“Мрію хоча б раз на рік повертатися з концертами саме до Львова”

Раміро Аріста, аргентинський диригент, – про нову концертну програму, музичну подорож країнами Латинської Америки, роботу в Перу і наше місто

Уже невдовзі, а саме в неділю, 5 липня, Львівська обласна філармонія представить незвичну концертну програму: запальні ритми Латинської Америки, мелодії Уругваю, Бразилії, Перу, Аргентини, Мексики, Колумбії та Куби.
Зіркою цього концерту стане молодий, але добре відомий диригент з Буенос-Айреса (Аргентина) Раміро Аріста, творчість якого поєднує європейські традиції, балканський фольклор і латиноамериканські  ритми. Тож не дивно, що він дарує слухачам по-справжньому незабутні враження та емоції.
Міжнародних масштабів кар’єра Раміро досягла завдяки стажуванню в Маріїнському театрі на запрошення Валерія Гергієва. З 2009 року його одноголосно обрали художнім керівником і головним диригентом симфонічного оркестру “П’юра” в Перу.
Натхненний етикою роботи і талантом Гергієва, Раміро з його оркестром дав близько 220 концертів, представлених практично всім симфонічним циклом Бетховена, Шуберта, Мендельсона, Шумана, Чайковського і Брамса, прем’єрою П’ятої симфонії Густава Малера, твором “Моя країна” Бедржиха Сметани, “Фантастичною симфонією” Гектора Берліоза, Симфонією №1 Дмитра Шостаковича і твором Ріхарда Штрауса Tod und Verklaerung.
Творчість і майстерність Раміро Арісти відома в багатьох країнах. Він виступав із провідними оркестрами Чилі, Нікарагуа, Домініканської Республіки, Румунії, Венесуели, Куби, Мехіко, Еквадору, Перу, Aргентини, а зовсім скоро і львівські слухачі матимуть унікальну можливість насолодитися його музикою. Якою буде ця концертна програма, чим він дивуватиме львів’ян і чи подобається йому наше місто – саме про це Раміро Аріста розповів “Пошті”.
– Чому ви вважаєте, що ця програма буде цікавою львівській публіці?
– Думаю, для львів’ян цей концерт стане приємною несподіванкою. У вашому місті така подія відбудеться уперше – до цього латиноамериканська музика не звучала у виконанні симфонічного оркестру. Наша програма розпочнеться з латиноамериканської класики і поступово перейде до народної та сучасної музики. Таким чином, запрошуємо слухачів вирушити разом у музичну подорож всіма регіонами Латинської Америки. В нашій інтерпретації прозвучить музика різних країн. 
 – Чи буде якесь пре­м’єрне виконання творів?
– Насправді весь цей концерт точно стане прем’єрою для львів’ян та гостей міста. Та мені хотілося б робити такі прем’єри частіше. Мрію представити нашу музику і в інших містах України, але хоча б раз на рік повертатися з концертами саме до Львова.
– Цю програму вже десь виконували чи уклали спеціально для цього виступу?
– О, цю музичну програму впродовж кількох останніх років я виконував з більш ніж двадцятьма європейськими філармонійними колективами. Такі концерти завжди відбувалися з великим успіхом і неймовірними враженнями як для глядачів, так і для колег музикантів. Ми виступали в Румунії, Болгарії, Молдові та Росії. Крім того, планую виступити з цією програмою в низці країн Латинської Америки.
– Які проекти вдалося реалізувати торік? 
– Увесь 2014 рік я пропрацював диригентом і художнім керівником симфонічного оркестру “П’юра” в Перу. Ми побували на гастролях у Європі, а також у Еквадорі та Болівії. Я пишаюся цим оркестром, дуже задоволений роботою з ним, музикантами. Ми інтерпретували повні симфонічні цикли Бетховена, Шуберта, Мендельсона, Шумана, Чайковського, Брамса. Понад те, встигли виконати цікаві твори Вагнера, Штрауса, Шостаковича, Дворжака, Малера. 
– З якими оркестрами маєте намір співпрацювати? 
– Я радий, що співпраця з оркестрами різних країн світу й далі триває. Це результат моєї цілковитої відданості музиці. До прикладу, не так давно отримав запрошення до співпраці з Національним оркестром Румунії, Національним філармонійним оркестром у Болгарії, Празьким та Будапештським симфонічними оркестрами. Можливо, зовсім скоро відбудуться концерти у Сербії, зокрема в Белграді.
Звичайно, я завжди готовий повернутися до Румунії, Болгарії та Молдови, де аудиторія вже встигла полюбити мене. Сподіваюся, що в Україні  концерт також відбудеться з успіхом, що львівська публіка охоче порине в світ запальних ритмів Латинської Америки.
– Ви вперше у Львові? Яке враження склалося про наше місто?
– Вперше я побував у Львові в лютому 2015 року. На мій погляд, Львів дуже гарне, чарівне, романтичне місто, яке надихає на створення справжніх мистецьких шедеврів. У цій поїздці я зустрів Ігоря Петриченка – директора-розпорядника Академічного симфонічного оркестру Львівської філармонії.
Він був дуже доброзичливий, гостинний до мене, багато показував і цікаво розповідав про місто. А ще запрошував відвідати музичні репетиції у філармонії. Мені дуже сподобалось! Особливо приємно, що після цього знайомства мене запросили виступити в Україні, зокрема у Львівській філармонії. Це велика честь для мене!
Розмовляла Оля Максим’як
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4785 / 1.57MB / SQL:{query_count}