Цього тижня в кінотеатрах Львова відбулись прем’єрні покази одразу шести фільмів.
Мультфільм “Кокоша – маленький дракон” створений на основі книги дитячого письменника Інго Сейгнера. З 2002 по 2014 рік він написав 29 оповідань про пригоди дракончика на ім’я Кокос. Незвичний герой швидко завоював серця юних читачів, тож не дивно, що виникла ідея екранізувати його пригоди. Режисерами мультфільму стали Х’юберт Вейланд та Ніна Велс.
Є у світі острів, який не сплутаєш з іншими, бо там живуть дракони. Малюк на ім’я Кокос ніяк не може навчитися літати, хоча в його віці всі вже давно це вміють. І нехай така наука дається йому нелегко, дракончик не сумує. Його завжди і в усьому підтримують вірні друзі – Оскар і Матильда. Благополуччя жителів острова залежить від вогняного зілля – тільки з його допомогою дракон може дихати вогнем. А без цього вміння цим істотам ой як тяжко! Та уявіть собі: ціла в’язка чарівного зілля зникла… Урятувати ситуацію і повернути пропажу вирішують нерозлучні друзі Кокоша, Оскар і Матильда. На них чекає небезпечна і захоплива подорож. Разом вони знайдуть вихід із будь-якої ситуації.
Фільм “Self/Less. Ціна безсмертя” знятий багатонаціональною командою. У режисерське крісло сів індус Тарсем Сінгх, володар “Золотого ведмедя” Берлінського кінофестивалю. Автори сценарію – брати Давид і Алекс Пастори із Італії. Зйомки картини відбувалися в Новому Орлеані.
Головний герой фантастичного трилера “Self/Less. Ціна безсмертя” – смертельно хворий аристократ Даміан (Бен Кінгслі). Цей заможний чоловік прожив довге й насичене життя і може дозволити собі новітню та дуже дорогу операцію: його свідомість разом з усіма спогадами перемістять у молоде тіло, вирощене штучно за допомоги генної інженерії. Проте через якийсь час Даміан починає підозрювати, що організація, яка зробила йому цю операцію, приховує справжнє походження молодих тіл, які дістаються літнім людям. Розкриття таємниці загрожує смертельною небезпекою…
Телесеріал “Антураж”, в основу якого лягла видозмінена біографія Марка Волберга, з успіхом ішов вісім сезонів. У серпні 2010-го було вирішено його завершити. Але тоді ж творці оголосили про наміри зняти продовження у вигляді однойменного повнометражного фільму. Режисуру довірили Дагу Елліну. Спільно з Робом Вайссом він написав сценарій.
Сюжетна лінія “Антуражу” ніби підхоплює події, якими закінчився серіал. Вінсент Чейз (Едріан Греньє) досяг своєї мрії, тепер він зірка першої величини у Голлівуді. Багато років поспіль його оточують вірні друзі. Пробивний Ерік Мерфі (Кевін Конноллі) став менеджером актора. Настійливий і хитрий Арі Голд (Джеремі Півен) тепер його агент. “Драма” (Кевін Діллон) і “Черепаха” (Джеррі Феррара) не такі успішні, але це не привід припиняти давню дружбу. Життя йшло своїм звичаєм, поки друзям не спало на думку зняти фільм. Режисером, звісно, стане Вінс.
Трилер “Прискорення” створили кінематографісти із ПАР та США. Зйомки картини проходили в Кейптауні (у Південній Африці). Режисер фільму – дебютант Стівен С. Кампанеллі, а от для виконання головних ролей творці запросили зірок першої величини – Моргана Фрімена та Ольгу Куриленко. До слова, в 2015 році на екрани вийде три кінострічки за участі успішної українки.
Сюжет “Прискорення” розгортається довкола злодійки найвищого класу Алекс Фаррадай, яка пристає на пропозицію свого колишнього подільника та разом із ним скоює пограбування. Дівчина збирається залишити свою ризиковану професію – ця крадіжка має стати останньою в її кар’єрі. Проте події відбуваються не за планом, і тепер героїнею зацікавилися правоохоронці. Але це не найстрашніше, що звалилося на її голову. Алекс розшукує впливовий таємний синдикат, якому явно не до душі її діяльність.
Головний герой американської комедійної мелодрами Тома Вона “Як кохатися по-англійськи” – професор англійської літератури і колишній плейбой Річард Хейг. Чоловік вважає, що йому, як і раніше, нема рівних у любовних утіхах. Однак дружина, значно молодша, не поділяє його думки і ставить чоловіка перед фактом: вона летить до Лос-Анджелеса, де збирається вийти заміж за молодого та успішного підприємця.
Щоби повернути дружину, Річард готовий на все. Навіть звернутися по допомогу до її зведеної сестри, яка не проти допомогти з підозрілим ентузіазмом... Проте Річард навіть не уявляє, чим обернуться для нього спроби повернути жінку…
Фільм жахів “Ватиканські записи” Марка Невелдіна – 28-ий у списку кінокартин, присвячених вигнанню диявола. Не дивлячись на розвиток наукового підходу до цієї теми, в Католицькій церкві і в наші дні існують центри підготовки екзорцистів. Сценарій до фільму написали Крістофер Борреллі та Кріс Морган.
Ця кінострічка сповнена обрядів екзорцизму – вигнання нечистої сили. І хоча наука довела, що випадки, які трактувалися церковниками як одержимість, є нічим іншим, як психічним розладом, це не заважає проводити сеанси вигнання диявола в наші дні. Зробити відеозйомку будь-якої події – не проблема, тож нічого дивного нема у тому, що екзорцисти вирішили зафільмувати свої сеанси. Але вони не знали, що обряд виявиться украй невдалим. І що тепер буде із відеозаписом пригоди, ніхто сказати не може.
Окрім цього, в кінотеатрах нашого міста триває показ анімаційного фільму “Посіпаки”, фантастичних бойовиків “Людина-мураха” і “Світ юрського періоду”, фантастичної комедії “Пікселі”, комедії “Цей незручний момент” і пригодницького детективу “Паперові міста”.

