Днями у Львівському палаці мистецтв відкрили незвичну виставку “Мистецтво Чжень Шань Жень – Україна” (Мистецтво Істина Доброта Терпіння – Україна).
В експозицію виставки увійшли репродукції 15 митців зі США, Канади, Таїланду, Тайваню та Японії (усього 40 картин). Більшість оригіналів виконані олією на полотні у стилі New Renaissance (Нове Відродження), кілька творів – тушшю на шовку і папері у традиційному китайському стилі.
Сюжети полотен свідчать про пошуки справжнього призначення людського життя, витоки добра і зла. Твори мистецтва тут не просто картини – це інструмент, за допомогою якого художники можуть висловити правду.
Залежно від внутрішнього стану художника живопис наповнюється силою, здатною пробудити в людині її добру чи злу сторону, тому внутрішній зміст картин – заклик, імпульс до співчуття, терпіння, прагнення до краси людської душі, що робить ці твори мистецтва дуже цінними.
У якийсь період свого життя художники познайомилися з Фалунь Дафа (Фалуньгун) – давньою системою морального і фізичного вдосконалення людини. Вдосконалюючись за Фалунь Дафа, вони поліпшили свій фізичний і духовний стан, що допомогло їм розширити сприйняття навколишнього світу і знайти відповідь на одвічне питання про вище призначення життя і мистецтва.
Авторів цих робіт об’єднала одна спільна ідея – за допомогою мистецтва показати, яке прекрасне життя, якщо слідувати його високим ідеалам: Істині, Доброті і Терпінню. Як повна протилежність цьому у картинах зображується жорстоке переслідування послідовників Фалуньгун, яке розгорнув комуністичний режим Китаю в 1999 році.
Невигадані герої картин, що відстоюють ці ідеали, вражають своєю силою духу, стійкістю і неймовірною мужністю. Багато художників на собі відчули страждання тюремних катівень, пройшли всі жахи переслідування за свої переконання.
“Сподіваємося, що виставка сприятиме відродженню духовного стану суспільства, і впевнені, що ці художні твори здатні пробудити в людях їх добру сторону”, – зауважують організатори.