Перфомер – це митець, який блискавично реагує на зміни

З 2 по 6 вересня триватиме VIІI Міжнародний фестиваль “Дні мистецтва перфоманс у Львові”

Осінь у нашому місті вже традиційно розпочнеться з актуального мистецтва та активізації мистецьких дій у його просторі. З 2 по 6 вересня вже увосьме поспіль (з 2008 року) відбудеться єдиний в Україні Міжнародний фестиваль перфомансу “Дні мистецтва перфоманс у Львові”. Цього року перфоманси поєднуватимуться з подіями Конгресу культури Східного партнерства, який цими днями також проходитиме у Львові. 
На вектор мистецьких дій/акцій вказує тема фестивалю – “Перфоманс. Активізація”. 
“Зараз ми живемо в час, який перевертає свідомість людей. Люди роблять вибір, поляризуються в своїх поглядах, зникає сірість. Починається радикалізація в емоціях, в поглядах, в свідомості, у всьому, – пояснюють організатори фестивалю. – Перфоманс  є  найреактивнішим жанром серед відомих нам напрямків мистецтва, які окреслюють та розкодовують сутність соціальних перемін, людських переживань, емоційної напруги. Тож можемо сміливо говорити про активізацію перфомера, який блискавично реагує на зміни”.
Упродовж цьогорічних Днів перфоманси творитимуть досвідчені й молоді художники з України, Ізраїлю, Великобританії, Польщі та Німеччини. Серед них, зокрема, Сандра Джонстон, Меїр Таті, Ернесто Леві, Зиґмунт Пйотровський, Пшемислав Бранас, Шимон Кула, Доротея Серор, Павло Ковач та Петро Ряска. Куратори “Днів мистецтва перфоманс у Львові” –  Влодко Кауфман (Україна), Тамар Рабан (Ізраїль) і Януш Балдиґа (Польща). 
Невід’ємною частиною заходу є освітня складова фестивалю “Школа перфомансу”, яка знову об’єднає всіх охочих з метою опанування основ цього мистецтва та презентації власних перфомативних ідей на рівні з досвідченими та знаними митцями. Цього року програму Школи будують з двох навчальних платформ за участі Сандри Джонстон з Університету Ньюкасла та польського митця, співзасновника міжнародної арт-групи Black Market Зиґмунта Пйотровського. До створення програми Школи долучаться Вальдемар Татарчук і куратор “Школи перфомансу”  Януш Балдиґа.
Традиційно лекції та майстер-класи у “Школі перфомансу” проводитимуть щодня з 10.00 до 14.00, а покази перфомансів – по обіді впродовж усього фестивалю з 2 по 6 вересня.
Для участі у “Школі перфомансу” потрібно запов­нити анкету і надіслати її до  27 серпня на адресу: dzygainfo@gmail.com, вказавши в темі листа “Школа перфомансу”. 
Керівник проекту “Дні мистецтва перфоманс у Львові” – Ліда Савченко-Дуда. Організатори – Інститут актуального мистецтва,  мистецьке об’єднання “Дзиґа”. Партнери –  Львівська міськрада, Польський інститут у Києві, Посольство Держави Ізраїль в Україні, Гете-Інститут у Києві, фундація TransKultura, Львівський палац мистецтв, “Гостинний дім” при духовно-культурному центрі “Архистратиг”, готель “Жорж”. 

Сандра Джонстон 
Сандра Джонстон походить з Північної Ірландії, з 1992 року активно працює як перфомер, займається відеоінсталяцією та графікою. Її твори часто пропонують альтернативні спроби розгляду тих наслідків травми, які пов’язані з певною локацією, з твердженнями та співчутливим спілкуванням. 
Перфомативні дії, по суті, засновані на досвіді, повністю зімпровізовані в певних ситуаціях та зібрані переважно зі знайдених об’єктів. Тому ці дії часто нагадують “врятовані” залишки забутих митей –  недосконалі, нечіткі й мовчазні.
З 2002 року Сандра Джонстон займається викладацькою і дослідницькою діяльністю, отримала науково-дослідницьку стипендію AHRC в Університеті Ольстера у Белфасті,  досліджуючи проблему “Травма місця”. Зараз  –  старший викладач мистецтва в Університеті Нортумбрії у Англії. Поза тим, вона співзасновниця та учасниця комітету різних арт-груп у Белфасті (CATALYST ARTS, BBEYOND, і AGENCY).
Зиґмунт Пйотровський 
З початку 70-их бере участь в незалежному культурному русі (cтудентський арт-центр Dziekanka, Варшава), очолює групу самоосвіти “Студія арт-досліджень”, співпрацюючи зі студентами Театральної школи, Музичної школи та Школи мистецтв і просуваючи ідею самоосвіти у творчому процесі.
З 1984 року впроваджує новий спосіб колективної взаємодії в сучасному мистецтві, створюючи програмні принципи міжнародної групи художників Black market.
На початку 90-их відмовляється від активної участі у арт-ринку і зосереджується на індивідуальному творчому шляху, спираючись на концепцію HERITAGE (Спадщини) і застосовуючи практику споглядання буденності творчого процесу.
З роками виступає під іменем NOAH WARSAW, повертається до активної участі в перфомативному мистецтві, відкриває новий напрям художнього дослідження в dyscyplinie natchnienia, що визначається терміном ARCHWAY і застосуванням на практиці fine art performance.


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4305 / 1.57MB / SQL:{query_count}