ХХІ “Контрасти” пройдуть під девізом “Прем’єри ХХІ століття”

З 1 жовтня у нашому місті розпочнеться Міжнародний фестиваль сучасної музики, під час якого відбудеться 39 подій і прозвучать 12 світових прем’єр творів

У Міжнародний день музики, який відзначають у всьому світі 1 жовтня, у Львові відбудеться урочисте відкриття XXI Міжнародного фестивалю сучасної музики “Контрасти”. Цього року в його програмі – 39 музичних подій, 12 світових прем'єр, серед яких твори як українських, так і зарубіжних композиторів, виконання творів, що ще ніколи не звучали в Україні. І це все упродовж 11 днів! Чим же дивуватимуть ХХІ “Контрасти”, які пройдуть під девізом “Прем’єри ХХІ століття”?

Валентин Сильвестров
Ключова  ідея цьогорічного фестивалю – запропонувати слухачам таку програму подій, яка б якнайширше змогла висвітлити великий спектр напрямків та розгалужень музичного мистецтва нашого сьогодення. Організатори свята у 2015 році зробили ставку на новизну і відкритість до експерименту. Тож не дивно, що, окрім чималої кількості подій звичного для нас формату, з’явилися й незвичні акції. На ХХІ “Контрастах” ви вперше зможете долучитись до публічних розмов із гостями фестивалю: Олександром Щетинським (2 жовтня), Сергієм Пілютіковим (3 жовтня), Володимиром Рунчаком (5 жовтня), Кармеллою Цепколенко (6 жовтня), Мілєном Панайотовим (7 жовтня), Богданом Кривопустом (9 жовтня) і Валентином Сильвестровим (10 жовтня) під час “Кави з композитором”. Вони триватимуть у вказані дні з 11.00 у арт-кавярні “Квартира, 35” (вул. Вірменська, 35, 2 поверх “Дзиґи”). 

Для музикантів організатори підготували кілька майстер-класів, зокрема, клавесинний від польського гостя Марека Топоровського (4 жовтня з 12.00) і віолончельний від Дениса Северина з Чехії (6 жовтня з 12.00). Заняття відбуватимуться у щойно відремонтованому новому залі філармонії – на камерній сцені. Цього року в програмі фестивалю є й кілька цілком особливих акцій, які поєднуватимуть музику, поезію, театр тощо. Серед таких варто згадати перформанс “Мистецтво комунікації”,  який розпочнеться 4 жовтня о 15.00 в Першому академічному українському театрі для дітей та юнацтва за участі театру “Альтер”, Олександра Максимова, Богдана Сегіна, Ольги Фразе-Фразенко та Остапа Сливинського.  Ще однією цікавою подією для гостей фестивалю стане аудіовізуальна інсталяція “Пам'ять” від  Остапа Мануляка і Михайла Барабаша, яку представлять на суд глядачів 4 жовтня о 00.15 у фойє Львівської філармонії. І точно вже нікого не залишить байдужим проект “Ольфакторіум” – парфумерні трансформації образів, які творитимуть Богдан Зубченко та Євген Лазарчук.  Він, як і ще вісім різнопланових мистецьких акцій, триватиме з 3 по 4 жовтня під час “Ночі Конт­растів” – однієї з двох подій фестивалю, які пройдуть в режимі марафону (розпочавшись увечері, завершаться зранку). А з 9 по 10 жовтня впродовж цілої ночі в клубі Picasso гості ХХІ “Контрастів” насолоджуватимуться спеціальною програмою Contrasts Session за участі кращих сучасних артистів, що творять клубну музику найрізноманітніших стилів, і талановитих молодих музикантів, які не бояться експериментувати: MANU, Alexander Pilchen, duet Blook (Alexey Shmurak & Oleg Shpudeiko), Zoltan Almashi, Noumen, Tonika FunkMasters (feat. live influence by flute&horn&classical ballet),  Derrick FunkMasters (feat. Yarka (vocal), Terry Mutiny (feat. Katrin Dzigua), Mykola Khshanovsky.
Утім на “Контрастах” буде й удосталь класики, зокрема української, яка в контексті сучасної музики розкриє себе в дещо іншому світлі. До Львова на фестиваль завітають такі ключові постаті сучасної української музики, як Валентин Сильвестров (10 жовтня о 21.00 у філармонії презентують його “Тихі пісні” у виконанні Наталки Половинки та піаніста Йожефа Ерміня), Олександр Щетинський, Кармелла Цепколенко, Володимир Рунчак, а також ціла плеяда визнаних мистців молодшого покоління. Композитор із Болгарії, представник Болгарського національного радіо і редактор музичної програми Мілєн Панайотов буде присутнім протягом усього фестивалю й готуватиме програму для радіо про цьогорічні львівські “Контрасти”.

фото: Марічка Ільїна
Серед закордонних гостей – Gryphon Trio з Канади, польські ансамблі NeoQuartet і Kwartludium, Ensemble Zeitsprung з Німеччини, австрійські музиканти Зіґрід Гаґн (фортепіано) і Танер Тюркер (віолончель), німецький диригент Маркус Ельснер, гості з Польщі – Марек Топоровський (клавесин, орган), Малгожата Кляйн (клавесин), Агата Шимчевська (скрипка), Мачєй Францкєвіч (кнопковий акордеон), із Швейцарії – Райнер Гельд (диригент), Габріелле Бруннер (скрипка), Денис Северин (віолончель), Тетяна Корсунська (фортепіано), а також диригент і композитор із Бразилії Рікардо Кальдероні.

Радимо звернути увагу на вартість квитків на фестивальні події. Отож,  всі квитки на концерти, які відбуватимуться у філармонії (концертному залі, фойє та на камерній сцені) коштують 30 грн. На відкриття інсталяції, майстер-класи, зустрічі з композиторами та презентацію CD у “Квартирі, 35” вхід безкоштовний. Вхідний квиток на “Ніч Контрастів” коштуватиме 100 грн, а на Contrasts Session у Клубі Picasso – 60 грн (за умови попереднього викупу) або 80 грн в день події у касі клубу. А от абонемент на весь фестиваль (вхід на всі події, за винятком тих, що в Picasso та Театрі юного глядача) – 150 грн.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4548 / 1.58MB / SQL:{query_count}