Подружжя Флоранс (Марина Фоіс) і Вінсент (Лоран Лафітт) зовсім нещодавно було зразковим. Але життя не стоїть на місці, і вони вирішують розлучитися. Поділ майна навряд чи стане проблемою. От тільки з ким житимуть діти, Флоранс і Вінсент ніяк не визначаться. Адже, отримавши довгоочікувану свободу, і він, і вона воліють більше часу присвячувати кар’єрі. А з трьома дітьми це неможливо. Прийняти рішення доведеться самим дітям. З непідробним ентузіазмом татусь візьметься робити все, щоб вони не захотіли залишатися з ним. Але й матуся не має наміру відставати – їй теж є чим злякати дітей...
За сюжетом п’ятої частини, один із кращих спецагентів світу Ітан Хант (Том Круз) давно мріє про спокійний, безтурботний відпочинок. Можливо, він зміг би насолодитися дозвіллям, якби небезпека не загрожувала життю його колег по організації Impossible Missions Force. Загроза виходить від так званого Синдикату – об’єднання найдосвідченіших найманих убивць світу. Щоб знешкодити злочинців, Ханту належить вступити з ними у небезпечну гру.

А у Львівському кіноцентрі (вул. Володимира Великого, 14-а) за сприяння посольства Іспанії учора стартував “Тиждень іспанського кіна”, який триватиме по 16 серпня. За цей час львів’янам покажуть вісім успішних іспанських стрічок різної тематики. Фільми йтимуть іспанською мовою з українськими субтитрами.
“Тиждень іспанського кіна” відкрили показом мелодраматичної комедії Primos (“Кузени”). Але ви зможете подивитись її ще й сьогодні о 21.00 і завтра о 19.00.
Молодого Дієго напередодні весілля покидає наречена. І він вигадує план, згідно з яким пропажу нареченої необхідно приховати, з’явитися в церкві у день весілля, напитися, виголосити промову, заново закохатися в свою першу подружку ... і повернути наречену.
Сьогодні о 17.00 і завтра о 21.00 в кіноцентрі показуватимуть Tapas (“Тапас”). Цей фільм, створений в 2005-ому, розповідає історії з реального життя “маленьких людей” навколо тапас-бару (тапас – це закуска, яка подається до пива або вина) в приміських районах Барселони. Жінка середнього віку та молодий чоловік; торговка наркотиками та її смертельно хворий чоловік, власник тапас-бару і його колишня дружина, два китайські іммігранти – ось герої історій, на основі яких зняли цей фільм.
Третя іспанська стрічка вікенду, яким дивуватиме нас сьогодні о 19.00 “Тиждень іспанського кіна”, – Arrugas (“Зморшки”). Це повнометражний мультфільм режисера Ігнасіо Феррераса, заснований на коміксі Пако Рока. Робота над ним тривала взимку 2010-го і влітку 2011-го. Її бюджет становить 2 млн євро. Прем’єра мультфільму відбулася на 59-ому кінофестивалі в Сан-Себастьяні 19 вересня 2011 року. Мультфільм отримав премію “Гойя” як кращий анімаційний фільм.
Головний герой – Еміліо, колишній директор регіонального відділення банку, відправлений сім’єю свого сина в будинок для літніх осіб. У нього рання стадія хвороби Альцгеймера. Тут його другом стає сусід по кімнаті Мігель, у якого нема рідні. Заповзятливий Мігель перебуває в здоровому глузді. А прогресуюча хвороба Еміліо загрожує йому переводом на горішній поверх, до зовсім безнадійних…
І, звичайно ж, ніхто не скасовував традиційного недільного показу о 17.00, під час якого поціновувачі доброго кіно насолоджуються переглядом старих фільмів на плівці. Цього разу Львівська контора кінопрокату підготувала для вас чарівну пригодницьку комедію
“Як украсти мільйон” (1966 р.) за книгою Джорджа Бредшоу.

Про художню колекцію Шарля Бонне в Парижі ходили легенди, але мало хто її бачив. Зрідка він щось зі своїх скарбів продавав на аукціонах чи дарував відомим музеям. Та, окрім його доньки Ніколь, ніхто не знав, що Бонне – геніальний фальсифікатор. Ніколь eeже втратила надію вмовити батька припинити це незаконне заняття, аж раптом стався прокол: піддавшись хвилинній спокусі, Бонне погодився виставити в державному музеї один із найпрекрасніших творів своєї колекції – “Венеру Челліні”. Згідно з правилами, статуетку піддадуть технічній експертизі. Катастрофа неминуча… І тут на допомогу сім’ї приходить Саймон Дермотт, приватний детектив, який розкрив таємницю колекції. Але, закохавшись у Ніколь, він рятує Бонне від гучного скандалу і, відповідно, ганьби в мистецькому світі...
Участь у картині Одрі Хепберн та знаменитості – англійця ірландського походження Пітера О’Тула (про нього заговорили у Голлівуді після “Лоуренса Аравійського”), а також віртуозна режисура Вайлера, з яким Одрі працювала вже третій раз, додали фільму граціозності та видовищності.