Цього тижня у нашому місті урочисто відзначили 150-ту річницю з дня народження Митрополита Андрея Шептицького. Проте не так багато львів’ян знають, що, окрім нового пам’ятника, в цей день
на території комплексу Святоюрського собору відкрили інформаційно-тематичну виставку “Митрополит та Маестро”. З благословення Високопреосвященного владики Ігора Возьняка її експонуватимуть перед згаданим собором упродовж кількох тижнів.
Інформаційно-тематична виставка “Митрополит та Маестро” – це 12 стендів, на яких представлені репродукції робіт Олекси Новаківського: портрети Андрея Шептицького, зображення собору святого Юра, портрети родини Новаківських, інші твори духовно-релігійної та національно-патріотичної тематики, а також стаття Іванни Новаківської “Митрополит та Маестро”. Авторами і організаторами проекту є подружжя Іван Матковський та Іванна Новаківська.
Львівський палац мистецтв пропонує відвідати нову виставку “Пісня для дорослих дітей” Оксани Давидюк. Назва екпозиції – філософська, кожен трактує її по-різному, але для художниці це послання для дітей, які вже стали дорослими.
На виставці представлені кілька десятків полотен різної тематики. Серед них – пейзажі, портрети. Чимало робіт присвячені темі любовної лірики. До слова, герої романтичних сюжетів часто постають перед глядачами на тлі природи: біля річки, у лісі тощо.
“Тут різні стани природи – весна, літо, осінь. Роботи дуже тонкі за настроєм”, – аналізує їх заслужений художник України Леонід Литвин. “Відчувається велика любов до природи, до рідної землі: квітучі дерева, зелені луки”, – каже він, додаючи, що особливістю робіт художниці є увага до деталей (квітів, комах).
У галереї “Меланка Арт” (вул. Лесі Українки, 8) самобутня мисткиня Наталія Бартків представила нову експозицію під назвою “Маленька ідилія”. 
“Нехай краса того, що ти любиш, буде тим, що ти робиш” – ці слова поета і містика Румі не просто запали мені в душу, а стали моїм життєвим кредо, – запевняє авторка робіт. – Наш світ вражає своєю різноманітністю, в ньому є все: добро і зло, радість і нещастя, любов і ненависть, день і ніч, холод і тепло. І глибоке розуміння того, що все це є боками однієї медалі, звільняє, дарує свободу вибору. Що виберемо сьогодні? Я обираю бачити красу цього прекрасного світу, красу простих щоденних і саме тому чарівних речей, красу тіней і світла, красу запахів і звуків... і ще я обираю ділитись цими скарбами з вами. Тож запрошую вас у свою “Маленьку ідилію”, яка триватиме у Львові до 21 серпня”.
Сьогодні, 1 серпня, о 16.00 у кав’ярні-галереї “Штука” відбудеться урочисте відкриття виставки живопису Володимира Стецули “Літо і море”. Експозицію можна оглянути до кінця серпня, вхід вільний.
Коли місто день за днем виснажує спека, а в середмісті як ніколи багато людей із путівниками та мапами, в думках мимоволі виникають море і гори, на тлі яких львів’яни радіють теплій порі. Полотна Володимира Стецули спонукають не проґавити останній місяць літа і насолодитися ним сповна.

