Вже майже тиждень у прокаті кінотеатрів по всій Україні є один із найочікуваніших фільмів останніх років – драма Вікторії Трофіменко “Брати. Остання сповідь”, прем’єра якої відбулась 24 вересня. Його демонструють на 68 великих екранах у 25 містах України. Лише в столиці “Братів” пропонують подивитися 14 кінотеатрів на двох берегах Дніпра. У нашому місті карпатську драму “Брати. Остання сповідь” можна подивитися в кінотеатрах мереж “Кінопалац” та “Планета кіно”, а також у Львівському кіноцентрі (вул. Володимира Великого, 14-а).
За перші вихідні кінострічку переглянули понад чотири тисячі глядачів. Касові збори становлять 185 тисяч гривень. Для порівняння: за перші вихідні дні фільм Мирослава Слабошпицького “Плем’я” зібрав 170 тисяч гривень, українсько-турецький фільм “Люби мене” Марини Ер Горбач – 120 тисяч гривень.
Абсолютним лідером загальнонаціонального прокату є Львів, друге місце – за Києвом, третє – за Івано-Франківськом. Фільм найбільше дивляться у Львові, Івано-Франківську, Тернополі, Луцьку, а також у великих містах – Києві, Одесі, Харкові, Дніпропетровську.
“Це очікувані показники. Чуда не сталося, але крок за кроком, фільм за фільмом українське кіно достукується до свого глядача і нарощує аудиторію. Для цього нам потрібно продовжувати знімати якісне кіно, а кінотеатрам не боятися його показувати”, – вважають продюсери фільму Ігор Савиченко та Максим Асадчий.
А от телевізійна прем’єра “Братів”, як повідомляє “Телекритика”, посилаючись на того ж Максима Осадчого, відбудеться через три місяці після завершення прокату в кінотеатрах (орієнтовно в січні 2016 року) на телеканалі “Інтер”.
Варто нагадати, що “Брати. Остання сповідь” – це дебютний повнометражний фільм Вікторії Трофіменко, який вона зняла за романом “Джмелиний мед” шведського письменника Торґні Ліндґрена. За сюжетом кінострічки, в невелике карпатське містечко приїжджає релігійна письменниця, щоби прочитати лекцію в місцевому монастирі. Один із її слухачів – літній чоловік Войтко. Письменниця дізнається дивовижну історію життя Войтка і його рідного брата. З раннього дитинства вони все ділять на двох: одна мама, одна іграшка. А потім – одне на двох кохання, ніжна Ївга і один на двох син. Останні 40 років брати не спілкуються. Тепер їх одвічне суперництво полягає в бажанні не померти першим…