Цього року День Незалежності України у Львові проходитиме під гаслом “Країна вартує твоїх зусиль”. Під час відзначення одного з головних державних свят львів’ян та гостей міста запрошують долучитися до молитви за Україну і відвідати тематичні заходи, які триватимуть у найрізноманітніших локаціях.
На проспекті Свободи до Дня Незалежності працюватиме ремісничий ярмарок. Впродовж вихідних тут презентуватимуть учасників кластеру “Видавнича діяльність та поліграфія” під гаслом “Книга – це Незалежність”. До участі в акції зголосилися видавництва “Свічадо”, “Світ”, “Каменяр”, “Центр Європи”, а також львівські поліграфісти, які виготовляють сувенірну продукцію. Кожен відвідувач ярмарку матиме змогу створити власний “Незалежний поДаРУноК” і доєднатися до благодійної справи – збору коштів для видання книг шрифтом Брайля.
На площі Ринок (південно-західний бік) триватиме інтерактивна виставка “Карта України”.
В Левандівському парку (вул. Повітряна) 24 серпня відбудеться захід під назвою “На Левандівці більше хорів”. Хори зі Львова виступатимуть із патріотичними піснями. Окрім цього, в парку триватимуть спортивні забави, а Меморіальний музей ім. Р. Шухевича представить спеціально підготовлену виставку. Серед учасників заходу – Народний дім “Левандівка”, ЛКП “Культурно-мистецький центр “Супутник”, Народний дім “Білогорща”.
На площі біля бібліотеки “Під спільним дахом” (вул. Симоненка, 10) у понеділок з 12.00 до 15.00 працюватиме “Площа 12-ти ремесел”. Ця подія об’єднає 12 презентацій найрізноманітніших ремесел через майстер-класи. А закінчиться акція виступом оркестру “Сурми Галичини”.
В подвір’ї Палацу мистецтв 24 серпня з 17.00 розпочнеться майстер-клас із живопису відомого львівського художника Нестора Бордуна для 20 дітей, батьки яких є учасниками АТО.
Проте в цей непростий для країни час не варто забувати й про тих, що відстоювали майбутнє нашої Батьківщини в боях. Тому 23 серпня о 12.30 на Личаківському кладовищі розпочнеться поминальне віче в пам`ять про загиблих захисників нашої країни. Заупокійна молитва відбудеться на полі почесних поховань №76, де урочисто піднімуть Державний Прапор України. А 24 серпня о 17.00 на площі перед оперним театром вірні молитимуться Акафіст до Пресвятої Богородиці за мир і ласку для України. Виконуватиме його Львівська державна академічна чоловіча хорова капела “Дударик”.
Львівський кіноцентр
Львівський кіноцентр (вул. Володимира Великого, 14-а) до Дня Незалежності підготував спеціальну українську програму. Впродовж вихідних ви матимете чергову нагоду подивитися кінороботу Атема Сеїтаблаєва про сталінську депортацію кримських татар («Хайтарма»), незвичайну кіноісторію про життя богатиря Івана Фірцака („Іван Сила”), український анімаційний фільм „Шерлок Холмс і чорні чоловічки” та альманах „Місцеві”. Остання добірка – це сім історій від молодих українських режисерів про дружбу, любов та міське життя. Героями фільмів є українські міста: Київ, Краматорськ, Херсон, Новояворівськ, Кривий Ріг і Бережани.
Альманах представляє найкращі роботи Міжнародного конкурсу My Street Films Ukraine, що вперше проводився у рамках Міжнародного фестивалю кіно та урбаністики “86” у травні 2015 року. Ще дві кінострічки – “Мій кристал” Оксани Казьміної та “На Сході” Петра Армяновського –представлятимуть Україну на OpenCityDocFest у Лондоні. А фільм Pogruzhenie Олександра Зирянова увійшов до конкурсної програми Одеського міжнародного кінофестивалю.
В парку «Горіховий гай», що неподалік Львівського кіноцентру, 24 серпня громадські організації «САМІ» та «Твій вибір життя» проведуть спортивні змагання. З 10.00 на футбольному полі стартує турнір для дітей 13-14 років «Футбол у кожен двір», об 11.00 на волейбольному майданчику відбудеться турнір з цієї гри серед громадських організацій міста, а на площі перед Львівським кіноцентром в цей час гратимуть у „Квадрат”.