Володимир Стецула народився в 1958 році. У 1981-ому закінчив львівський Інститут прикладного і декоративного мистецтва. Член спілки художників України. Вільний художник, працює у напрямку contemporary art. Учасник більш ніж 50 всеукраїнських і міжнародних виставок у Польщі, Хорватії, Словаччині, Угорщині, Румунії, Литві, США, Франції, Нідерландах, Бельгії, Німеччині, Італії, Бразилії, Австралії, Японії, Канаді, Ізраїлі. Автор близько 30 персональних виставок.

Сьогодні, 1 серпня, о 22.00 поціновувачів електронної музики чекають у клубі “Ринок Зброї Під Арсеналом” (вул. Підвальна, 5) на чергову вечірку LONG TRIP (deep house/techno/breaks). Спеціальний гість – київський dj Fоzz.

Fоzz є промоутером, діджеєм і продюсером, організатором вечірок Illuminate у клубі Closer, резидентом інтернет-радіостанції radiofollow.me, був резидентом культового cutting-edge клубу Xlib, прихильник сучасного bass-звучання, надихається ballroom і британською техно-сценою та водночас невпинно стежить за розвитком жанрів. Йому вдається не зациклюватись на певних напрямках і зберігати свій стиль.
Окрім dj Fоzz, у клубі “Ринок Зброї Під Арсеналом” цієї ночі кращі треки крутитимуть Tubus Quartz (a.k.a. Derrick), Tonika Breaks і Skyhook.
У суботу та неділю, 1 і 2 серпня, кав’ярня “Штука” (вул. Котлярська, 8) запрошує на концерти дуету гітаристів Ярослава Кондири та Віталія Сичака “Джази, блюзи, свінґи”. Початок о 19.00, вхід вільний.
У програмі – розмаїття джазових і блюзових композицій. Серед запланованих: Ben Bernie “Bernie’s tune” і “Sweet Georgia Brown”; Frank Sinatra “Fly me to the moon” і “All of me”; Duke Ellington “Caravan”; Kenny Dorham “Blue Bossa”; Johnny Mercer “Autumn leaves”.
Дві теми не втрачають своєї актуальності – стан фізичного та душевного здоров’я в кожну пору людського віку та погодні умови навколишнього світу, в якому постійно змінюються пори року.
Ці завжди актуальні для людини теми зумів органічно поєднати у своїх чотирьох скрипкових концертах “Пори року” видатний італійський композитор епохи бароко Антоніо Вівальді. Кожен концерт – окрема пора року, яка складається з трьох частин, що назагал відповідає дванадцяти місяцям року і дванадцяти емоційним станам.

А в неділю, 2 серпня, о 17.00 в Будинку органної та камерної музики (вул. Степана Бандери, 8) геніальний цикл концертів Вівальді виконає дует Олена Мацелюх (орган) та Оксана Потапова (скрипка). Доповнять неповторну ауру звучання одного з найпопулярніших в історії музики творів поетичні рядки (дванадцять сонетів Вівальді) та пісочна анімація Аліни Васюти.
Сторінки підготувала Марічка Ільїна