Поблизу Свірзького замку до понеділка, 10 серпня, триватиме музичний фестиваль Woodstock Ukraine. Його проводять уже четвертий раз поспіль. Торік він зібрав близько 8 тисяч людей.

“Цьогорічний Woodstock присвячений Андрієві Кузьменку, тому що він три роки долучався до його проведення, – пояснює член оргкомітету Богдан Іщук. – Кузьма робив величезний вклад у фестиваль”.
“Любов, дружба і музика” – таким є девіз Woodstock Ukraine. Проект спрямований на розвиток масової музичної культури, формування естетичного смаку шанувальників різних музичних стилів, об’єднання різнопланових виконавців спільною ідеєю, гуртування жителів різних частин нашої країни, а також на розвиток благодійного волонтерського руху в Україні.
Woodstock Ukraine є відкритим для всіх та безкоштовним, але потрібно зареєструватися, що можна зробити безпосередньо на вході. Окрім українських гуртів, на ньому виступатимуть артисти з Польщі, Білорусії, Великобританії та Румунії. Особливістю цьогорічного фесту є те, що він функціонує більшу частину доби. З 13.00 починає діяти мала сцена (сьогодні – “Шосте чуття”, “АССА”, Pta Khi, Андрей Сенкевич; завтра – “Хрущі”, Gypsy Lyre, 4F!LMS, Groove trio), із 16.00 – велика сцена (сьогодні – Sweetlo, Женя Скрудж, Anebo, “Безодня”, AtmAsferA, Mery, Raggafaya, Akute; завтра – Натоліч, Piano, “Деньги вперед”, Farinhate, Zmaza, “Дай дарогу!” , Ot Vinta), а після опівночі – нічна (сьогодні – Skystation, Internal spirit, Perception, The yeah bass; завтра – Enderby, Modiwo, Freddy Marx Street).
На фестиваль зі Львова щогодини курсуватимуть спеціальні автобуси із залізничного вокзалу через АС-5. Територію фестивалю посилено охороняють.

А у Львові
сьогодні о 20.00 в “Квартирі 35” (вул. Вірменська, 35, 2 поверх “Дзиґи”) Шон Вільямс (Indiana, USA) та Рост Татомир (Lviv, UA) презентують свій спільний проект та спеціальну програму – традиційні американські й українські пісні, виконані на стику двох культур Огайського та Карпатського “Дикого заходу”. Шон Вільямс є мультиінструменталістом та етномузикологом з Огайо. Грає музику в стилі оld тime сountry на банджо та скрипці, а також є досвідченим виконавцем музики Східної Європи на акордеоні та цимбалах. Відомий завдяки співпраці з групою Orpheum Bell (Мічиган, США), тепер живе у штаті Індіана.
Рост Татомир – фольк-музикант, резидент дзиґівського “Етноклубу” та засновник львівських гуртів “Бурдон” і Lemko Bluegrass Band, котрі досліджують українську та карпатську народну музику. Грає на бузукі, слайд-гітарі і банджо.
В неділю о 19.00 кав’ярня-галерея “Штука” (вул. Котлярська, 8) запрошує львів’ян і гостей міста на концерт Сергія Зеленського (гітара) і Аркадія Орєхова (фортепіано, синтезатор). В програмі – джазові імпровізації, фри-джаз.Сергій Зеленський народився у Львові в 1953 році. Самотужки почав учитися гри на гітарі з 15 років. Тривалий час грав у львівських естрадних та рок-гуртах. Закінчив музичну школу і музичне училище по класу гітари, згодом – консерваторію по класу композиції. Учасник численних концертів та фестивалів сучасної музики у Львові й за кордоном.
Аркадій Орєхов народився у Львові в 1949 році. Музична освіта – 8 класів музичної школи при Львівській консерваторії. Учасник численних джазових проектів та фестивалів.

О
20.00 у залі з роялем арт-кав’ярні “Квартира 35” (вул. Вірменська, 35, 2 поверх “Дзиґи”) вперше із сольним концертом виступить київський гурт Gypsy Lyr, який віртуозно та експресивно гратиме у власній інтерпретації flamenco, jazz та manouche.
Gypsy Lyre – це акустичний гітарний проект авторської музики, органічний мікс латинської, циганської та європейської музичної культури, втілення музичних ідей лідера і засновника гурту Геннадія Бондаря. Його бездоганна техніка і багатий тембр акустичної гітари, неймовірно емоційне та експресивне виконання стало візиткою колективу.