Парк культури та відпочинку ім. Б. Хмельницького
У Парку культури та відпочинку ім. Б. Хмельницького впродовж трьох днів також триватимуть святкування. 22 і 23 серпня тут відбуватиметься “Фестиваль Львівського”. Гостям запропонують найрізноманітніші розваги, величезний асортимент страв традиційної української та європейської кухонь, кулінарні майстер-класи, дегустації, концептуальні інсталяції, різноманітні конкурси, вікторини, змагання, фотокуточки. Окрім цього, свої найвідоміші хіти виконають DziDzio, “Брати Гадюкіни”, JBO (Німеччина), ТНМК, Mad Heads, Gipsy.cz (Чехія), Gipsy Ska Orkestra (Бельгія), Los Colorados, GrozovSka Band, “Йорий Клоц”, “Антитіла” та ін.

А 24 серпня з 12.00 тут розпочнеться патріотичне родинне свято “Моя маленька незалежність”. Для львів’ян та гостей міста організують козацькі забави, ярмарок української продукції, силове шоу для дітей “Маленький богатир”, конкурс вишиванок, флешмоб обіймів, частування стравами класичної української кухні, майстер-класи для всієї родини та багато подарунків. Ті, що зареєструються на подію через Facebook, зможуть безкоштовно роздрукувати фото і отримати чимало призів, серед яких незабутній вікенд на двох у Славському.
“День Незалежності – це завжди великі концерти, гамірні ярмарки та місце, де легко стати натовпом. Наша ж ціль – подарувати львів’янам місце, куди вони зможуть прийти усією сім’єю та почуватися комфортно, – розповіла організатор свята Марта Присяжнюк. – Ми зробили усе, щоб вони залишилися задоволеними: смачні українські страви, цікаві майстер-класи, унікальний ярмарок, багато подарунків, навіть яскраве спортивне видовище. Задоволеним залишиться і дорослий, і малий. Також кожен зможе долучитись до благодійної акції “Ми – це Україна”, сфотографуватись у так званому “сільському куточку”, просто гарно провести час”.
Львівська філармонія
Львівська обласна філармонія підготувала до Дня Незалежності власну концертну програму, до якої ввійшли як спеціальні заходи, так і концерти в рамках міжнародних фестивалів “Музика у старому Львові” і LvivKlezFest.Сьогодні о 17.00 у Італійському подвір’ї палацу Корнякта квартет львівських фаготистів Fagotissimo (керівник – Андрій Ткачук) виконає спеціальну популярно-розважальну програму.
За дві години, о 19.00, у Львівській обласній філармонії розпочнеться концерт “Імпровізація”, який об’єднає людей, захоплених джазом (Вадим Неселовський, фортепіано, Академічний молодіжний симфонічний оркестр, диригент Сергій Хоровець, і ведучий Олексій Коган).
Вадим Неселовський – українець з походження, якого називають справжнім генієм імпровізації та Шопеном за джазовим роялем. Він викладає у престижній Berklee College of Music і пише музику для найвідоміших джазменів світу. У джазі найвищої проби від Вадима Неселовського кожний слухач знайде щось своє, близьке серцю. На розсуд гостей вечора музикант представить власні композиції – Spring Song, San Felio, Rain Kingdom, Last Snow.
Завтра о 15.30 у фойє філармонії розпочнеться аукціон-презентація, присвячений збору коштів для встановлення пам’ятника Михайлові Вербицькому – автору гімну України. Пам’ятник планують поставити на перехресті вулиць Вербицького, Генерала Чупринки та Степана Бандери.
О 17.00 розпочнеться концертна програма до Дня Незалежності за участі відомих творчих колективів і солістів Львова: провідного соліста Львівської опери Петра Радейка, лауреата першої премії I Міжнародного фестивалю української ретро-музики ім. Богдана Весоловського (2015 р.) Ліліани Раврух, львівського муніципального хору “Гомін” (художній керівник та диригент Руслан Ляшенко), композитора Михайла Олійника і академічного інструментального ансамблю “Високий Замок” (мистецький керівник – Андрій Яцків). Крім того, гості концерту зможуть ознайомитися з творчістю Лариси Ковальчук – бандуристки з Австралії.
