Кілька днів тому “Пошта” побувала на VI Міжнародному поетичному фестивалі Meridian Czernowitz, який проходив у Чернівцях з 3 по 6 вересня. На цю непересічну подію завітали поети, прозаїки і перекладачі – понад 70 митців з дев’яти країн світу. Серед них: Тімо Бергер, Крістіне Кошель, Рон Вінклер (Німеччина); Рікардо Доменек (Німеччина – Бразилія); Богдан Задура, гурт Karbido (Польща); Олена Фанайлова (Росія); Ільма Ракуза, Ліза Ельзессер (Швейцарія); Йонатан Берг (Ізраїль); Крістоф Бауер, Петер Ватерхауз (Австрія); Нора Іуга (Румунія); Ігор Померанцев, Сергій Жадан, Юрій Андрухович, Юрій Іздрик, Борис Херсонський, Петро Рихло, Марк Бєлорусець, Таня Малярчук, Андрій Любка, Дмитро Лазуткін, Катерина Бабкіна, Ірина Цілик, Христина Венгринюк, поети Молодіжної сцени (Україна) та ін.
Гості фестивалю мали нагоду відвідати більш ніж 30 літературних подій у майже 20 різних локаціях Чернівців, послухати 20 годин поезії сімома різними мовами, сім годин перфомансів і три години дискусій. Цьогорічний Meridian Czernowitz відвідало понад 9 тисяч людей.
Фестиваль у Чернівцях є центральною подією поетичного туру Meridian Czernowitz – 2015: Харків – Чернівці – Львів – Мец – Париж – Брюссель – Люксембург – Штанс – Ленцбург – Цюріх – Франкфурт-на-Майні. Окрім Чернівців, іноземні та українські поети виступили в Харкові (1 і 2 вересня).
Та попри завершення фестивалю свято під трендом Meridian Czernowitz триватиме ще до середини осені. Найближчі заходи відбудуться у Львові (поетична кав’ярня Meridian Czernowitz у рамках Форуму видавців, 10 – 13 вересня), Меці (Франція, 9 – 11 жовтня), трьох містах Швейцарії (12 – 14 жовтня), Парижі (12 жовтня), Брюсселі (13 жовтня), Люксембурзі (14 жовтня), а також на Франкфуртському книжковому ярмарку (Німеччина, 15 – 18 жовтня). Під час туру учасники читатимуть свої вірші та візьмуть участь у публічних дискусіях на тему “Культура на тлі війни і війна на тлі культури”.
Поетична кав’ярня Meridian Czernowitz на 22 Форумі видавців у Львові
(26 акцій, одна локація – Палац мистецтв, 2 поверх , балкон)
У “Поетичній кав'ярні”, яку щороку в Палаці мистецтв облаштовує Міжнародна літературна корпорація Meridian Czernowitz, можна буде отримати порцію доброї літератури від Крістіне Кошель (Німеччина), Рона Вінклера (Німеччина), Олени Фанайлової (Росія), Сергія Жадана, Ігоря Померанцева, Андрія Любки, Дмитра Лазуткіна, Бориса Херсонського, Тараса Прохаська, Юрія Іздрика. Координатор – Євгенія Лопата.
Програма подій
10 вересня, четвер:
12.00 – Поетичний марафон випускників Літшколи. Модератор – Дмитро Стретович.
13.00 – Зустріч на каві. Учасники: Андрій Любка, Олена Фанайлова, Катерина Бабкіна, Євгенія Лопата, Святослав Померанцев.
14.00 – Поетичні читання Рона Вінклера.
15.00 – Поетичні читання Крістіне Кошель.
16.00 – Авторська зустріч з Іриною Цілик.
11 вересня, п’ятниця:
12.00 – Поетичний марафон випускників Літшколи. Модератор – Ірина Осадчук.
13.00 – Поетичні читання. Ярослав Міколаєвський.
14.00 – Читання та обговорення книги “Космоснаш” Бориса Херсонського.
15.00 – Публічний виступ-дискусія у рамках проекту “Культура та тлі війни та війна на тлі культури” за участі Олени Фанайлової, Бориса Херсонського, Богдана Задури. Модератор – Олександр Бойченко.
16.00 – Поетичні читання Катерини Бабкіної.
17.00 – Поетичні читання. Олена Фанайлова.
18.15 – Поетичні читання. Христина Венгринюк.
12 вересня, субота:
11.00 – Презентація альманахів випускників “Курсу письменницької майстерності” від ЦЛО за участі Дмитра Стретовича та Ірини Осадчук.
12.00 – Творча зустріч і автограф-сесія із Сергієм Жаданом.
13.00 – Поетичні читання дуету “Ахіллес і Черепаха” – Юрій Строкань, Коля Кулінич.
14.00 – Презентація та обговорення книги “Колір серпня” Василя Кожелянка за участі Олександра Бойченка та Христини Венгринюк.
15.00 – Презентація збірки есеїв і статей Олександра Бойченка “Більше/Менше”.
16.00 – Презентація книги “Мабуть Естер” Каті Петровської. Модератор – Лілія Шутяк.
17.00 – Читання та обговорення книжки “Карбід” Андрія Любки. Модератор – Олександр Бойченко.
18.00 – Творча зустріч із Тарасом Прохаськом.
13 вересня, неділя:
10.00 – Поетичний марафон випускників Літшколи. Модератор – Марія Притьма.
11.00 – Поетичні читання Юрія Іздрика.
12.00 – Творча зустріч з Іреною Карпою.
13.00 – Читання та обговорення книжки “Життя Марії” Сергія Жадана.
14.00 – Читання та обговорення книжки “Червона книга” Дмитра Лазуткіна.
15.00 – Відкрита публічна дискусія з читачами у рамках проекту “Культура на тлі війни та війна на тлі культури” за участі Сергія Жадана, Ірени Карпи і Тараса Прохаська.