далеко за її межами – у США, Канаді, Мексиці, Чехії, Польщі, Угорщині, Фінляндії, Кореї, Франції. Голосом Ніни Матвієнко співає, сміється і плаче Україна. Її пісні – це своєрідна інтерпретація українського духу. Цей дух ніби закодований в інтонації народної пісні. А саме народні пісні переважають у репертуарі Ніни Матвієнко: календарно-обрядові, побутові, ліричні, гумористичні, пісні-балади, українські пісні XVII – XVIII століть. Не бракує й творів сучасних українських композиторів: Є. Станковича, Л. Дичко, О. Киви, 
І. Поклада, І. Кириліної, В. Шумейка, М. Скорика, О. Білаша... 

Сьогодні о 16.00 в головній будівлі Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького (просп. Свободи, 20) відбудеться відкриття виставки творів Ігоря Гапона. На ній будуть представлені різножанрові роботи останніх п’яти років за підсумками пленерів у Славському, Золочеві, Криворівні та Криму. Серед них – портрети, натюрморти, краєвиди Львова, замки України, Гуцульщина. В цих творах присутній вишуканий композиційний стрій і колорит, старанний відбір конфігурацій і чистоти кольорових плям без зайвих епатажних акордів.
Ігор Гапон народився 28 листопада 1960 року у Львові. Закінчив Львівське училище прикладного мистецтва ім. І. Труша та Львівський державний інститут прикладного і декоративного мистецтва. Працює в царині станкового малярства й іконопису. Учасник численних виставок в Україні та за кордоном. Твори художника є в музейних і приватних колекціях України, США, Канади, Англії, Франції, Німеччини.

Крім цього, працівники музею запрошують всіх охочих на тематичну екскурсію “Іконографія євангелистів на прикладі пам’яток зі збірки НМЛ ім. А. Шептицького”, яка відбудеться також у головній будівлі Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького. Ціни квитків: 20 гривень – для дорослих, 10 гривень – для студентів (за наявності студентського квитка).

В арт-галереї “Зелена канапа” (вул. Вірменська, 7) ­триває виставка акварелей та живопису на склі знаного львівського художника Романа Опалинського. Поціновувачі мистецтва знають його як автора філософсько-формалістичних рельєфних левкасів, при створенні яких автор використовує ковані елементи і золочення.
Проте цього разу на суд глядачів він уперше представив роботи, виконані в несподіваній навіть для нього техніці акварелі, а також олійний живопис на склі. Цю зміну Роман пояснює так: двадцять років тому йому полюбилася складна й надзвичайно живописна техніка акварелі. Тоді він малював реалістичний живопис – пейзажі, натюрморти. І лише тепер у своїй за двадцятиріччя вже чітко виробленій стилістиці автор використав власне давнє віртуозне вміння – малювати акварелями на склі.
У експозиції – 11 великоформатних робіт. До слова, зараз в митця триває ще кілька персональних виставок у Братиславі, Страсбурзі, Лондоні, а також у Польщі.



коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5614 / 1.64MB / SQL:{query_count}