“Виконавці розкриватимуть чудову палітру української музики – від українських народних до авторських пісень. Звучатимуть пісні Володимира Івасюка, Анатолія Кос-Анатольського, пісні з проекту “Повстанське танго”. Таким чином організатори прагнуть підтримати патріотичний дух нашого народу. А ще на концерті прозвучать твори композитора Михайла Олійника та інструментальні твори Мирослава Скорика, Анатолія Кіріяка, відомого скрипаля-віртуоза Олександра Божика у виконанні ансамблю “Високий Замок”, – розповідає мистецький керівник цього ансамблю Андрій Яцків. – Лариса Ковальчук виконає українські народні пісні. Твори у виконанні Петра Радейка добре відомі львівській публіці і вже мають реноме. Кажу, зокрема, про пісню “Мамо, не плач”, присвячену пам’яті героїв Небесної сотні, і пісні з авторського проекту “Мелодія”. А Михайло Олійник візьме участь в концерті як піаніст і композитор водночас”.

О 20.00 у соборі святого Юра відбудеться довгоочікуваний концерт “Три Моцарти” із циклу “Музична історія Львова”. Твори Йогана Георга Леопольда Моцарта, Вольфганга Амадея Моцарта і Франца Ксавера Вольфганга Моцарта виконають солістки Надія Єременко (Дніпропетровськ) і Маріанна Лаба (Львів), скрипалька Оксана Потапова і академічний камерний оркестр “Віртуози Львова” під батутою Сергія Бурка.
24 серпня о 17.30 до Вірменського дворику львів’ян і гостей міста запрошують струнний квартет “Леополіс” і музикознавець Софія Іванова. У їх виконанні лунатимуть твори Йозефа Гайдна, Сергія Рахманінова і Василя Барвінського.

О 19.30 в подвір’ї палацу Потоцьких також відбудеться святковий концерт. Твори Миколи Лисенка, Юлія Мейтуса, Анатоля Вахнянина, Євгена Станковича, Дмитра Бортнянського, Мирослава Скорика, Олександра Божика, Богдана Сегіна виконуватимуть Наталя Ковальова (Німеччина – Україна), скрипаль-віртуоз Євген Крук, Галицький академічний камерний хор (художній керівник і диригент – народний артист України Василь Яциняк) і академічний молодіжний симфонічний оркестр “INSO-Львів”, диригуватиме Володимир Сивохіп.
А вже за півгодини, о 20.00, на площі Музейній біля домініканського собору розпочнеться концерт Sub specie aeterni (“Під кутом зору вічності”). Серед учасників святкового дійства – академічний інструментальний ансамбль “Високий Замок” та солістка Львівської філармонії Ольга Фенюк. Програма концерту матиме класичне спрямування: прозвучать твори Дмитра Бортнянського, Максима Березовського, Михайла Вербицького, Ігоря Соневицького, Станіслава Людкевича, Богдани Фільц і Михайла Олійника.
Шевченківський гай
Музей народної архітектури і побуту “Шевченківський гай” запрошує львів’ян та гостей міста на святкування Дня Державного Прапора України та 24-ої річниці Незалежності України.

23 серпня на сцені Співочого поля триватиме фестиваль “Рідна мово моя”. Захід має на меті підняти моральний дух українського населення у теперішній боротьбі за єдність України та за її територіальну цілісність, через українську пісню і національні традиції об’єднати українську молодь. Фестиваль розпочнеться о 16.00 і триватиме до 20.00. Цього дня для вас виступатимуть народний артист України Остап Стахів, заслужений артист України Роман Ковальчук, естрадно-симфонічний оркестр “Ліберта”, Олеся Киричук, гурт “Перебендя”, етно-гурт “Ойкумена”, октет Madrigal Voices, Наталя Мирна, Наталка Яцків-Марківська, вокальна школа “Дотик Сонця” та “Подих весни”, Центральна школа бойового гопака, Людмила Пуляєва, Вікторія Бондаренко, народний ансамбль танцю “Мрія” та зразковий ансамбль танцю МПК ім. Гната Хоткевича “Квіти України”, зразковий вокально-хореографічний ансамбль “Сонечко”.
Ведучі фестивалю: заслужений артист України Остап Канака і Юля Краснокуцька.
А 24 серпня у Шевченківському гаю організують благодійний спортивно-патріотичний фестиваль “Молодь. Майбутнє. Україна”. На галявині біля церкви зі села Кривка з 15.00 до 19.00 триватимуть показові виступи учасників фестивалю, козацькі забави (дужання на руках, крайках, палках, на прес, бої на мішках), частування кулішем. Тим часом на Співочому полі для гостей фестивалю бійці ГО “Патріот” організують польовий пневматичний тир (на дві мішені), а о 18.45 тут розпочнеться концерт авторських пісень Майдану та АТО за участі Зеника Медюха, Яна Апріля і Олесі Чайки.