До Конгресу культури Східного партнерства залишилося два тижні – вже 3 вересня у Львові розпочинаються мистецькі заходи його програми. Впродовж літа до участі в ІІІ Конгресі культури зголосилося понад 600 учасників з більш ніж 20 країн світу. Вперше цей міжнародний форум відбудеться у одній з країн Східного партнерства для того, аби люди культури солідаризувалися і сміливо бралися за впровадження реальних змін у своїх містах та країнах.
26 серпня о 14.00 повну програму ІІІ Конгресу культури Східного партнерства презентують на прес-конференції в Українському кризовому медіа-центрі (Український дім на Хрещатику).
Урочисте відкриття ІІІ Конгресу культури Східного партнерства відбудеться 4 вересня о 10.30 у актовій залі Львівського національного університету ім. І. Франка. Серед поважних гостей – Андрій Садовий, Кшиштоф Жук, Ярослав Дрозд, В’ячеслав Кириленко, Сергій Квіт, Леван Харатішвілі, Анджей Чістол, Володимир Мельник, Рефат Чубаров, Олександра Коваль, Зеновій Мазурик та інші. Зі вступною промовою на тему “Місія культури” виступить Михеїл Саакашвілі, екс-президент Грузії, голова Одеської ОДА, один із лідерів Революції троянд.
Серед учасників дискусій та обговорень буде чимало митців, філософів та культурних менеджерів. Про культуру і кризу говоритимуть Аудроне Нугарайте, Єжи Онух, Джеймі Маккартні, Тамар Рабан, Михаїл Гнєдовський, Адам Поморський, Рагнар Сііл, Френк Фуреді, Террі Санделл, Марат Гельман, Тіберій Сільваші, Мирослав Маринович, Вацлав Бєлоградський та багато інших. Докладна програма дискусійних панелей уже доступна на сайті
epccongress.lviv.ua українською, російською та англійською мовами.
Артистичну програму конгресу складають не менш визначні імена. Біля Оссолінеуму, на перетині вулиць Стефаника і Коперника, височітиме унікальна “Градирня мистецтва” Роберта Кушміровського – інсталяція артефактів культури, зібраних художником за 12 років. У галереях IconArt, “Дзиґа” та “Музеї ідей” демонструватимуть роботи проекту “Версія Українська” від Трієнале Молодих із Оронська. У підвалах ратуші спільний українсько-німецький проект Terra Cognita (Львів – Мюнхен – Мостиська) розповість про те, як заново відкрити вже відомі місця.
У Львівському палаці мистецтв (вул. Коперника, 17) Конгрес культури збере майданчик міських культурних проектів з України і не тільки. Відібрані на відкритому конкурсі, до експозиції потрапили 22 міста і два села, які привезуть на конгрес свої арт-проекти і презентації. Крім того, тут відбудуться кілька важливих дискусій і концерт Trans-Fuzja від фестивалю Art Meetings. Свої проекти на Ярмарку добрих практик представлять інтелектуальні партнери конгресу. Театральні, музичні та інші проекти у просторі міста – все це буде доступне на сторінці Конгресу культури.
Найбільшими відкритими просторами для музики та спілкування стануть IQ- сцена перед Франковим вишем (програма 4 – 6 вересня) та сцена Фестивалю партнерства і проекту “Мистецтво толерантності” у внутрішньому дворику ратуші (програма 3 – 6 вересня). Тут виступлять Місько Барбара та “Ойра”, “Акустік Квартет” та Ельвіра Сарахаліл, “Тельнюк: Сестри”, Мар’яна Садовська з Марком Токарем та “Курбасами”, Marinita, Кирило Стеценко, “Ensemble Nostri Temporis”, Олеся Здоровецька. Покажуть медіа-виставу “il Caprese” та багато іншого. Щовечора на глядачів чекатиме нічна кінопрограма від мистецької формації Wiz-Art.
Водночас із Конгресом культури Східного партнерства у Львові триватиме й Фестиваль переселенців та львів’ян, покликаний ознайомити містян з культурою кримських татар та жителів сходу України. Основною локацією фесту стане вулиця Лесі Українки, а окремі події проходитимуть спільно з арт-програмою конгресу.
Особлива традиція початку вересня – Дні мистецтва перфоманс у Львові. Цей унікальний фестиваль відбудеться вже увосьме. З 2 до 6 вересня триватимуть заняття Школи перфомансу і демонстрації перфомансів за участі її учнів та викладачів.
Стежте за оновленнями на сторінці Конгресу культури Східного партнерства та знайомтеся з програмою і майбутніми учасниками дискусій на сайті
epccongress.lviv.ua.
Організатори ІІІ Конгресу культури Східного партнерства – Львівська міська рада, Уряд міста Люблін, мистецьке об’єднання “Дзиґа”, фундація “ТрансКультура”, Львівський національний університет ім. І. Франка, Генеральне консульство Республіки Польща у Львові. Проект співфінансований Міністерством закордонних справ Польщі у рамках конкурсу “Співпраця в площині публічної дипломатії – 2015”, Міністерством культури та національної спадщини Польщі та Міністерством культури України.